Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Posto ja to smatram stoprocentnim uznemiravanjem (cak i ako nije seksualno, a uglavnom jeste), onda ne mozes da ocekujes od mene da im odobrim to ponasanje po osnovu "kulture" i "nacina pribavljanja zena". Neka pronadju drugi nacin. 

 

 

Koji drugi način? Da muvaju ribe na kampusu kao belci koji imaju pare za studije? Na poslu? Zabranjeno je, a verovatno su i nezaposleni ili rade na kopanju kanala sa muškim kolegama. Inače kod mene u firmi su zabranjene veze na poslu, ali nekako nam je ceo menadžment završio u ukrštenim brakovima. Da im priđu u kafiću za koji nemaju pare da uđu? I da tamo kažu hi, jer onda je ok. Ili ipak nije? Eto, ljudi nekako spadnu na to da moraju da partnere nađu u svetu u kome borave, ili da ga ne nađu. Sad može da se kaže nek zaborave na interkors dok se upristoje i nađu posao, ali ima i ona druga škola iz balkanskog špijuna, moraš da jedeš, moraš da jebeš.

 

Pritom, ne odobravam ja ovo ponašanje, lično preferiram da ne dobacuju (i da smanje malo telesnu masu pritom jer su preveliki). Ali dok ne kreću prema devojci sa idejom o pravu svojine nad njom, hi je nešto što jeste uznemiravanje (jer ona je uznemirena), ali ostaje u domenu onoga gde ja pizdim jer je komšijin kucov od metar i po opet iskočio na mene iz lifta, a ne u domenu eto oni bi tu devojku i silovali nasred ulice.

Link to comment

Posto ja to smatram stoprocentnim uznemiravanjem (cak i ako nije seksualno, a uglavnom jeste), onda ne mozes da ocekujes od mene da im odobrim to ponasanje po osnovu "kulture" i "nacina pribavljanja zena". Neka pronadju drugi nacin.

 

koji nacin? bojim se da ako pustimo hipersenzitivne da uspostave pravila, covecanstvo nestaje sa lica zemlje za stotinak godina.
Link to comment

Koji drugi način? Da muvaju ribe na kampusu kao belci koji imaju pare za studije? Na poslu? Zabranjeno je, a verovatno su i nezaposleni ili rade na kopanju kanala sa muškim kolegama. Inače kod mene u firmi su zabranjene veze na poslu, ali nekako nam je ceo menadžment završio u ukrštenim brakovima. Da im priđu u kafiću za koji nemaju pare da uđu? I da tamo kažu hi, jer onda je ok. Ili ipak nije? Eto, ljudi nekako spadnu na to da moraju da partnere nađu u svetu u kome borave, ili da ga ne nađu. Sad može da se kaže nek zaborave na interkors dok se upristoje i nađu posao, ali ima i ona druga škola iz balkanskog špijuna, moraš da jedeš, moraš da jebeš.

 

Pritom, ne odobravam ja ovo ponašanje, lično preferiram da ne dobacuju (i da smanje malo telesnu masu pritom jer su preveliki). Ali dok ne kreću prema devojci sa idejom o pravu svojine nad njom, hi je nešto što jeste uznemiravanje (jer ona je uznemirena), ali ostaje u domenu onoga gde ja pizdim jer je komšijin kucov od metar i po opet iskočio na mene iz lifta, a ne u domenu eto oni bi tu devojku i silovali nasred ulice.

a ti si los covek jer ne volis zivotinje
Link to comment

Koji drugi način? Da muvaju ribe na kampusu kao belci koji imaju pare za studije? Na poslu? Zabranjeno je, a verovatno su i nezaposleni ili rade na kopanju kanala sa muškim kolegama. Inače kod mene u firmi su zabranjene veze na poslu, ali nekako nam je ceo menadžment završio u ukrštenim brakovima. Da im priđu u kafiću za koji nemaju pare da uđu? I da tamo kažu hi, jer onda je ok. Ili ipak nije? Eto, ljudi nekako spadnu na to da moraju da partnere nađu u svetu u kome borave, ili da ga ne nađu. Sad može da se kaže nek zaborave na interkors dok se upristoje i nađu posao, ali ima i ona druga škola iz balkanskog špijuna, moraš da jedeš, moraš da jebeš.

 

Pritom, ne odobravam ja ovo ponašanje, lično preferiram da ne dobacuju (i da smanje malo telesnu masu pritom jer su preveliki). Ali dok ne kreću prema devojci sa idejom o pravu svojine nad njom, hi je nešto što jeste uznemiravanje (jer ona je uznemirena), ali ostaje u domenu onoga gde ja pizdim jer je komšijin kucov od metar i po opet iskočio na mene iz lifta, a ne u domenu eto oni bi tu devojku i silovali nasred ulice.

 

Uopste ne razumem zasto ti advokatises tim tipovima. Koji je tvoj interes? Pobogu, ako neko ide ulicom svojim poslom, ima pravo da bude ostavljen(a) na miru. To valjda ne treba objasnjavati.

