Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

kako to mislis - treba da cute? pa to vec rade i vidi kako im je.
Pa i ne cute. Sestra kaze da su kod nje na poslu dosta zena u tom problemu. To je potpuno javno, ali nema tu neke ocigledne pomoci. Bar neke od njih bi otisle sa decom da to mogu da isfinansiraju, ali nemaju kuda.
Link to comment

shime, sta znaci ta tacka? to su neki novi forumski uzusi, i juce si tako neku tacku lupio i sad ne znam kako to da razumem. toga nije bilo u moje vreme :sleep:

Link to comment

Ne bre, nema veze tvoj-moj, ja ponekad ne vidim ni svoj poslednji post kad pređe na drugu stranu. Pre bih rekao da ima veze sa brojem postova na drugoj strani. Dok je samo jedan, pa čak i dva, dešava se da ne mogu da ih vidim.

Edited by Syme
Link to comment
...kad sam zbrisala, dosta ljudi je bilo razocarano. ..., ljudima se svidjala ideja o toj nasoj vezi. ...vise ne veruje u ljubav (ubila sam bambija, je l'). drugi argumenti su bili: sta ja vise hocu od zivota, nema takvih frajera za bacanje, ... sad cu sve to da bacim (?!?). sve u svemu, gadno iskustvo. ...
ovo sve isto - radi se o bas slicnim obrascima. ja sada ono kroz sta sam prosla vidim kao neku vrstu psihicke torture jer sam tek retrospektivno shvatila da bi se svaki put kad bih ja pokazala znake oslobadjanja i pripremanja da ga ostavim, neke stvari intezivirale dok me opet ne dovedu do sloma pa jovo nanovo (te 'stvari' mi sada deluju toliko promisljene da mi je tesko da zamislim da se nije radilo o smisljenim potezima u cilju manipulacije)... (u pravu si, nasilje je svakako prejak izraz, ali sada znam i za slucajeve gde je taj lik bio mnogo blizi tome)edit: ja mislila syme krenuo kao burazer, sa tackama i tackicama... :D Edited by estel
Link to comment
mislim da su uslovi uvek specificni, i da je u tome jos jedna od kvaka.
pa da, ne da ti specificnost da prepoznas situaciju. sto kaze Leslie - mislis da si unique.
Link to comment
Pa i ne cute. Sestra kaze da su kod nje na poslu dosta zena u tom problemu. To je potpuno javno, ali nema tu neke ocigledne pomoci. Bar neke od njih bi otisle sa decom da to mogu da isfinansiraju, ali nemaju kuda.
Cela ideja sigurnih kuca je bolesna, sklanjas zrtvu od nasilnika umesto istog da privedes i lisis slobode kao i bilo kog koji to radi na javnom mestu npr. Tako se ne bi pitali gde sa decom.
Link to comment
Cela ideja sigurnih kuca je bolesna, sklanjas zrtvu od nasilnika umesto istog da privedes i lisis slobode kao i bilo kog koji to radi na javnom mestu npr. Tako se ne bi pitali gde sa decom.
Pa nije ta ideja bolesna, nego baš primerena sistemu u kome ne postoji način da nasilnika promptno privedeš, lišiš slobode a i imovine u slučaju nasilja. Eventualno možeš da kažeš da je sistem u kome ne postoji adekvatno postupanje sa nasilnicima bolestan.
Link to comment
Pa nije ta ideja bolesna, nego baš primerena sistemu u kome ne postoji način da nasilnika promptno privedeš, lišiš slobode a i imovine u slučaju nasilja. Eventualno možeš da kažeš da je sistem u kome ne postoji adekvatno postupanje sa nasilnicima bolestan.
Mada ja ne znam kako bi tačno izgledao taj sistem, a da osumnjičenog ne lišiš prava na due process i nekih osnovnih građanskih prava. Na stranu što bi pri prvom koraku u tom pravcu, razni Telefoni prvi pripištali o "feminističkoj diktaturi", itsl.
Link to comment
Mada ja ne znam kako bi tačno izgledao taj sistem, a da osumnjičenog ne lišiš prava na due process i nekih osnovnih građanskih prava. Na stranu što bi pri prvom koraku u tom pravcu, razni Telefoni prvi pripištali o "feminističkoj diktaturi", itsl.
Pa ne mora se ići u krajnost, u Srbiji praktično ni nema posledica kad se prijavi nasilje u kući. Posle prijave o nasilju ispitati slučaj, tipa da li na posao dolazi sa modricama, komšije eventualno i sl. Prva sledeća prijava nasilnik leti iz kuće, zabrana prilaza uz jasno predočavanje šta sledi ako se ista prekrši. Teške psihopate će svejedno to prekršiti (u ted predavanju ima taj podatak da je valjda 70% ubistava žena počinjeno nakon što je ona otišla), ali će biti jako efektno za onaj veći broj ljudi koji su "normalni". Hoću reći, kod nas nasilje u porodici raširena stvar koju vrše i ljudi koji nisu teški sociopati nego je to prihvatljivo ponašanje u jednoj subkulturi. Na takve ljude bi pretnja izbacivanja sa posla ili zatvorske kazne delovala preventivno.Mislim da u Kanadi imaju neke elemente ovoga, npr automatsku zabranu prilaza pri prijavljenom nasilju u kući.
Link to comment
Pa ne mora se ići u krajnost, u Srbiji praktično ni nema posledica kad se prijavi nasilje u kući. Posle prijave o nasilju ispitati slučaj, tipa da li na posao dolazi sa modricama, komšije eventualno i sl. Prva sledeća prijava nasilnik leti iz kuće, zabrana prilaza uz jasno predočavanje šta sledi ako se ista prekrši. Teške psihopate će svejedno to prekršiti (u ted predavanju ima taj podatak da je valjda 70% ubistava žena počinjeno nakon što je ona otišla), ali će biti jako efektno za onaj veći broj ljudi koji su "normalni". Hoću reći, kod nas nasilje u porodici raširena stvar koju vrše i ljudi koji nisu teški sociopati nego je to prihvatljivo ponašanje u jednoj subkulturi. Na takve ljude bi pretnja izbacivanja sa posla ili zatvorske kazne delovala preventivno.Mislim da u Kanadi imaju neke elemente ovoga, npr automatsku zabranu prilaza pri prijavljenom nasilju u kući.
Da, da, slažem se. U pravu si.
Link to comment
pa nisam ja to kapirala kao psihicko nasilje. vise kao jednu sredinu u kojoj venem, a koju smo nas dvoje zajedno stvorili. on cveta, a ja se gasim. i nemam snage da zbrisem. kad sam zbrisala, dosta ljudi je bilo razocarano. prvo, nisam nikome pricala kakav je taj odnos ustvari bio. i drugo, ljudima se svidjala ideja o toj nasoj vezi. cak mi je jedan blizak prijatelj kazao da sam kriva sto on (taj prijatelj) vise ne veruje u ljubav (ubila sam bambija, je l'). drugi argumenti su bili: sta ja vise hocu od zivota, nema takvih frajera za bacanje, pa toliko smo dugo zajedno i sad cu sve to da bacim (?!?). sve u svemu, gadno iskustvo. e da, imala sam 23 godine, to mozda ima veze. sad bih ga trpela kao tesan brushalter - ni tri sekunde.
Sa ove distance da li mozes da kazes da li te je voleo. Zanima me da li je to po njemu bilo normalno ponasanje. Verovatno su retoricka pitanja.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...