Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

in other news, kako trudnjače obilato krkaju u raju dragana đilasa:
Beograd: Raznovrsna hranaBeogradske porodilje nemaju loše mišljenje o hrani koju jedu u bolnicama u prestonici. Mlada mama Jovana Stojanović (34) kaže da je u porodilištu “Narodni front” hrana nije kao kod kuće, ali je sasvim u redu.- Imali smo musaku, i uz nju hleb i kiselo mleko. Bilo je i supa, doduše malo bezukusnih, ali ni to nije bilo strašno. Za doručak su bile viršle, jaja, kiselo mleko, jogurt, čaj... - priča Stojanovićeva.Prim. dr Dragan Antić, upravnik bolnice za ginekologiju i akušerstvo KBC “Dr Dragiša Mišović”, kaže da su obroci u ovom porodilištu dijetalni, da se prave po određenoj recepturi.
i kako ih u sns logorima more glađu.novi sad:
U prvim danima nakon porođaja primorane smo da jedemo suv hleb i mesni narezak ili hleb sa parčetom salame, jer je to na meniju novosadskog porodilišta “Betanija”, priča za “Blic” Ivana Stamenković, koja je nedavno postala majka. Ona tvrdi da joj je zbog ovakve hrane otežan posleporođajni oporavak.- Kada sam videla da smo za doručak dobili šolju čaja, dva parčeta hleba i jedan tanki kolut salame, bila sam šokirana. Pitala sam se od čega da mi krene laktacija i kako da mi se unormali stolica. I ja, i žene koje su bile sa mnom u sobi osećale smo se degradirano. Istina je da je ručak bio topao, ali je bio grašak, a u Školi za trudnice su nas učili da je to povrće koje treba izbegavati - priča Ivana Stamenković, majka dvoje dece.
niš:
Direktor Ginekološke klinike dr Bojan Lukić kaže da je hrana za porodilje ista kao i za sve bolesnike u Kliničkom centru.- Svi znamo kakva je situacija u zdravstvu i da je hrana takva jer klinički centar nema više para. Svesni smo da treba da bude bolja, ali ipak, ovo nije kafana pa da svi mogu da biraju. Najbitnije je da porodilje nisu gladne - kaže dr Lukić.
Edited by Hella
Link to comment

jel neko zna ko organizuje ovu paradu razmnožnje?

Javno dojenje za vikend u Novom Sadu, Beogradu i HrvatskojMame iz Novog Sada, Beograda, Zagreba i Karlovca ovoga vikenda izaći će na ulice sa bebama i još jednom podsetiti na akciju "Podržimo dojenje na javnom mestu".Mame iz Srbije i Hrvatske rešene su da dokažu da dojenje u javnosti nije ni sramotno, ni sablažnjivo, da nema nikakvu polnu, ni seksualnu konotaciju, da je to jednostavno – hranjenje deteta u onome trenutku i na onom mestu koje bebi prija.Javno dojenje u Novom Sadu, Zagrebu i Karlovcu održaće se u subotu 6. jula, dok će se mame iz Beograda okupiti dan kasnije.Organizatorke akcije i članice grupe "Moja podrška dojenju" pozvale su i mame koje nisu iz ovih gradova da im se pridruže."Čak i ako ste same u svom gradu, možete učestvovati u akciji. Dovoljna je samo jedna mama sa detetom", poručuju dojilje.
ako ste učestvovali, nemojte slati slike, thanks. Edited by Hella
Link to comment
:isuse: neveruem u kakvoj drzavi zivimo. potpis dva ministra. jebote.voleo bih da vidim koji je to zakon u pitanju, ako ti nije tesko.
reč je o zakonu o lečenju neplodnosti postupcima biomedicinski potpomognutog oplođenja, koji smo usvojili 2009.

idi na ovaj link i kucaj recimo biomedicinski kao reč koju tražiš (ono pojam pretrage može direktno na hejt)

