Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Što :unsure:  Mislim, zezaš ili ozbiljno?

Ne zezam te, što bih te zezao :) gde su mladi tu je i seks, svega je bilo za ovih sedam godina.

Link to comment

moramo ipak priznati da se situacija bitno popravila. vise nema onog ko nekad, da neki nalozeni balvan dodje u sred noci devojci pod prozor i drnda joj tamburu, a ona mora da ustaje u 5 da bi vodila krave na ispasu pa kad se tamo pojavi sa podocnjacima menadzer joj sere i salje je kod hr-a, nije ih malo tako otkaz dobilo pa su zavrsile u prostituciji.

Link to comment

I ne radi se samo o seksualnom uznemiravanju. U Australiji, posebno u provinciji, postoji neka vrsta obicaja medju zapustenim tinejdzerima da dobacuju bilo kome ko (sam) ide ulicom. Pa taman se tu radilo i o muskarcu 2x krupnijem po svim dimenzijama od njih. I posto sam ja obicno posao negde s nekim ciljem, a ne da se bavim nevaspitanim kretenima, ja takodje ne odgovaram na dobacivanja. A onda bivam verbalno napadan zasto ne odgovaram, i tome slicno. Dakle, identicno sto se dogadja ovoj Shoshani na videu. U principu je jasno da su ovi dobacivaci motivisani zeljom za nekom vrstom sukoba (idealno fizickog), posto im je to neka fora da se tako dokazuju. To je sasvim analogno seksualnoj motivaciji, kada su u pitanju dobacivanja devojkama.

 

Tako da sam solidaran, jednosmerna komunikacija je nepozeljna, i za to nije potrebno biti hipersenzitivan (mada je to tipicno miralemsko prodavanje za mangupa na forumu, naravno da je on suvise cool da podrzi nekog ko je ugrozen. Bljak).

 

Opa. Dakle, uopšte nije stvar u ženama. Stvar je, ovde je očigledno, u građanskom opsesivnom strahu od harasiranja.

 

Inače, naravno da se ovde manifestuje seksizam, ali je borba protiv toga različita za jednog Indyja i nekog sa ulice. Indy će to da poveže sa svojom opsesijom harasiranja (njega užasava ulično dobacivanje uopšte) i da reaguje na to zahtevima za 'tolerancijom', udaljavanjem ljudi na neku bezbednu distancu, 'rodnom senzibilisanošću' itd. Žene sa ulice će ipak odgovoriti drugačije - empowerement-om, prihvatanjem društva u kojem žive ali i njegovim korišćenjem za jačanje svoje pozicije itd. I te žene će biti deo istog sveta kojeg je i ovaj Dagmarin crnac što pravi žurku. (ako je neki frajer i ima pare, može da prihvati, ovako može da ga otera u materinu)

 

I, inače, ako neko ide ulicom svojim poslom nema "pravo da bude ostavljen na miru"  :fantom:

Link to comment

Ne zezam te, što bih te zezao :) gde su mladi tu je i seks, svega je bilo za ovih sedam godina.

 

 

A, ok, nisam nailazila na reference na te događaje po forumu, pa sam mislila da možda i nije bilo ničeg (sem vase i kima naravno).

Link to comment

I, inače, ako neko ide ulicom svojim poslom nema "pravo da bude ostavljen na miru"  :fantom:

zashto nema?

 

(pitam zato shto ne znam)

 

mozda i da probamo da definishemo ostavljanje na miru? :unsure:

mislim, u 1 kupinovu kad naulici pitash jel levo za beograd, odma oce da biju. dodushe, oce biju i za novi sad :s_w:

 

a mozda oce biju za levo, po difoltu ^_^

 

 

 

edip. nekako cemo se (vremenom, izgleda) navesti na to da li ne stvarno znachi ne, i ko sve ima pravo da kaze ne. brinem <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...