Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

ja bih prva poslije tri dana stresa batalila posao i otisla na ribanje :Dali to sam naravno samo jainace u teoriji bas volim menadzmentedit, evi, nije menadzment bas naivna stvar
Postoje razni menadžmenti. Onaj u kome mi radi otac ne bih sebi baš poželela (menadžer prodaje, puno posla, jako stresno, veliki pritisak). Ali ti si rekla visoki menadžment, a ovaj jedini primer baš visoko pozicioniranog i moćnog čoveka koga ja znam deluje baš kako sam opisala. Čovek uživa, odredio sebi da svake nedelje ne dolazi jedan dan na posao da počine malo, odluke menja na dnevnoj bazi jer je kako i sam kaže ponekad sklon da malo menja tako doživljaj, pa ti jedan dan kaže da nešto uradiš a sutradan histeriše šta si kog to đavola radio (meni nije neposredni rukovodilac pa sam a tu samo posmatrač što mi baš i odgovara)...Ovo sa trkama je repetitivni element, videla sam ga više puta u toj ulozi, i svaki put zapne čovek da baš on pobedi. Jer on uvek pobeđuje.A interesantna stvar kad smo jednom tako imali neki lab outing pa neko doveo karate majstora, i sad zamisli 30-40 odraslih ozbiljnih ljudi od kojih je jedna (1) osoba u detinjstvu nešto kao vežbala karate kako se čepe na nekoj poljani u karate-panda pozama. Ja jedno vreme išla sa tim, ali prolazi vreme, meni nelagodno, kog to đavola radim, isključim se posle nekog vremena, svesna da mu to dođe minus ali jebi ga. Ovi ostali se ozbiljno bacili na poteze, a posle i na mlaćenje, odrasli ljudi da te bog sačuva...
Link to comment
Tačno tako! Ali razlog je prostiji - roditelji plaćaju svadbu :(
nije to sto roditelji placaju, nego to sto je roditeljsko finansiranje najlaksi (ne jedini!) nacin da mladunci imaju imaju svadbu.njihova ideja da se svadba mora praviti je starija. a onda je roditeljsko finansiranje linija manjeg otpora.
Link to comment
ponekad treba razmatrati kao legalno da neko (neka zena, na primer) zaista ne zeli neshto od toga, ili nishta od toga. a ne kao nuznu posledicu patrijarhata, roda i njihovih novijih derivata :unsure:
naravski da je takoedit, evi, ne sumnjam da ima takvih primjera, ali top menadzment zahtijeva i ozbiljnu sposobnost strategijskog misljenja i sl Edited by morgana
Link to comment

inace, nervira me taj drug patrijarhat. to ti je otprilike kao kad imas zensko dete. ako ti nije pravo, zale te. ako kazes da si bas to hteo, misle da je posredi kiselo grozdje i opet te zale. u svakom slucaju, ne mozes biti zadovoljan zenskim detetom. i kad ti se cini da si zadovoljan, mora biti da je to neka racionalizacija. e tako je i sa tim patrijarhalnim rolama. nema sanse da je to tvoj prirodni habitaat, mora biti da si puskom tu naterana. a ako ti je bas lepo, onda je to interiorizovana predrasuda. a ako krenes da se boris protiv te teze, onda si narocito tezak slucaj interiorizovane predrasudnosti. nekako, zabranjeno je cak i da ispitas odnos izmedju onoga sto bi imala i onoga sto si dobila. ako ti samo padne na pamet da problematizujes rezultate emancipacije, znaci da nisi stvarno emancipovana. duzna si, dakle, da najgoru verziju patrijarhata uporedis na idealizovanom slikom emancipacije i da zakljucis da ti je sada bolje. ima nesto reakcionarno u tome. naravno, ta dva kruga se slabo srecu (oni prvi sto me zale zbog zenskog deteta i oni drugi sto Znaju da sam interiorizovala predrasude), ali moj zivot je dovoljno bogat ^_^ da srecem i jedne i druge. naravno, i jedni i drugi Znaju bolje od mene i tu nema pomoci osim da se prepustis.

