Jump to content
IGNORED

Avijacija bez granica...


dare...

Recommended Posts

Nema, ali izgleda da ima 'raked wingtips'
Da, ali valjda navika ili sta vec, nekako mi na tolikom avionu krila deluju krhko kad nemaju winglets...
Link to comment

Rodžere, ne hvališ se da ste dobili ponudu.http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/132074/Default.aspxOvde čovek ne može da bude pametan. Održavanje ovoga košta boga oca, a sa druge strane rakete i još što šta se može upotrebiti i za buduće letelice po NATO standardima.

Link to comment
Bolje da su vam lepo ono pre 10-12 godina Izraelci modernizovali 21keceve, sad bi ste bar imali nesto sto ima m od modernog.
ne može se modernizirati nešto čijem su kosturu istekli resursi, to su prestara godišta zmajeva. A kecevi, kecevi su modernizirani nešto u Rumunjskoj po nekom poluizraelskom programu. Nama treba air policing, nedavno sam vidio da je Albanija pokrivena time, nigdje nisam ni vidio da je to objavljeno.
Link to comment

Hm, cesljajuci wikipediju, vidim da su upravo modernizovani rumunski MiGovi-21 radili air policing u baltiku nedavno.Rumuni su zajedno sa Izraelcima (Elbit) modernizovali stotinjak "keceva", od kojih je 50tak ostalo u upotrebi danas. Interesantno je da je modernizacija omogucila da "kecevi" i dalje lete, dok su 29ke povucene iz upotrebe.Vama je druga Izraelska firma, IAI, nudila modernizaciju zvanu MiG-21-2000. To su Izraelci hteli da profitiraju na cinjenici da je krajem 20. veka u svetu i dalje bilo na hiljade i hiljade "keceva" u upotrebi ali ciji je 'rok' isticao. Ne znam da li su ikome prodali tu modernizaciju.Sad, verovatno je kasno da hrvatski "kecevi" modernizuju, ali pre nekih 10-12 godina nije bilo kasno. '98. ili '99. je to vama nudjeno, cak je i potpisan neki ugovor ako se dobro secam, ili je bio neki tender...Mislim, ne znam tacno koje su godiste rumunski kecevi, ali poceli su da pristizu '62. iz SSSR, pa su 90ih modernizovani.Hrvatski su valjda ex-DDR, i koliko vidim svi su MiG-21bis, znaci ne mogu biti stariji od '72. godista. Moglo je to krajem 90ih/pocetkom 2000ih da se modernizuje sasvim fino, i da onda sluzi solidno do 2020. (a mozda i jos malo).Jedina druga uspesna modernizacija 'keca' je indijski MiG-21 Bizon, koji je nastao na ruskom konceptu modernizacije MiG-21-93 (koji je inace zamisljen nakon sto je JNA '87. ili tako neke godine objavila TTZ za modernizaciju svojih 21ica kao prelazno resenje do dolaska tada zamisljenog 'Novog aviona' iliti 'YU supersonika').

Edited by hazard
Link to comment
  • 2 weeks later...

Imaju one stare turboelisne tupoljeve i hudroavione berujev 12, s tim sto se be 12 povlaci iz upotrebe a planira se uvodjenje be 200.Kamovi se i dalje koriste i na brodovima i na aerodromima.

Link to comment
o čemu ti, tako ti hermesa?
Što Hermesa? :) Mislio sam da ćeš poteći Posejdona ili Dedala. Nautilus objasnio, a pod Orionom sam mislio na mornaričku verziju Lokidovog P-3 Oriona.
Link to comment

i konačno - ne znam gde drugde da stavim ovo, ali previše je sexy pa moram negde:

The Iron Dome missile defense system on Thursday successfully intercepted for the first time a Grad rocket that was fired at the Israeli city of Ashkelon from the Gaza Strip.Iron Dome's success Thursday marks the first time in history a short-range rocket was ever intercepted.
oružje koje je u tehnološkom smislu ubedljivo najdalje otišlo u sf, a da je betlfild operativno. :Hail:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...