Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

...a kad ti kažem šta je zapravo tema...
Pa, to je tvoje vidjenje teme. Ti previse analiziras stvari i ucitavas u njih suvise, kao npr. kim philby kad su filmovi u pitanju. Meni to oduzima zivotno zadovoljstvo, zasto nesto ne moze jednostavno da bude samo to i nista vise? I zar su sva zalaganja za men's rights nekakav fasizam? (Kako to ti otrpilike ocrnjujes).Postoji ono sto se zove opportunity cost. Ova pitanja koja se pokrecu ovde imaju za mene odredjenu meru interesovanja, a sve preko toga je gubitak dragocenog vremena, koje samo mogao da daleko lepse provedem u smislu uzivanja ili kreativnosti. Meni to nagvazdanje, ceranje i ino drustveno teoretisanje nije profesija, fala bobu.Zato je sasvim konzistentno da me ne zanimaju tvoje ad hominem opservacije (a ne obaranja konkretnih argumenata kontraargumentima), kao i linkovanje bezbrojnih (glupih i dosadnih) sajtova.Ako bas hoces, ti mozes da izdvojis par najvecih gluposti koje je ova cura odvalila, pa onda da im kontriras svojim recima, bez linkova, bez "krivice po asocijaciji", bez stavljanja u neki kontekst koji je samo tebi valjda jasan, jer se time bavis ili profesionalno ili po hobiju.
Link to comment

ja ovu konverzaciju sa symetom dozivljavam ovako: idemo indy i ja, nekim paralelnim puticima, kad isprijeci se syme, te ovo, te ono te gdje ste posli kad ne znate kud idete, bumtras srusi mostove iza nas. a mi nesto kao fini, indy i ja pa mu pravimo kao neku odstupnicu :s_d:

Link to comment
drz' se indy :Dsyme, meni su pusta doba ovdje, nemo' mi citanja izmedju redova, nego da ne bih i ja odustala, mozes li ti to nekako u 2-3 recenice, al' da podjes od valjanih pretpostavki ona 2 detalja gore ti padaju u vodu :s_d:
Ne razumem šta hoćeš da kažeš.
Pa, to je tvoje vidjenje teme. Ti previse analiziras stvari i ucitavas u njih suvise, kao npr. kim philby kad su filmovi u pitanju. Meni to oduzima zivotno zadovoljstvo, zasto nesto ne moze jednostavno da bude samo to i nista vise? I zar su sva zalaganja za men's rights nekakav fasizam? (Kako to ti otrpilike ocrnjujes).Postoji ono sto se zove opportunity cost. Ova pitanja koja se pokrecu ovde imaju za mene odredjenu meru interesovanja, a sve preko toga je gubitak dragocenog vremena, koje samo mogao da daleko lepse provedem u smislu uzivanja ili kreativnosti. Meni to nagvazdanje, ceranje i ino drustveno teoretisanje nije profesija, fala bobu.Zato je sasvim konzistentno da me ne zanimaju tvoje ad hominem opservacije (a ne obaranja konkretnih argumenata kontraargumentima), kao i linkovanje bezbrojnih (glupih i dosadnih) sajtova.Ako bas hoces, ti mozes da izdvojis par najvecih gluposti koje je ova cura odvalila, pa onda da im kontriras svojim recima, bez linkova, bez "krivice po asocijaciji", bez stavljanja u neki kontekst koji je samo tebi valjda jasan, jer se time bavis ili profesionalno ili po hobiju.
Indi, nije to moje viđenje teme, to je njena tema, samo što je ti ne uočavaš, jer ne znaš kontekst njene priča, dok ga ja znam. Kad ti skrenem pažnju na kontekst ti kažeš - to je ad hominem. Ma nije ad hominem, nego ti dajem background za razumevanje toga što žena priča.Gluposti sam ti izdvojio, i objasnio, i ne znam kakvo dalje pobijanje očekuješ za tezu da su feminizirani muškarci proganjani ne zbog patrijarhata, nego zato što su "žene bez materice" (WTF?). To nije teza, to je prosto verbalna dijareja. Edited by Syme
Link to comment

