Jump to content
IGNORED

Avijacija bez granica...


dare...

Recommended Posts

Pošto je Hazard stavio primedbu da nismo imali civilne projekte, evo mu malo tćoraka ;)Projekti poljoprivrednih aviona, konkurs na kome su pobedili YU AG S/D (ovde se pominju i kao ppa-1 i ppa-2; ppa-poljoprivredni avion)msjekw.jpgsbhoxk.jpgmvgbip.jpg14j7qbo.jpg14v1wn.jpgr93knq.jpg55h35v.jpgr77jbc.jpg

Link to comment

Znam, sada ćeš reći profesor na mašincu crtao helikopter. Hoćeš nešto veće?How about Ivo Lola Ribar višenamenski helikopter VNH-90?

34yqosy.jpg2yx3n5v.jpgaqeio.jpg6hokr8.jpg21osrbq.jpg2q21x1g.jpg

rtnfr9.jpgKoliko su bili ozbiljni govori činjenica da su novu halu podigli za helikopterski program, kasnije je tu sklapana Nora, po rečima osobe koja je napravila fotografiju

Link to comment

Ja sam u poslednje vreme fasciniran ovim čudom.Su-35S-KnAAPO-2P-1S.jpg

In strategic terms the Su-35S is a game changer, as it robustly outclasses all competing Western fighter aircraft other than the F-22A Raptor. Deployed in significant numbers it is capable of changing the balance of power in any region where this occurs. This reality does not appear to be widely understood in most Western air forces, or DoD bureaucracies.
Link to comment
Cini mi se da ih imaju ukupno 11.
Toliko, al' su još u opitnoj fazi (nisu im nakačili AESA radare i još nešto čačkaju oko motora). U svakom slučaju, aviončina je the best of 4++ generacije, verovatno najbolji presretač/lovac za vazdušnu premoć u klasi trenutno na svetu. Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Su-35 je namenjen izvozu. Ovo je avion na kojem ce se bazirati buducnost ruskog RV:141563_87825468_13963_002.jpg141563_tmb_50668542_13925.jpgKada ga izbace u serijisku prozivodnju 2013-15 treba da bude najbolji avion na svetu(5 generacija) jer je razvoj F-22 odbacen zbog cene, a F-35 ima losije karakteristike. Jedino ako ih Kinezi ne prestignu sa svojim avionom 5 generacije.Ovogodisnji MAKS(T-50 i Su-35)http://www.youtube.com/watch?v=00zON-uyBjoKineski Chengdu J-20Chengdu-J-XX-VLO-Prototype-42S.jpghttp://www.youtube.com/watch?v=1EBztMJBhAs

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...