Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

jel' prati neko slucaj kanadskog radio voditelja jian ghomeshija?*

praktikovao razne bdsm igre sa devojkama, nedavno ga dve optuzile za silovanje. javile se i druge (osam za sada) iz perioda od preko deset godina.

on u ispovesti na fb, kaze da su to sve bili obostrani dogovori i da ga ova prva tuzi nakon raskida. 

 

Why it took so long for Ghomeshi’s accusers to come forward

Amanda Palmer refuses to take a stand on Jian Ghomeshi

 

* - imao odlicnu emisiju q na drzavnom cbc. pre neki dan je dobio otkaz.

 

sad ce opet da skoci tiraz 50 nijansi sive. 

Link to comment

Ja nikako ne kapiram zašto je ono iz videa sa ribom problematično, sem onog ludaka koji je pratio 5 minuta :ph34r: Očigledno da ljudi u njihovoj kulturi tako započinju muvanje, dobace nešto, ako ova nastavi nezainteresovano ok, probali su. Nije u svim kulturama i socijalnim klasama procedura udvaranja takva da se ide na bal, pa ispituje ko je lord otac itd.

Link to comment

Pa, evo, probaj ovde.

 

 

Pa nije ok ispričati primer kako je neki manijak pratio po radnji i nije prestajao da je gnjavi, da bi se objasnilo zašto je jedno hey baby u prolazu isto to. Onda izjednačavamo manijaka iz radnje, sa običnim čovekom koji sedi negde ceo dan i ribe muva tako što im kaže hey, pa koja stane. Mislim ja kapiram da žene i to ume da uplaši, hej pa mene su crnci dvometraši plašili iako su samo prolazili pored mene u poseti USA jer imaju po dva sa dva metra i fizički dominiraju prostorom, i deluju opasno. Nije mi nimalo bilo prijatno tu. Opet, šta njih moj strah što sama nisam huge afroamerican obavezuje na to da se bace na dijetu i nekako shrinkuju svoju masu, nabave druge facjalne ekspresije, zadeluju pitomo a ne opasno, a žene nauče da upoznaju na drugim mestima a ne tamo gde provode najveći deo dana? Mogu malo i da pobele, kad su već at it.

Edited by Dagmar
Link to comment

Recimo, ja mislim da je i "hi" (najcesce) uznemiravanje. Takodje me ne zanima narocito "kakva je necija kultura", Postoje tamo neki narodi koje Hella posebno voli kojima je kultura da kada zena ide sama ulicom zavuku prste u njenu vaginu (ako ne uspeju i jos nesto). Kulturni relativizam je sranje.

 

Malo je bez veze da ti kao zensko razvodnjavas nesto sto je vrlo dobra ilustracija svakodnevnog uznemiravanja koje devojke koje samo idu svojim poslom moraju da prolaze.

 

EDIT. Primer koji je ona navela je ilustracija (koliko sam shvatio) sta se dogadja kada se na "hi" bilo kako odgovori. To jednostavno ne moze prijatno da se zavrsi, zato sto je "hi" od pocetka bilo neiskreno.

Edited by Indy
Link to comment

Recimo, ja mislim da je i "hi" (najcesce) uznemiravanje. Takodje me ne zanima narocito "kakva je necija kultura", Postoje tamo neki narodi koje Hella posebno voli kojima je kultura da kada zena ide sama ulicom zavuku prste u njenu vaginu (ako ne uspeju i jos nesto). Kulturni relativizam je sranje.

 

Malo je bez veze da ti kao zensko razvodnjavas nesto sto je vrlo dobra ilustracija svakodnevnog uznemiravanja koje devojke koje samo idu svojim poslom moraju da prolaze.

 

 

Dobro, uznemirava i mene kad me u USA mimoiđe čovek šifonjer koji deluje opasno. Šta ćemo tim povodom?

 

Ovi ljudi tako dobijaju svoje žene, ovo je način na koji muvanje ide u njihovim zajednicama, i dok ne napadaju žene po ulicama, zavlače im ruke u vagine, ne siluju, zašto ih stavljati u isti koš sa onima koji to rade? Može da te ne zanima do prekosutra njihova kultura, ali šta da oni rade sa tom informacijom ako je ovo način na koji oni dolaze do partnera, nemaju drugi način tipa žurke na kampusu studentarije, odustaju odmah ako devojka stavi jasno do znanja da nije zainteresovana (a to je većina sa videa uradila)?

 

Na ličnom nivou, da li bi način na koji sam ja smuvana spadao u uznemiravanje po standardima USA kampusa (tamo je jedan postdok iz Turske dobio spisak pravila gde rečenice tipa koleginici rei "Baš ti je lepa haljina danas" nosi disciplinske posledice)? Ima elemenata, ima. Na tvom ličnom nivou (ne pitam u smislu da očekujem neki odgovor), da li bi način na koji si ti dolazio do devojaka spadao u s. uznemiravanje po kriterijumima u Švedskoj ili pomenutog USA kampusa? Ako ne, ok, ali ako da, misliš li da bi bilo ok da neko odmah skoči na to sa argumentacijom o ljudima koji actually siluju žene i zavlače im prste??

Link to comment

Posto ja to smatram stoprocentnim uznemiravanjem (cak i ako nije seksualno, a uglavnom jeste), onda ne mozes da ocekujes od mene da im odobrim to ponasanje po osnovu "kulture" i "nacina pribavljanja zena". Neka pronadju drugi nacin. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...