Jump to content

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

linija je naravno tanka i dodatno iskomplikovana kod partnera sa bitno razlicitim libidom (znam za vise primera gde je nenasilna, a vise napaljena osoba, bila duboko nesrecna), ali kad bi bilo lako odrediti koje veze su problematicne a koje ne, ne bi ni bilo potrebe za ovom diskusijom.
samo da dodam, stvar je valjda i u tome sto u ovakvim slucajevima nema govora o nekakvom nasilju, ili maltretiranju, ni sa jedne strane, prosto se radi o nekompatibilnosti. ka nasilju se krene kada ovakve situacije jedna strana krene svesno da iskoriscava i da njima manipulise.
Link to comment

Da se pridruzim gagorderki i estel u pricama iz proslosti, mene je zensko psihicki maltretiralo. :) Imao 23 i zablentavio se do peta, a ona izasla iz petogodisnje veze. I onda sam 6 meseci sluzio kao rebound vreca za izbacivanje besa i problema iz proslosti. Zavrsio sam sa nervnim slomom i jednim plucnim krilom manje. Ne mogu reci da je ne krivim na ljudskom nivou, jer ljubav i jebavanje dodje i prodje ali ako se sa predoumisljajem odnosis prema nekome tako da ga povredis ili ponizis to je prilicno spodobasto. Inace, jedna od 3 najinteligentnije osobe koje sam upoznao. @gagorder: takvi prijatelji i nisu prijatelji, bolje sto su nastavili svojim putem.

Link to comment

Osoba mora biti izuzetno inteligentna da te izmanipulise. Cudno je to, sa jedne strane joj se divis, sa druge je mrzis a nikad neces biti siguran sta je bilo istina a sta laz, sta razlozi a sta povodi.

Link to comment
Nema veze manipulacija sa inteligencijom.
Hm, hm, hm... ima veze sa nekom. Imas ljude koji svima pristupaju isto a imas i ljude koji lako otkriju ko je za sta sposoban. Ja sam generalno katastrofalan u pronalazenju zelja i strahova drugih ljudi. Ma i kad me ljudi uhvate na foru, ne vidim da to uopste dolazi niti znam sve dok se ne zavrsi. Zapravo sam vrlo los u raspoznavanju toga da li neko laze ili ne, cak i kad se sali. I to valjda ima vezu sa nekom inteligencijom, sa tim koliko si u stanju da citas izmedju redova i navodis razgovor u pravcu otkrivanja onog sto te zanima. A manipulacija, bilo kakva, mi je uvek bila bljaks, tako da sam nikad nisam vezbao.
Link to comment
Napredovao si od zadnjeg puta, imas citavu jednu rec vise u odgovoru.
Mislio sam da se takve stvari jednostavno ne objasnjavaju. Ako bi se rukovodio tvojom logikom rekao bih da su dzeparosi inteligentni ljudi koji tacno znaju koga treba da izdzepare.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...