Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

raniji odlazak u penziju za žene je meni oduvek bio čudan i besmislen

 

Овде сам често чуо да код пензије није битна величина него колико комада добијеш. Е сад ем живе пет година дуже, ем пет година раније крену у пензију...

Link to comment

Za rasejanog:

 

Ja sam mislio da ti ne veruješ u te zvanične statistike.

 

(PS. Obukao sam latinicu, samo za tebe).

Edited by Indy
Link to comment

to je sve džaba ako ne poseduješ vrline umilnosti skrušenosti i poslušnosti :fantom:

ih, reci mi nesto novo :lol:

 

al rekoh ajd bar da bude lepo na oko, ako je vec otelotvoreno zlo u pitanju...

 

edit. drugi red je citat, da se razumemo, ne bih ja umela to tako lepo da srocim :lol:

Edited by Leia
Link to comment

Za rasejanog:

 

Ja sam mislio da ti ne veruješ u te zvanične statistike.

 

(PS. Obukao sam latinicu, samo za tebe).

 

Ценим сваки знак пажње (на часу).

 

Не верујем ни у пензију. Ово је "али ови кажу ово а они кажу оно", жив ми Тодор да се чини говор.

Link to comment

ko pati, ko osuđuje, ko je sproveo to istraživanje i na kakvom uzorku, kakva je bre ovo rasprava, o čemu vi pričate?

 

Makar na PPP-u imamo ravnopravnost; imamo i muskog i zenskog Hellu.

Link to comment

"Simply buying my daughter one of your 'boy shirts' is not the answer because it perpetuates the idea that science is a boy thing that she happens to be participating in."

Mom's Spot-On Letter Calls Out Lands' End For Suggesting Only Boys Wear Science Shirts

Ovo me setilo kad smo jednom ja i (sad vec) bivsi otvarali racun u banci ovde, i kazu poslace nam karitce, niko nije pitao nista oko boje. nakon nekoliko dana njemu stigne cool-looking crna kartica, meni - ciklama  :mellow: .

Link to comment

"Simply buying my daughter one of your 'boy shirts' is not the answer because it perpetuates the idea that science is a boy thing that she happens to be participating in."

Mom's Spot-On Letter Calls Out Lands' End For Suggesting Only Boys Wear Science Shirts

Ovo me setilo kad smo jednom ja i (sad vec) bivsi otvarali racun u banci ovde, i kazu poslace nam karitce, niko nije pitao nista oko boje. nakon nekoliko dana njemu stigne cool-looking crna kartica, meni - ciklama  :mellow: .

 

Video sam danas nešto u Aldiju, pomislio da slikam za ovaj topik, al' me mrzelo. Knjiga "kuvar za zaposlenu ženu" (mislim da je u originalu Busy Woman's Cookbook). A baš mi je izgledalo zanimljivo, nešto kao Kuvanje sa Wallom, ali pošto piše da nije za mene - onda ništa.

Link to comment

Ups - izgleda da je "Busy Woman's ..." serijal (u fazonu "Idiot's Guide to ..."). Rodno-bezosećajni naziv tog serijala vuče poreklo verovatno iz neprosvećenih dana u 1970-tima.

 

the-busy-womans-cookbook.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...