Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Moja radoznalost ipak i dalje nije zadovoljena :naughty: Ajd recimo da te nasilne žene mogu da idu za čovekom i smaraju ga dok ne popusti, ali onda opet šta dalje :lolol:Ovo slabo šta dokazuje, i u najsavršenijem od svih sistema opet bi bilo i više od jednog retarda kome bi takvi idiotluci bili kul. Ovo čak nije ni kulturološki ili socijalni problem, taj od koga si to čula je 99.9% prosto IQ2.
odakle ti takvo zakljucivanje da je idiotluk ako joj Era nije ponudio vanbracnu zajednicu. zakoni se nisu mnogo menjali od onda kad je Bregovic fircao maloletnice.
Link to comment
o kakvim to rodnim stereotipima pričaš i kakve to veze ima sa bilo čime ovde?kao jedan od primera zlostavljanja si naveo da žene "oće nekad i da ne daju".iznerviraš li se isto, junače, i kad službenik u banci pred tobom broji pare, a ne da ti ih tako gratis? mislim, to je ta situacija: vidiš pare, vidiš njega, tu ste,izaziva te prisustvom, a ne da.
da zene ne mogu prisiljavati muskarce na seks.
Link to comment

aha. a šta ćemo za ostalo?mogu, naravno da mogu, ali ajde kad smo već kod toga: baci par linkova o učestalosti takvih incidenata, o reakciji okoline na takve incidente i tome slično.

Edited by Joshua
Link to comment

@evi: nisam htela ista da dokazujem, razgovaramo. no, par stvari tu ima zanimljivih, na prvom mestu da je to (nasla sam kasnije na vestima tu informaciju, malo kasnim sa saznavanjem, nemam tv) javna stvar. na drugom, da se nije skupila grupa dobrovoljaca da ode da ga lincuje.@telefone: posto simeova rekapitulacija nije dobra, aj mi sazmi svoje stanoviste: zene su mocnije nego sto se predstavljaju, zene su prefrigane, zene su razlicite, zene su iste kao i muskarci, sta tacno ti smatras?

Link to comment
aha. a šta ćemo za ostalo?
pa ne znam zene psiholoski zlostavljaju veoma cesto sta ti predlazes? ja sam nesto predlozio za nasilje u porodici. ovde govorimo o psihickom nasilju.
Link to comment

^^Pa danas je mnogo toga javna stvar (mi ja to nisam znala dok ovde nisam pročitala ali nisam nešto bila šokirana), tipa da premijer malo tako ćaska sa najtraženijim kriminalcem. Ali zašto očekivati grupu dobrovoljaca da ga linčuju? Ne čekaju dobrovoljci ni one što na plavom mostu traže maloletnice, ni kod nas a ni u drugim državama.

