Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Mislio sam, idi zajebavaj svog tatu.

 

Mangupiras se na moj racun. Sta ti mislis, da li bi to smeo i da se sretnemo u RL?

pokusao bih, pa ako jasno stavis do znanja da nisi u tom fazonu, onda nista.

 

al ozbiljno, moja poenta je sledeca: na stranu prostacko dobacivanje, svaki pokusaj prilazenja nekome se moze okarakterisati kao uznemiravanje. i na kampusu na zurci moras da uznemiris nekoga, inace ces samo da se napijes ko bulja i onda sam smoren odes kuci. tako da izvesna tolerancija mora postojati. pa i na dziberluk.

Edited by Miralem
Link to comment

hi, jaka stvar. ovakve kampanje prave medvedju uslugu tim ugrozenim zenama za koje se kao bore.

U kom smislu?

Ako je ovo sto smo videli na snimku OK, ako je to u opsegu dozvoljenih ponasanja na javnom mestu u po bela dana prema osobi koja ni na koji nacin ne salje poruku da je otvorena za kontakt (nego naprotiv) - to dosta govori o kulturi ophodjenja uopste. Sta ostaje za mracnu i pustu ulicu, ako je ovo nesto na sta zena treba da se privikne? Kako da udjes u lift s ovakvim likom? Kapiram da ce iz toga da zakljuci da mu se zena nudi ...

Tamo gde postoji zlostavljanje, treba da se aktiviraju mehanizmi zastite. A ovo - ovo je obicna kampanjica koja apeluje na to da se kultura medjusobnog ophodjenja pomakne malo na pravu stranu (po meni). Eto, tako, da prolazak ulicom ne bude neprijatnost. Ne vidim da se to iskljucuje sa reakcijom na nasilje i zlostavljanje i ne vidim kako zrtvama nasilja to cini medvedju uslugu.

Edited by gagorder
Link to comment

za pocetak, bilo bi zgodno barem da te pogleda osoba kojoj zelis da se obratis (na ulici).

prica se da postoji neka neverbalna komunikacija.

ovo na videu je kao sezona parenja u opstanku.

Link to comment

Ovde se ocito radilo o nezeljenim dobacivanjima, sad sto to Miralemu "nije jasno" (spala bi mu kruna forumskog zajebanta s glave kad bi priznao da mu je nesto jasno) - sto to tebi nije jasno? Teras kontru, jel ti dosadno u zivotu?

 

 

Ali Indy, tebi, meni i njoj je jasno da je dobacivanje neželjeno, da li je jasno njima? Ja sam imala slučaj koji sam opisala da dečko misli da je ok prilaz na taj način, i stvarno sam bila zblanuta da on to ne kapira, ali onda kad sam upoznala dve devojke koje su (bile) sa njim od kojih je bar jedna Monika Beluči za mene, ma za svakog, ukapirala sam da njemu recimo nije bilo jasno da me ne zanima 2% dok mu nisam rekla rečima da me ne zanima. Jer iste takve kao što sam ja on redovno smuvava i to baš na taj način (mada meni i dalje nije jasan taj fenomen).

Link to comment

za pocetak, bilo bi zgodno barem da te pogleda osoba kojoj zelis da se obratis (na ulici).

prica se da postoji neka neverbalna komunikacija.

ovo na videu je kao sezona parenja u opstanku.

jeste, ali je daleko od bilo cega skandaloznog.

na stranu sto je vise nego ocigledno da je u pitanju namestaljka.

Edited by ToniAdams
Link to comment

pa na videu si primetila da gomila njih niti kaže samo hi, niti odustane nakon ignorisanja, nego joj viču da je nepristojna, ko da su oni bogom dani da upućuju ljudima komplimente na ulici i da se na njih mora odgovoriti.

 

 

Za njih ni ne sporim da su manijaci, moja argumentacija je da ne treba izjednačavati njih i ove tarabane kakvih takođe ima u videu.

Link to comment

na videu se ne pojavljuje hi, nego se pojavljuje damn, baby, darling, sweetheart, yawza i slično

vikanje have a nice day nekome ko te ni ne pogleda jeste uznemiravanje. jer negedanjem je stavljeno do znanja da komunikacija nije poželjna.

 

i već sam objasnila razliku između prijateljskog hi i neprijatnog hi.

Link to comment

zato je tu forum, da muvamo na sigurno.

 

 

zajebi forum i muvanje

 

 

E, jel bilo nekih forumskih parova sem onog jednog za kog valjda svi znamo? Ali forumskih parova u smislu da su se stvarno upoznali zbog foruma, a ne ekipica koja se svejedno znala pa onda i došla zajedno na forum?

Pitam za drugaricu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...