čudne stvari se tu dešavaju. u srbiji je zabranjeno surogat materinstvo i lude procedure kao što je posthumna oplodnja (zamrznutom spermom preminulog). u makedoniji je sve to dozvoljeno, a skoro je donet zakon o abortusu koji u tehničkom smislu toliko otežava abortus da su mogli komotno da ga zabrane. sve to dovodi do reproduktivnog turizma po regionu. postavila bih temu, da nisam trenutno u velikoj gužvi. čovek s kojim trenutno trunem u istoj biblioteci radi upravo na toj temi i na svakoj kafe pauzi saznam nešto novo :)

Edited by gagorder
Link to comment
:DJa sam mislila da je ovo 'dva ministra' bila neka stilska figura. I stvarno koja dva ministra? Dobro da ne mora I patrijarh da potpise.
Pravo na lečenje neplodnosti postupcima BMPOČlan 26Pravo na lečenje neplodnosti postupcima BMPO imaju punoletna i poslovno sposobna žena i muškarac koji vode zajednički život u skladu sa zakonom kojim se uređuju porodični odnosi - supružnici, odnosno vanbračni partneri i koji su, s obzirom na godine života i opšte zdravstveno stanje, sposobni da vrše roditeljsku dužnost i koji su u takvom psiho-socijalnom stanju na osnovu koga se opravdano može očekivati da će biti sposobni da obavljaju roditeljske dužnosti, u skladu sa zakonom, u interesu deteta.Zajednica života iz stava 1. ovog člana mora postojati u momentu unošenja polnih ćelija, odnosno embriona u telo žene.Izuzetno, pravo na lečenje neplodnosti postupcima BMPO ima i punoletna i poslovno sposobna žena koja sama živi i ispunjava uslove iz stava 1. ovog člana, uz sporazumnu saglasnost ministra nadležnog za poslove zdravlja i ministra nadležnog za porodične odnose, ako za to postoje naročito opravdani razlozi.Zabranjeno je u postupak BMPO uključiti ženu koja po godinama života i opštem zdravstvenom stanju nije sposobna da rađa, odnosno koja je u starosnoj dobi koja nije primerena za rađanje. Edited by gagorder
Link to comment
Pravo na lečenje neplodnosti postupcima BMPOČlan 26Pravo na lečenje neplodnosti postupcima BMPO imaju punoletna i poslovno sposobna žena i muškarac koji vode zajednički život u skladu sa zakonom kojim se uređuju porodični odnosi...
Kako je ovo podlo - eliminisanje single zena i lezbejskih parova a puna im usta bele kuge. More mars.
Link to comment
Kako je ovo podlo - eliminisanje single zena i lezbejskih parova a puna im usta bele kuge. More mars.
Pa upravo. Patrijarhat se stalno sudara sa samim sobom.Eh, da nismo ni školovali žene sve bi bilo lakše... Edited by Syme
Link to comment
Kako je ovo podlo - eliminisanje single zena i lezbejskih parova a puna im usta bele kuge. More mars.
meni je najperverzniji koncept pravo na genetski povezano potomstvo. iz toga ide ova makedonska sizofrenija - ne može abortus, ali može surogat materinstvo. ne znam odakle bih počela ... zapravo znam, samo nemam vremena :(
Link to comment

^^^Pa mogu i single zena i lezbejka da organizuju nekog drugara da im glumi vanbracnog partnera? Npr nekog gej drugara koji logicno nije ozenje. Ne kazem da je u redu sto tako rade, al kad uopste i rade vestacku oplodnju kod nas (ako nije samo na papiru kao dosta lekova npr), onda treba iskoristiti.

Edited by Evi_
Link to comment
^^^Pa mogu i single zena i lezbejka da organizuju nekog drugara da im glumi vanbracnog partnera? Npr nekog gej drugara koji logicno nije ozenje. Ne kazem da je u redu sto tako rade, al kad uopste i rade vestacku oplodnju kod nas (ako nije samo na papiru kao dosta lekova npr), onda treba iskoristiti.
Ma naravno, to se za jedno popodne organizuje. Zašto bi se zakon prilagođavao ljudskom dostojanstvu i zdravom razumu kad se uvek može fejkovati tradicionalni brak.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...