Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

vredi li da pišem da su zapadni novinari 1958. pisali da je, citiram po sećanju, "pokrivanje glave nepoznato u Egiptu", samo tri decenije od kada je Hoda Shaarawi demonstrativno skinula maramu?

 

kakvi nagoni, kakvi bakrači? malo mi je neprijatno da čitam ovu diskusiju.

Link to comment

avram gojić je inače sentimentalan prema egiptu zato što je tamo trošio keš na ležaljke i suncobrane pa su domoroci bili ljubazni prema njemu

 

zbog toga je polagao velike nade u arapsko proljeće ali je moje realno sagledavanje situacije pobedilo njega i ostale optimiste

 

podsetimo se egipatskog civilizacijskog nivoa

 

To be a woman in Egypt is to live with the crushing inevitability of sexual harassment. The magnitude of the problem is epidemic, with 99.3% of Egyptian women having been sexually harassed, according to a 2013 U.N. Women report. It’s a society in which, for half the population, just leaving home can be a daily nightmare.

 

http://time.com/3924951/egypt-sexual-harassment-womens-closets/

 

inače kada se podastru ovakve činjenice građanistički argument je da to verovatno sprovodi neka grupa od 30 besposlenih i neobrazovanih huligana ako i toliko pa nema razloga da se uzbuđujete zbog šačice ekstremista :fantom:

Link to comment

Pa i nas da su sravnili bombama 99te, sad bismo palili veštice.

 

otkud sada to? nemce su recimo sravnjivali bombama tokom celog rata i sravnili su ih totalno do 1945 pa nisu palili vestice posle toga

 

edit: ne treba da brzam kada ujutru citam, kurjak92 vec naposao ovo :)

Edited by Pontijak
Link to comment

avram gojić je inače sentimentalan prema egiptu zato što je tamo trošio keš na ležaljke i suncobrane pa su domoroci bili ljubazni prema njemu

 

zbog toga je polagao velike nade u arapsko proljeće ali je moje realno sagledavanje situacije pobedilo njega i ostale optimiste

 

podsetimo se egipatskog civilizacijskog nivoa

 

 

inače kada se podastru ovakve činjenice građanistički argument je da to verovatno sprovodi neka grupa od 30 besposlenih i neobrazovanih huligana ako i toliko pa nema razloga da se uzbuđujete zbog šačice ekstremista :fantom:

 

Da, stare dobre pošalice. 

Link to comment

ja se uopšte ne šalim sa un reportom i tajmom nego se ti šališ s tvojim kenjate da je u egiptu kesa ja tamo letovo bilo extra a i vidite šta je bilo pre 50 godina dakle nema šanse da je danas tako :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

ja se uopšte ne šalim sa un reportom i tajmom nego se ti šališ s tvojim kenjate da je u egiptu kesa ja tamo letovo bilo extra a i vidite šta je bilo pre 50 godina dakle nema šanse da je danas tako :fantom:

 

Ne znam kako te ne mrzi da ovako banalizuješ i nejasno mi je šta time postižeš.

 

Za one koji umeju da čitaju, poenta je u tome da se istorijske pojave moraju posmatrati dijahronijski i da nema ni govora o nekakvom "južnjačkom mentalitetu" koji dovodi do određenog odnosa prema ženama, već da je arapski svet pretrpeo radikalne i brze izmene u pravcu napuštanja sekularnih trendova. To je reverzibilan proces uslovljen mnogim faktorima, a ne proizvod nekakvog esencijalnog duha kolektiva.

 

Inače pošalice su temeljno usrale ovaj forum i uglavnom onemogućile razgovore na ozbiljne teme, ovde se većina priča svela na ortačko šašoljenje po jajima i mentolsko kreveljenje. 

Link to comment

Za one koji umeju da čitaju, poenta je u tome da se istorijske pojave moraju posmatrati dijahronijski i da nema ni govora o nekakvom "južnjačkom mentalitetu" koji dovodi do određenog odnosa prema ženama, već da je arapski svet pretrpeo radikalne i brze izmene u pravcu napuštanja sekularnih trendova. To je reverzibilan proces uslovljen mnogim faktorima, a ne proizvod nekakvog esencijalnog duha kolektiva.

 

bilo bi politički korektno da kažem da mi je sve to kul i da prihvatam različitosti ali ja osećam želju da sve to zaspem suzavcem i dočekujem heklerom  ^_^

 

u ostalim vestima videćete šta savremeni umereni proevropski multikulturalizovani i integrisani islam ima da kaže povodom kulturnog obogaćivanja kelnskih žena

 

Speaking to major Russian channel REN TV, Imam Sami Abu-Yusuf’s remarks came during a 12 minute segment bringing Russians up to date with the latest developments in the migrant invasion of Europe. Sandwiched between eyewitness-footage of migrant rampages in Cologne, women being sexually assaulted by apparently Arab gangs, and a segment on a surge of interest in self defence courses in Germany the Imam told the interviewer: “we need to react properly, and not to add fuel to the fire”.

 

Explaining in the view of Salafist Islam why hundreds of women found themselves groped, sexually assaulted and in some cases raped by gangs of migrant men in cities across Germany the Imam said: “the events of New Year’s Eve were the girls own fault, because they were half naked and wearing perfume. It is not surprising the men wanted to attack them. [Dressing like that] is like adding fuel to the fire”.

 

http://www.breitbart.com/london/2016/01/19/salafist-cologne-imam-at-terror-mosque-girls-were-raped-because-they-were-half-naked-and-wore-perfume/

 

od građanije očekujemo da šuti srazmerno dreci koju bi digla da je usred ramazana 1000 četnika sever u kuvajt sitiju drpalo bule i ispaljivalo rakete na rakete :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

da hella ne postoji trebalo bi ga izmisliti, niko kao on ne ume da izvuce stare postove forumasa i stavi ih kao komentar :lolol:

Edited by Pontijak
Link to comment

Svejedno, ovakvim recima samo bacaju ljagu i na zemlje porekla, i na veru. Trebalo bi konacno neko u tom islamu jasno i glasno da kaze muskarci nisu raspomamljeni muzjaci. 

Link to comment

evo sace, samo sto nisu :fantom:

 

inace slazem se sa forumskom mudrom kornjacom glede™ mentaliteta, a lepo bi bilo da nam se obrati kakav psiholog ili socijolog da potvrdi moju tezu da je to zastarela kategorija :fantom:

Link to comment

imam ortaka palestinca, zapalio iz emirata, decko sad zavrsava drugi master, izuzetno inteligentan i reko bih dobar lik, ali kladio bih se u sto evra da bi izneverila kakvi su mu neki pogledi na svet. 

da ne bude zabune, akcenat je na onom palestinac, ne musliman.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...