Pa, OK je da se ne slazes sa tim (tako napisano, ni ja se ne slazem, premda imam utisak da je to izvuceno iz konteksta kod tebe).Postoje odredjeni argumenti da je (mozda na fringe-ovima) gender feminisma previse male-bashinga i uopste sipanja govana po svakom aspektu muskosti i da su u takvom svetlu jedino dobri muskarci mrtvi muskarci oni koji su neka B-verzija zena. To fala bobu nije mejnstrim (barem ovde gde ja zivim), ali je fer pogledati te argumente. I oboriti ih ako ne stoje, a ne praviti nekakve long-winded asocijacije koje imaju tendenciju da zavrse sa Tea Party, gun nuts, neofasistima, rasistima, apologetama nacista i sta ti ja znam cime. To mi ovako od oka izgleda odvlacenje stvari predaleko. There... ovim je taman isteklo sve vreme koje mogu da odvojim na gender issues za ovu nedelju. :D

Link to comment

Ma okej, Indy, ali nisam ja tu ništa učitavao, nego ti prosto nisi informisan. Ova žena jeste iz te priče o kojoj ti govorim, nisam ja to izmislio, nego si ti sad prvi put čuo za nju pa ne znaš.A pusti te priče "pobijaj njihove argumente". Postoje argumenti i postoji bullshit, a ovo što ova žena priča, nisu argumenti. Kao što svakako znaš, problem sa bullshit-erima je što bi "pobiti" njihove budalaštine zahtevalo bar sto puta više vremena nego što njima treba da ih proizvdu, a to je prosto fool's game.Takođe, ne znam odakle si pokupio tu frazu "gender feminism", ali to ti je opet right wing newspeak. Nema nikakvog "gender feminizma" kao posebne vrste feminizma.

Edited by Syme
Link to comment

Gender feminism (nasuprot equity feminism-u) je meni dosao od tebi omiljenog Stevena Pinkera (koji je to preneo od nekog drugog). Ali, pretpostavljam da smo vec bili u ovom filmu.Over & out (za sada)

Link to comment

Tako sam i mislio. Da ti uštedim trud, Pinker, kao i u mnogim drugim slučajevima, i u ovom slučaju prosto nekritički prenosi right wing propagandu. U ovom slučaju radi se o ljupkoj Kristini Hof Samers, neocon vedeti i saradnici Enterprise Institute-a, koja je izmislila tu podelu na gender i equity feminism, iz čisto propagandnih razloga, kako bi mogla da kaže kako je dobre konzervativke poput nje zapravo jesu feministkinje, ali equity feministkinje.http://www.youtube.com/watch?v=xu-R8j9Yt_4Edit:Sa izvora koji znam da ćeš uzeti za ozbiljno, PZ Meyers on "gender feminism":

Edited by Syme
Link to comment

Sve sto ti pises je far left propaganda. Ali, sve. Cak bih bio precizniji da kazem, loony left. A Pinkeru mozes da ga duvas, u svakom smislu.EDIT Koja si ti zadribanda, umisljeni intelektualac kome je vrhunski argument za sve sto mu ne prija da je "right wing". Prosto, zalepis govnjivu etiketu i zavrsio si posao! Dao sam ti previse kredita. WTMIL

Edited by Indy
Link to comment

Indy, neću da se svađam, ali hoću da ti odgovorim. Podele na equity i gender feminism je besmislena, to je njen glavni problem. Ona ne razjašnjava ništa u vezi sa savremenim feminizmom, naprotiv, ona je prosto jedan ideološki konstrukt kojem cilj i nije da išta objasni, nego da nešto prikrije - u ovom slučaju to da je "gender feminism" zapravo karikatura savremenog feminizma, a "equity feminism" nije nikakav feminizam nego zapravo konzervativni liberatarijanizam. Uostalom, eno PZ Meyers lepo objasnio, pa pročitaj ako te uopšte zanima ovo o čemu pričamo:

