Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

PINGVIN!edit: ovo je prvi put da me zakaci taj bag i da mi je pingvin zbilja bio potreban. sad osecam potrebu da napisem nesto mudro u editu. potisnucu taj poriv.

Edited by betty
Link to comment

Zvuči kao dobro potencijalno pitanje za onaj tvoja app: Ljudi koji okreću stranu na topiku češće osećaju potrebu da napišu nešto mudro u editu. Da/ne?

Link to comment
ovo je sa onog bloga što je sime ostavio linak:http://zenesainterne...loska-iskustva/čitao sam na ivici suza :cry:
Sada mi je drugarica koja godinama ima zdravstvenih problema rekla da joj je bar 10 zdravstvenih radnika, sto lekara, sto sestri, mrtvo ladno savetovalo da "trudnoca leci sve". Bez pitanje da li zeli/planira (devojka studira i nema partnera) i bez jasne dijagnoze.
Link to comment
mrtvo ladno savetovalo da "trudnoca leci sve".
meni (za sada) troje. i za potpuno razlicite i nepovezane stvari. otprilike: "ma, to ce se samo srediti nakon porodjaja." i sve su zene (savetodavci) koje to tvrde na osnovu, je li, licnog iskustva.
Link to comment
Sada mi je drugarica koja godinama ima zdravstvenih problema rekla da joj je bar 10 zdravstvenih radnika, sto lekara, sto sestri, mrtvo ladno savetovalo da "trudnoca leci sve". Bez pitanje da li zeli/planira (devojka studira i nema partnera) i bez jasne dijagnoze.
у, да, данас је па жешће потребно имати партнера за трудњачење, онолике банке семена и фрижидери са јајима.имаш да бираш, оћеш малог Перицу, уметника, космонаута, пробисвета, куроњу.
Link to comment
у, да, данас је па жешће потребно имати партнера за трудњачење, онолике банке семена и фрижидери са јајима.имаш да бираш, оћеш малог Перицу, уметника, космонаута, пробисвета, куроњу.
Aha. To je najveci problem sa ovakvim 'savetovanjem', kako da ne.Prosla sam jako veliki broj lekara u AUS, i ako bi se uopste i pomenula trudnoca (kada je imalo smisla pomenuti je) uvek je to bilo pitanjem da li planiram IKAD.
Link to comment
Aha. To je najveci problem sa ovakvim 'savetovanjem', kako da ne.Prosla sam jako veliki broj lekara u AUS, i ako bi se uopste i pomenula trudnoca (kada je imalo smisla pomenuti je) uvek je to bilo pitanjem da li planiram IKAD.
то се на српски преводи: кад ћеш ако не сад.
Link to comment

Ja sam promenila ginekologa zato što me je tri puta pitala kada planiram da rađam decu. Uz komentar: sad ti je vreme, nemoj previše da čekaš. Nije da sam se nešto potresla, ali jednostavno nemam nameru da sa osobom sa kojom imam odnos lekar-pacijent razglabam o svom privatnom životu.

Edited by sailorman
Link to comment
у, да, данас је па жешће потребно имати партнера за трудњачење, онолике банке семена и фрижидери са јајима.имаш да бираш, оћеш малог Перицу, уметника, космонаута, пробисвета, куроњу.
u srbiji jeste. žena nema pravo na biomedicinski potpomognuto oplođenje ako nije u braku ili vanbračnoj zajednici.izuzetno, u sasvim posebnim slučajevima, punoletna i poslovno sposobna žena koja živi sama može da se podvrgne bmpo uz potpis dva ministra. tako da banke semena ostaju da venu i sve te male perice, umetnici, kosmonauti, probisveti i kuronje kao da su otišli niz slivnik.
Link to comment

a ontopic: od kada se ginekoloski pregled u drzavnom domu zdravlja zavrsava tako sto izvadis koliko bese, pedesetak dinara za participaciju i das sestri tu na licu mesta u ordinaciji, slabo se vidjamo. prvo razmere mog blama, nemam pedeset dinara. a onda - kakav je bre to način, pa u pekari te ne uslužuje ista koja naplacuje ... a ovo što ove žene pišu lepo ilustruje scenu.

Link to comment
Ja sam promenila ginekologa zato što me je tri puta pitala kada planiram da rađam decu. Uz komentar: sad ti je vreme, nemoj previše da čekaš. Nije da sam se nešto potresla, ali jednostavno nemam nameru da sa osobom sa kojom imam odnos lekar-pacijent razglabam o svom privatnom životu.
a sto je najbolje, nije cak ni tacno.
The widely cited statistic that one in three women ages 35 to 39 will not be pregnant after a year of trying, for instance, is based on an article published in 2004 in the journal Human Reproduction. Rarely mentioned is the source of the data: French birth records from 1670 to 1830. The chance of remaining childless—30 percent—was also calculated based on historical populations.In other words, millions of women are being told when to get pregnant based on statistics from a time before electricity, antibiotics, or fertility treatment.
Link to comment

Meni je najbolje sto mi je doktorka kod koje sam bila zbog dugotrajne amenoreje rekla da ce to da se sredi samo ja da se bacim na pravljenje bebe. Sad sta je tacno pod time mislila, mene bilo sramota da pitam.

Link to comment
a sto je najbolje, nije cak ni tacno.
eto zena sa kojom zivim u grehu i ja samo se vodili tom statistikom. ocekivao sam najmanje godinu dana carefree divljeg seksa ali, ne lezi vraze, posle samo mesec i pol smo sve zavrsili.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...