Jump to content

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Mogli ste i malo vise detalja za nas sto spavamo dok oni/e konferensuju <_<Kako je proslo to o estetskoj hirurgiji, ima li konkretnih zakljucaka?

Link to comment

Ne bi to zorge chiodom.Inace Srbija je jedna od retkih zemalja sa guvernerkama centralne banke.

Edited by fonTelefon
Link to comment
  • 4 weeks later...

Humani muz koji ne bije zenu kad je trudna, a dobio samo 4 godine za teske telesne povrede iste te trudne zene i pored zabrane prilaska. Ispovest: Zatrudnela sam 13 puta kako bih sprečila muža da me bijeSuzan Vajs (30), bila je u nasilnoj vezi sa Džejsonom Vajsom(40) deset godina. U emisiji „This morning“ otkrila je da je morala da zatrudni trinaest puta kako bi se zaštitila od nasilnika, koji je nije tukao samo tokom trudnoća.Suzan Vajs trpela je deset godina nasilje svog muža Džejsona. Poslednji napad 20009. gotovo je ubio, a Suzan se pojavila u emisiji „This morning“ , da upozori druge žene na opasnosti koje nosi život sa nasilnikom. Suzan je trpela zastrašujuće zlostavljanje čitavu deceniju, a jedini periodi kada baštovan Džejson Vajs nije napadao svoju ženu bili su kada je bila trudna, pa je u očajničkom pokušaju da zaustavi batine, Suzan nastojala da ostane u drugom stanju što je češće moguće. Suzan je imala trinaest trudnoća ali je rodila samo četvoro dece. Ona je napokon našla hrabrosti da napusti svog muža i pošalje ga u zatvor, nakon što je pijan i besan pokušao da je ubije dok su njeno dvoje dece bili u kući. Te noći pobegla je tako što ga je ugrizla za testise dovoljno jako da je dobila šansu da pobegne do komšije koji je pozvao policiju i hitnu pomoć koja je Suzan brzo odvezla u bolnicu. Za ovaj napad Džejson služi četvorogodišnju zatvorsku kaznu, a Suzan sepojavila u emisiji „This morning“, da bi ohrabrila druge žene u sličnoj situaciji da napuste nasilnika. - Ne mogu da verujem da sam ostala u braku toliko dugo. Kada je bio šarmantan, bio je sjajan, najbolji. Kada je bio zao, bio je najgori. Prvi put davio me je ramom od kreveta, nakon dve nedelje veze. Mislila sam da sam ja kriva što se tako ponaša. Postajalo je sve gore i gore. Bila sam usamljena i uplašena, i mnogo ljudi je znalo za nasilje, ali sam ja to skrivala – ispričala je Suzan.Opisujuću užasnu noć kada je shvatila da Džejson zaista želi da je ubije, Suzan, koja radi kao pomoćnik u prihvatilištu, rekla je:- U to vreme živeli smo razdvojeno, provalio je kroz prozor spavaće sobe, osetila sam ispljuvak na licu, on se saginjao, pljuvao i pokušavao da mi istera oči. Bacio me je niz stepenice i gušio me. Udarao me je nožem. U jednom momentu pomislila sam, ovo mi je posledni dah ... pa sam posegnula i ugrizla ga za testise.Džejson je prekršio sudski nalog, provalio u Suzaninu kuću i unakazio joj lice. Ona je uspela da pobegne i pozove pomoć nakon što ga je ugrizla za testise Džejson je nakon hapšenja priznao da je ozbiljno napao Suzan i da je pretio da će je ubiti. Suzan se i ranije žalila policiji, ali je ubrzo nakon toga povlačila svoje izjave.-Uvek bi se izvinjavao i govorio da se to više neće ponoviti, pa čak i plakao, sve dok ja ne počnem da osećam sažaljenje prema njemu.Počela sam da razmišljam „ Da li sam ga isprovocirala ?“ Tonula sam u duboku depresiju. Isključivala sam sve oko sebe. U tom momentu,to nisam mogla da shvatim, ali on je mrvio moje samopouzdanje, sve dok nisam počela da osećam da mi je potreban i da ne mogu da odem.Govorila sam sebi da moram da ostanem sa njim zbog dece, da ne bih mogla da se snađem sama. Svo moje samopoštovanje batinama jeisterao iz mene. Pokušavala sam da budem dobra supruga. Kuvala sam, čistila. Nastavljala sam da mislim da mogu da ga promenim, alito nije bilo moguće – rekla je Suzan u izjavi za “San”.Kada je Džejson napao Suzan 2009. godine dok je bila u trudna, batine su bile toliko ozbiljne da joj je stradala jetra. Na sreću Suzan nije izgubila bebu, a policija i socijalna služba su se umešale i Džejsonu je izdata sudska zabrana prilaska Suzan. Dva meseca kasnije provalio je u njenu kuću da bi je poslednji put napao. -Nekako sam znala da to mora da se dogodi, da će morati da dođe do takve kulminacije. Čak nisam bila ni uplašena koliko je trebalo da budem, pošto sam do tad već navikla na njegovo nasilje – dodala je Suzan.Džejsonu je zabranjeno da se nakon oslobađanja vrati u oblast gde Suzan živi. Ona se plaši da bi on bez obzira na sve mogao da je nađe, ali , kako je rekla, ubeđena je da ga neće opet prihvatiti i da sada ima dovoljno samopouzdanja da bude ono što jeste.-Prvi put u životu sam srećna. Mislila sam da mogu da ga promenim, ali čovek može da promeni samo sebe i nikoga više – kazala je Suzan.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...