First, that’s straight from Christina Hoff Sommers, the one ‘feminist’ (she’s more of an anti-feminist) writer the misogynists love to quote. I have heard so many raving nutcases throw around the terms “gender” and “equity feminism” as authoritative put-downs of any attempt to promote feminist issues, when what they really are are silencing tools to misrepresent people’s views.Equity feminism, as presented in that quote, is nonsense. It’s like those people who claim they “don’t see color”, and therefore they aren’t racist and are treating all non-white people equally. You can’t pretend to be color-blind or sex-blind in a culture that privileges white maleness! Yes, we want to promote equal opportunity for all, but you won’t achieve that by pretending that the historical and social consequences of sex and race don’t exist. Respect human beings as male, female, or trans; as black, brown, or white. Recognize the realities of culture and biology, neither of which are as discrete and binary as postulated there.
Domaća paralela koja mi pada na pamet je tzv. "treća Srbija". Kao biva, postoje dve Srbije, jedna koja je šovinistička i druga koja je anti-srpska, i onda se tu lepo pojavljuje "treća Srbija" koja stoji na razumnoj ekvisdistanci od ove prve dve - nit je šovinistička, nit je antisrpska, nego je baš kako treba - patriotska, s poštovanjem za druge . Naravno, čim pogledaš ko sebe smatra "trećom Srbijom" vidiš da to nije nikakva nova alternativa, već glavom i bradom "prva Srbija", dobro možda ne bradom, jer je bradu jeremićevski podšišala i sad izgleda mladoliderski, ali priča isto što i prva Srbija smao malo našminkano. Isto tako, Hof Samers koja za sebe tvrdi da je "equity feminist", zapravo samo prisvaja reč feminizam i lepi je za neocon politike. Nije to nikakav ad hominem s moje strane, nego dopusti da ako postoji milion stvari o kojima ti znaš puno više od mene, u ovoj jednoj ja znam malo više od tebe, pa znam da je Hof Samers i njen "equity feminism" samo deo post-9/11 konzervativnog backlash-a, čije rezultate i dalje gledamo. Trebalo je ućutkati unutrašnje neprijatelje, levičare, feministkinje, i pomoći našim momcima da sravne tuđe države. U toj situaciji, dužnost žena je da pevaju hvalospeve junacima and keep passing the ammo ( to je zapravo pravi "white feather movement").Evo kako "feministikinja" Hof Samers piše o post-9/11 svetu koji je dokazao zašto nam treba machismo:
This sublime poetry has been unappreciated in American society for more than a quarter of a century. But that appears to be changing. The awesome display of masculine courage shown by the firefighters and policemen at Ground Zero, the heroic soldiers fighting in Afghanistan and Iraq, the focused determination and exemplary leadership of President Bush,Vice President Cheney, Defense Secretary Rumsfeld, and General Tommy Franks, have rekindled in Americans an appreciation for masculine virtues. Many courageous and even heroic women took part in all these endeavors. But fighting enemies and protecting the nation are overwhelmingly male projects.The gender activists who fill our schools and government agencies will continue with their efforts to make boys more docile and emotional. But fewer and fewer Americans will support them. Maleness is back in fashion. And one reason is that Americans are increasingly aware that traditional male traits such as aggression, competitiveness, risk-taking and stoicism—constrained by virtues of valor, honor and self-sacrifice—are essential to the well-being and safety of our society.
Blago nama sa takvim muškarčinama kao što su Buš i Ramsfeld, i takvim feministkinjama kao što je Hof Samers. Edited by Syme
Link to comment