Link to comment
pa ne znam zene psiholoski zlostavljaju veoma cesto sta ti predlazes? ja sam nesto predlozio za nasilje u porodici. ovde govorimo o psihickom nasilju.
šta si predložio - da nasilnike treba promptno privoditi? super je predlog.ja predlažem™ da se ukine zlostavljanje kao takvo.uzgred, nisam pričala o tome - pitala sam šta ćemo sa time što si odbijanje seksa naveo kao formu zlostavljanja?i odluči da li ćemo pričati o "primoravanju muškaraca na seks od strane žena" ili "psihičkom zlostavljanju muškaraca od strane žena". možemo o oba, nema frke, samo da malo strukturiramo to, da se lakše prati.aj stvarno, kad već odgovaraš, daj svoju rekapitulaciju, i ja imam problema da te ispratim. hvala. Edited by Joshua
Link to comment
^^Pa danas je mnogo toga javna stvar (mi ja to nisam znala dok ovde nisam pročitala ali nisam nešto bila šokirana), tipa da premijer malo tako ćaska sa najtraženijim kriminalcem. Ali zašto očekivati grupu dobrovoljaca da ga linčuju? Ne čekaju dobrovoljci ni one što na plavom mostu traže maloletnice, ni kod nas a ni u drugim državama.
nisam sokirana, samo sam prenela sta sam cula, zanimljivo mi je da neko time moze da se hvali na teveu
Link to comment
@evi: nisam htela ista da dokazujem, razgovaramo. no, par stvari tu ima zanimljivih, na prvom mestu da je to (nasla sam kasnije na vestima tu informaciju, malo kasnim sa saznavanjem, nemam tv) javna stvar. na drugom, da se nije skupila grupa dobrovoljaca da ode da ga lincuje.
to sto ti pises je suptilno pozivanje na krivicno delo i govor mrznje kojim ce da se bavi ministarka vrla alisa maric. u srbiji je 14 godina granica i nije prekrsio zakon ako joj nije staratelj ili profesor. nije izvrsio obljubu na detetu prema nasem zakonu svidelo se to nekom ili ne.Član 104(1) Ko prinudi na obljubu žensko lice ozbiljnom pretnjom da će za to ili njemu blisko lice otkriti nešto što bi škodilo njihovoj časti ili ugledu ili ozbiljnom pretnjom drugim teškim zlom, ukoliko ne postoje obeležja nekog drugog krivičnog dela, kazniće se zatvorom od jedne do deset godina.(2) Istom kaznom kazniće se i ko na način iz stava 1 ovog člana izvrši protivprirodni blud nad drugim licem.(3) Ako je delo iz st. 1 i 2 ovog člana izvršeno od strane više lica ili na naročito svirep ili na naročito ponižavajući način ili prema maloletnom licu koje je navršilo 14 godina ili je imalo za posledicu trudnoću ili težu zaraznu bolest, kazniće se zatvorom najmanje tri godine.Obljuba ili protivprirodni blud nad nemoćnim licemČlan 105(1) Ko nad ženskim licem izvrši obljubu iskoristivši duševno oboljenje, privremenu duševnu poremećenost, nemoć ili kakvo drugo stanje tog lica usled kojeg ono nije sposobno za otpor, kazniće se zatvorom od jedne do osam godina.(2) Istom kaznom kazniće se i ko na način iz stava 1 ovog člana izvrši protivprirodni blud nad drugim licem.(3) Ako je usled dela iz st. 1 i 2 ovog člana nastupila teška telesna povreda nemoćnog lica ili je delo izvršeno od strane više lica ili na naročito svirep ili naročito ponižavajući način ili je imalo za posledicu trudnoću ili težu zaraznu bolest, učinilac će se kazniti zatvorom najmanje tri godine.(4) Ako je delo iz st. 1 i 2 ovog člana učinjeno prema maloletnom licu koje je navršilo 14 godina, ili je usled njegovog izvršenja nastupila smrt nemoćnog lica, učinilac će se kazniti zatvorom najmanje pet godina.Obljuba ili protivprirodni blud sa licem koje nije navršilo četrnaest godinaČlan 106(1) Ko izvrši obljubu ili protivprirodni blud sa licem koje nije navršilo 14 godina, kazniće se zatvorom od jedne do deset godina.(2) Ko delo iz stava 1 ovog člana izvrši nad nemoćnim licem koje nije navršilo 14 godina ili upotrebom sile ili pretnjom da će neposredno napasti na život ili telo tog ili njemu bliskog lica, kazniće se zatvorom najmanje tri godine.(3) Ako je izvršenjem dela iz st. 1 i 2 ovog člana maloletnom licu naneta teška telesna povreda ili je delo izvršeno od strane više lica ili na naročito svirep ili naročito ponižavajući način ili je imalo za posledicu trudnoću ili težu zaraznu bolest, učinilac će se kazniti zatvorom najmanje pet godina.(4) Ako je usled dela iz st. 1 i 2 ovog člana nastupila smrt maloletnog lica, učinilac će se kazniti zatvorom najmanje deset godina.Obljuba ili protivprirodni blud zloupotrebom položajaČlan 107(1) Ko zloupotrebom svog položaja navede na obljubu ili protivprirodni blud lice koje se prema njemu nalazi u odnosu kakve podređenosti ili zavisnosti, kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina.(2) Nastavnik, vaspitač, staralac, usvojilac, očuh, ili drugo lice koje zloupotrebom svog položaja izvrši obljubu ili protivprirodni blud sa maloletnim licem starijim od četrnaest godina koje mu je povereno radi učenja, vaspitanja, čuvanja ili nege, kazniće se zatvorom od jedne do deset godina.(3) Ako je delo iz stava 2 ovog člana učinjeno prema licu koje nije navršilo četrnaest godina ili je imalo za posledicu trudnoću ili težu zaraznu bolest, učinilac će se kazniti zatvorom najmanje tri godine.Bludne radnjeČlan 108Ko u slučajevima iz čl. 103 do 107 ovog zakona izvrši samo bludnu radnju, kazniće se zatvorom do tri godine.ZavođenjeČlan 109(1) Ko lažnim obećanjem braka navede na obljubu maloletno žensko lice koje je navršilo četrnaest godina, kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine.(2) Gonjenje se preduzima po privatnoj tužbi.
Link to comment
nisam sokirana, samo sam prenela sta sam cula, zanimljivo mi je da neko time moze da se hvali na teveu
Onda si imala to zadovoljstvo da nisi gledala i slušala tu spodobicu duže od dva minuta u svom životu. Meni to baš ide uz njega.at fon: To je samo slovo zakona, granica je morala negde biti povučena. Svejedno je gadno, jadno i bedno ponašanje, ali takav je Era. Edited by Evi_
Link to comment
to sto ti pises je suptilno pozivanje na krivicno delo i govor mrznje kojim ce da se bavi ministarka vrla alisa maric. u srbiji je 14 godina granica i nije prekrsio zakon ako joj nije staratelj ili profesor. nije izvrsio obljubu na detetu prema nasem zakonu svidelo se to nekom ili ne.Član 104
:isuse: Edited by bergasa19
Link to comment

hamlete, sta znaci poslednji stav poslednjeg clana ovog zakona? to znaci da gonjenje nije 'automatsko', po sluzbenoj duznosti?

Onda si imala to zadovoljstvo da nisi gledala i slušala tu spodobicu duže od dva minuta u svom životu. Meni to baš ide uz njega.
u pravu si
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...