Link to comment

reći da je to njihov način da "dobiju" žene je užasno rasističko. prvo, oni su u americi, to u americi nije način da se "dobiju" žene. drugo, šta bi to u teoriji govorilo o tim njihovim ženama? da će skočiti u zagrljaj prvom ko im kaže da je beautiful?

 

postoji jasna razlika između prijateljskog hi, što upućuju obični ljudi bez agende, čak i u njujorku, i onog odvratnog, sleazy hiii koji je sve osim običnog pozdrava. onaj ko ti prijateljski to upućuje te uglavnom gleda u oči i prijatno se nasmeši, dok ti ovaj drugi uglavnom gleda u sise ako ih imaš, ili u dupe.

 

ovo nije izmišljen problem. 

Link to comment

 

ovo nije izmišljen problem. 

 

I ne radi se samo o seksualnom uznemiravanju. U Australiji, posebno u provinciji, postoji neka vrsta obicaja medju zapustenim tinejdzerima da dobacuju bilo kome ko (sam) ide ulicom. Pa taman se tu radilo i o muskarcu 2x krupnijem po svim dimenzijama od njih. I posto sam ja obicno posao negde s nekim ciljem, a ne da se bavim nevaspitanim kretenima, ja takodje ne odgovaram na dobacivanja. A onda bivam verbalno napadan zasto ne odgovaram, i tome slicno. Dakle, identicno sto se dogadja ovoj Shoshani na videu. U principu je jasno da su ovi dobacivaci motivisani zeljom za nekom vrstom sukoba (idealno fizickog), posto im je to neka fora da se tako dokazuju. To je sasvim analogno seksualnoj motivaciji, kada su u pitanju dobacivanja devojkama.

 

Tako da sam solidaran, jednosmerna komunikacija je nepozeljna, i za to nije potrebno biti hipersenzitivan (mada je to tipicno miralemsko prodavanje za mangupa na forumu, naravno da je on suvise cool da podrzi nekog ko je ugrozen. Bljak).

Link to comment

zato je tu forum, da muvamo na sigurno.

pa sad... sta bi ti rekla da ti, dok forumasis svojim poslom, odjednom stigne pm?

 

indy, duzan si da opises kako se neka(o) sme muvati, a da ne spada u uznemiravanje. imam prava da znam.

Link to comment

Uopste ne razumem zasto ti advokatises tim tipovima. Koji je tvoj interes? Pobogu, ako neko ide ulicom svojim poslom, ima pravo da bude ostavljen(a) na miru. To valjda ne treba objasnjavati.

 

Ma ja imam prava da idem ulicom na miru, da kučence od tri tone ne balavi po meni i ne štenara mi lift, ali imaju i oni pravo da dobace jedno hi, i komšija ima pravo da drži čudovište u stanu. Ceo problem i jeste u tome kad se dva utemeljena prava sukobe. Kao što rekoh, ako mogu da odredim pravila ponašanja, apsolutno biram da mi ne viču hi (ili koliko je sati u srpskoj varijanti), ali na koju foru nametnuti pravila igre da recimo ovi smeju da muvaju samo na žurci za Novu drugara sa kampusa, ako im to nije pristupačno.

 

Belch, Amerika za crnce i Amerika za belce, su u 90% slučajeva ne različite države nego različite planete (tačnije je reći za bogate i siromašne, ali dobro se prate boja i pare tamo još uvek). Na fakultetu u USA gde je radio moj dečko, crnci su bili prisutni samo kao čistači i osobloje u kafeteriji. O njihovim ženama to ne govori ništa što ne govori ni o belim, a to je da imaju pravo da na hi odgovore ili ne ako im se tip ne sviđa. A nije to samo o "njihovim" ženama, imala sam prilike da vidim kako moja bela drugarica reaguje na jedan od tih sleazy prilaza (crnac koji nas zaustavlja na ulici, dijalog e izvini samo da ti kažem mnogo si lepa, ona, jao hvala, on pravim neku žurku večeras kod mene u stanu, hoćete li da dođete, ona meni ja bih išla a ti? ja na srpskom ja ne bih). Jbg, svideo joj se momak, meni je to skroz bezveze i ne muvam se na taj način, ali šta sad svi treba da su kao ja?

 

A imam i jednog predstavnika ove USA grupe, dosta me je nervirao njegov pristup koji je rafiniran otprilike malo manje nego kod ovih sa tarabe, ali ok stvar je da je odustao od mog slučaja kad mu je stavljeno jasno do znanja da me to ne zanima, e taj šeta (bele, evropske) avione od devojaka, sa obrazovanjem i classy pri tom. Ja sam lično svaki put u neveri kad vidim kakva mu je sadašnja, ali eto, nismo svi isti. I stvarno ne idem toliko daleko da proglašavam tu devojku za ovakvu ili onakvu jer je pala na takav nastup, njoj se sviđa šta on ima da joj ponudi i tu je priči kraj.

Link to comment

Pitaj svog tatu.

ako njega poslusam, zavrsicu u zatvoru. tebe sam lepo pitao, nije fora da samo ti umes da politicki korektno muvas, a mi ostali da budemo kriminalci.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...