@SymePa, recimo da si mozda u pravu za tu Hoff Sommers (ali ne slazem se uopste oko gender feminisma; ja i te kako vidim razliku, cak pritom sebe smatram equity post-feministom) - zamisli i desnicari™, te neokoni, ponekad umeju nesto smisleno da kazu. Mene iritira kad se odmah ide na character assassination, kao sa ovim linkovanjem o Rumsfeldu i sl. Svako je u stanju da odvali nesto glupo ponekad, posebno kad je pijan, ili u patrijotskom zanosu. To se na forumu redovno radi o srpskim licnostima kad je rec, naime ogadjuju se (sindrom pljuvanja u supu), da bi se bolje ucinili nalik nekakvim demonima i monstrumima preko celog spektra. Vise puta sam imao nervne kurcshluse na tu temu, kao sto si verujem svestan (i ti i jos poneko).Nisam bio sasvim fer prema tebi ovde, ali i ti si mogao da nastupis sa manje mud-slinging etiketa (vidi gore). PS. Ne mislim da si umisljeni intelektualac i naravno da mi nisi na IL (niko nije, sto bi ti bio najgori)... samo nemoj lepiti etikete tako lako. Mene nervira kada to rade i levicarima (a rade, i to stalno i nezasluzeno...) Bas sam juce reagovao na tekst koji je (kriticki) linkovao Budja, a gde se od Nialla Fergusona pljuje po nekakvoj "levici" (pri cemu je to ocito zamisljeno kao uvreda... nemoj i ti slicno da radis.)

Edited by Indy
Link to comment

Okej, sorry for the overreaction, reagovao sam malo burno prosto zato što znam ovu ekipu jako dobro, i Hoff Summers sa jedne strane, i onu GWW (sa klipa), i veruj mi - ovo što si video za Buša i "naše hrabre momke u Iraku", nije ispad, nego sama esencija te priče. Prosto, tu nema ničeg vrednog ni originalnog, to je samo neocon bullshit, a uskočio sam da ti to kažem zato što pretpostavljam da ne nameravaš po tome ozbiljnije da kopaš, pa ti se ovako na prvi pogled može učiniti kao smisleno, middle of the road, itd. Believe me, it is anything but. Hof Samers je prosto Bušova čirliderka i kao takva je posle 9/11 jedino i uspela da se izbori za svoje mesto under the spotlight (što se vidi i po tome da u poslednjih par godina skoro da je nigde nema), negde između En Koulter i Sare Pejlin. Ova druga, GirlWritesWhat je stvarno opasni lunatic fringe i to se vidi čak i u klipu koji je Pikoleta postavila, samo ako obratiš pažnju na keywords i reference. Samo sam hteo da ti dam kontekst, izvini ako sam bio previše isključiv.

Link to comment

da zakljucimo: ispred muskaraca koji idu u rat, stoje zene koje ih ili podrzavaju ili hushkaju, u svakom slucaju zene su krive :s_d:samo da se zna, ja od sad procesljavam cijelo rodoslovno stablo postavljaca klipova. nece oni mene vise zavoditi leepim rijecimaej bre syme, mnogo me podsjecas na moju mamu, koja uvijek odvaja dobro od loseg, uz silna objasnjenja, sve iz najbolje namjere, naravno. te nemoj ovog, te nemoj onog, kako ne znas da je ovaj ovakav, zar ne vidis da je onaj onakav, sedmi nije poshten, zakacilo se to poshtenje za nju, zalijepila se ta rijec ko tebi bullshit + sve one sto ti indy nabrojao. sto je najinteresantnije, kad god je pitam je l' ovo, il' ono posteno, nikad ne dobijam potvrdan odgovor. pa ko je i sta vise poshteno u pm, tako trckaram po ovoj nasoj planetici i strpljivo cekam ka'ce i mene opaliti meteor nepostenja. usput slusam i volim i u2 i kustu i... zar nije dosta bilo politickih konotacija i uvlacenja srbije u sve zivo, vjeciti jaz izmedju 'nas ovdje' i 'vas tamo', uz neizbjezan clash, 'vas osjecaj' protiv 'naseg'. aman vise.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...