Edited by gagorder
Link to comment

^^Pa valjda zavisi u kojoj je oblasti taj top menadžment. Nije isto da li si u banci, naftnoj kompaniji ili šef departmana na univerzitetu.gagaorder, jel sam ja to dobro razumela da je tebi neki zaozbiljno staio do znanja da si sigurno nezadovoljna što imaš žensko dete???

Edited by Evi_
Link to comment
gagaorder, jel sam ja to dobro razumela da je tebi neki zaozbiljno staio do znanja da si sigurno nezadovoljna što imaš žensko dete???
ou jea. zapanjio bi te profil. recimo, dva doktora nauka ;) jedno zensko, drugo musko. mislim, slatke su devojcice, ali prvo rodi sina pa se zajebavaj.
Link to comment
nije to sto roditelji placaju, nego to sto je roditeljsko finansiranje najlaksi (ne jedini!) nacin da mladunci imaju imaju svadbu.njihova ideja da se svadba mora praviti je starija. a onda je roditeljsko finansiranje linija manjeg otpora.
Da, da, pa to. Bar tako bilo s mojim drugarima. A Buba je u pravu da je to neretko i prvi korak u kapitulaciji pred svetom roditelja.
Link to comment

^^^Ma najbolje zaista da kuliraš budale. Ne znam šta bih dalje na to mogla da kažem. Rasprava sa takvima verovatn osamo može da te iznervira i ništa drugo.Miloglede, utanjio ti nešto taj Lukas, šta si mu učinio?

Link to comment
nije to sto roditelji placaju, nego to sto je roditeljsko finansiranje najlaksi (ne jedini!) nacin da mladunci imaju imaju svadbu.njihova ideja da se svadba mora praviti je starija. a onda je roditeljsko finansiranje linija manjeg otpora.
Barem od Beca do Stambola svadba je utemeljen biznsi za otpocinjanje zajednickog zivota. Cista racunica ako bas posle ne bude i duga ljubav.
Link to comment
ou jea. zapanjio bi te profil. recimo, dva doktora nauka ;) jedno zensko, drugo musko. mislim, slatke su devojcice, ali prvo rodi sina pa se zajebavaj.
nista lepse no kad imas prvo pa dete pa onda ih tesis kako je eto lepo imati i kcerku. da nema nesretnika koji stalno prave zensku djecu za koga bi se udavali nasi sinovi.Njegošu je svaka bila njegova.
Link to comment
Barem od Beca do Stambola svadba je utemeljen biznsi za otpocinjanje zajednickog zivota. Cista racunica ako bas posle ne bude i duga ljubav.
stara ali jos uvek poucna knjiga: Ogled o daru / Marsel Mos
Link to comment
  • 2 weeks later...

dno dna ispod dna. kakav mizogini bedni spin. muka mi je danima.evo prvo linka onda i par kljucnih argumenta koji pokazuju da je zrtva kriva za to sto ju je skot zadavio, ili da makar dele odgovornost:

Svi su se složili da se Aleksandar udaljio od društva od kada je započeo vezu sa Stelom, kao i da mu je ona branila da se druži sa devojkama jer je bila ljubomorna. To je išlo dotle da mu je, kada je dobio poziv da se bavi manekenstvom, napravila scenu i zabranila da ide na kasting. Jedan od mogućih razloga za to je, prema njihovim rečima, bio taj što je bila nešto starija od njega.
Ranije priče koje su kružile o Steli ipak su mučile Aleksandra, pa je počeo da sumnja da ga vara, ali je i dalje prelazio preko svega."Oboje su bili patološki ljubomorni, samo što je on imao i razlog za to", ističe naš izvor.
Jedan od njegovih bliskih drugara sa kojim smo pričali, kazao je da ga je taj crv sumnje toliko izjedao, da je u nekom periodu pomirenja otišao do njenog stana da je proveri, kada je i uhvatio sa drugim dečkom. Na kraju je opet oprostio, jer ga je ona navodno ubedila da to nije bilo ništa ozbiljno.
“To je verovatno bilo neko pomračenje svesti. Ali nije hteo da oduzme njoj život, već sebi”, pokušao je da objasni Aleksandrov drugar.
to je verovatno to istrazivacko novinarstvo u ovom dupetu od drzave.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...