Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Imam pregršt pitanja za sve vas što se zgražavate nad ovim tekstovima sa nadlanu. Dakle, ako dobro shvatam problem je što je u ovim tekstovima preneseno šta prijatelji i rodbina ubice kažu, jer to u stvari vidite kao prebacivanje odgovornosti na žrtvu? Ili je problem što ovi tekstovi odmažu pokušajima da se u javnom diskursu promeni položaj ženskih žrtava i položaj žena u Srbiji uopšte? Sad, da li je istina ovo što u tekstovima piše ili nije, nema veze, bitno je kakvu to poruku šalje, da se tako osnovnoškolski izrazim? Jasno mi je da je pitanje "istine" zajebano, jer se u stvari prenose izjave ljudi, pa je to u startu nepouzdani narator, ali hm, kako ćemo inače doći do toga šta se desilo? Ili po vama nije bitno kako je došlo do zločina, bitno je samo da je mladić ubio ženu i treba ga osuditi i zatvoriti knjigu? Pomozite mi RASTRZAN SAM.

Link to comment

ako misliš na onaj u kome prijatelji ubice pričaju da on nije bio takav dok nije sreo tu devojku, problem je što izgleda kao da se na žrtvu svaljuje deo krivice (varala ga je i sl.).bolje rečeno :

a onda i par kljucnih argumenta koji pokazuju da je zrtva kriva za to sto ju je skot zadavio, ili da makar dele odgovornost:
Edited by Lezilebovich
Link to comment

Meni nije jasno kakvo to drugačija svetlo i perspektivu daje ispovest drugara. Ja jedino što sam zaključio čitajući to, jeste da je lik ozbiljan bolesnik i psihopata.

Link to comment
damn, izvinjavam se da razvodnjavam raspravu i preko-potreban bashing Dulnikera mizoginika sa ovim side note-om, but i simply can't help myself: pronicljivo oko ce primetiti da se na prilozenoj slici u Dulnikerovom blog entry-ju na clanku zene koju gengbenguje polarni medo nalazi cica-glisa logo Einsturzende Neubautena :D
Link to comment
Meni nije jasno kakvo to drugačija svetlo i perspektivu daje ispovest drugara. Ja jedino što sam zaključio čitajući to, jeste da je lik ozbiljan bolesnik i psihopata.
ali nije bio takav pre nego što je nju upoznao Edited by Lezilebovich
Link to comment

kako mi se čini, Ariel će ti to najbolje objasniti ... ima već negde pomenuta njegova karijera. radio valjda u kuriru, uticajni™ bloger, sada je valjda zbog te uticajnosti postao urednik nadlanu. imao neke insajderske™ blogove iz ds-a.

Link to comment

U suštini, Lezilebovich je objasnio ko je. I ja ga znam samo onlajn i boli me baš da ga nešto branim, ali i dalje ne kapiram toliki hejt prema ovim tekstovima sa nadlanu. Ovo s njegovog bloga može da se kaže da je neduhovito, mizogeno, štagod, ali ovo sa nadlanu je druga priča. E sad, koja je to priča, to sam pitao vas.

Link to comment
U suštini, Lezilebovich je objasnio ko je. I ja ga znam samo onlajn i boli me baš da ga nešto branim, ali i dalje ne kapiram toliki hejt prema ovim tekstovima sa nadlanu. Ovo s njegovog bloga može da se kaže da je neduhovito, mizogeno, štagod, ali ovo sa nadlanu je druga priča. E sad, koja je to priča, to sam pitao vas.
Razlog za hejt se može sažeti u jednu njegovu rečenicu a koja je u stvari lajt motiv i prvog i drugog teksta.
Međutim, sa profesionalne strane stojim na stanovištu da ne možemo gurati stvari pod tepih, farbati ih u crno i belo, samo zato što nam je tako lakše
Jel' možeš ti da objasniš šta je to "sivo" u čitavoj priči?
Link to comment
Jel' možeš ti da objasniš šta je to "sivo" u čitavoj priči?
touché!pa sivo treba stvoriti. šta smo imali? njegovi prijatelji tvrde da: 1. nije mu dala da se bavi manekenstvom. 2. bila je ljubomorna. 3. varala ga je. konacno razumem: ubio ju je u samoodbrani!
Link to comment
pa sivo treba stvoriti. šta smo imali? njegovi prijatelji tvrde da: 1. nije mu dala da se bavi manekenstvom. 2. bila je ljubomorna. 3. varala ga je. konacno razumem: ubio ju je u samoodbrani!
Na kraju krajeva, sve da to jeste tačno, opet šta sa tim? Odeš malo budeš sam pa nađeš drugu. Ne ubiješ nikoga, u prevodu. Šta se tačno želi reći onim sramnim komentarom? Da treba da znamo šta je prethodilo ubistvu? Zašto bismo to morali da znamo, zaista? Da zadovoljimo tračarsku znatiželju? Da bismo :nerdalert: rekonstruisali neke postojeće diskurse :nerdalertgotov:? Da, sigurno je to primarni cilj.
Link to comment
Jasno mi je da je pitanje "istine" zajebano, jer se u stvari prenose izjave ljudi, pa je to u startu nepouzdani narator, ali hm, kako ćemo inače doći do toga šta se desilo? Ili po vama nije bitno kako je došlo do zločina, bitno je samo da je mladić ubio ženu i treba ga osuditi i zatvoriti knjigu? Pomozite mi RASTRZAN SAM.
Ah, kad bismo samo imali neku nezavisnu instituciju, koja nepristrasno i temeljno vaga dokaze, koja daje svakom optuženom pravo na argumentovanu odbranu, i koja onda u u skladu sa zakonom donosi odluku o krivici...Nažalost, moramo potragu za istinom prepustiti senzacionalističkim medijima koji će vođeni logikom profita, i stalno ugađajući predrasudama i najnižim nagonima većine, do nje na kraju sigurno i doći! Edited by Syme
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...