Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

zezamo se malo. al ajd daj i istrazivanje ako ima, koliko prosecan srpski domacin ucestvuje u kucnim poslovima i roditeljstvu :)

 

ne znam za prosečne domaćine, znam za svoj krug. uglavnom dele posao sa ženom, pa ko koliko izgura. 

Link to comment

Hajde molim vas, 40 godina redjanja cigala i maltera je zabava u odnosu na gledanje Opre i visecasovno proucavanje soca od kafe. Dodje mi tako ponekad, posebno kad citam intelektualne forumasice.

jeste, spremanje kuce i cuvanje dece se svodi  na gledanje opre i proucavanje soca od kafe. bravo indi.

Link to comment

ne znam za prosečne domaćine, znam za svoj krug. uglavnom dele posao sa ženom, pa ko koliko izgura.

 

pa kamo sad istrazivanja i legitimni izvori podataka :)

 

i btw kako ti uopste mozes znati da li neko deli kucne poslove sa zenom. rekao ti? :D

Link to comment

jeste, spremanje kuce i cuvanje dece se svodi  na gledanje opre i proucavanje soca od kafe. bravo indi.

Pa, ako se muski svode na bivole (ili svinje, ne znam vec), onda - da.

 

Obozavam mitske price o kucnim poslovima (sticajem okolnosti mi je posao da zalazim ljudima po kucama, pa mogu da vidim koliko se lomataju da spremaju... kao i po restoranima brze hrane, gde majke dovode decu u coporima valjda da degustiraju domacu kuhinju.)

Link to comment

i btw kako ti uopste mozes znati da li neko deli kucne poslove sa zenom. rekao ti? :D

 

Pa ok, lažu, valjda je to neka  nova mačo fora, da lažeš da si ispeglao kamaru veša kako bi ispao faca u muškom društvu.

Link to comment

koja si ti idealistkinja, verujes da svaka zena ima masinu za pranje sudova :P

 

nego, sta mislis o potrebi prestanka terorisanja zena muskom estetikom o zenskoj lepoti?

 

http://zena.blic.rs/Lepota/24828/Hiljade-zena-prestalo-da-se-brije-ponosne-i-srecne-Ovo-su-zenske-noge

aman, zezam se. i ne, nemam masinu za sudove jer sam je kao poslednji idiot ostavila u stanu koji iznajmljujem :(

 

a ovo drugo, pa ne znam sta da ti kazem, stvar izbora. ja svoje noge volim fine i glatke :)

Link to comment

Pa, ako se muski svode na bivole (ili svinje, ne znam vec), onda - da.

 

Obozavam mitske price o kucnim poslovima (sticajem okolnosti mi je posao da zalazim ljudima po kucama, pa mogu da vidim koliko se lomataju da spremaju... kao i po restoranima brze hrane, gde majke dovode decu u coporima valjda da degustiraju domacu kuhinju.)

ne svode se muski na bivole, nego se bivoli svode na bivole.

 

a casa di leia je uvek spotless, macke nahranjene, wc mirisljav i ljudski i macji. to su ti neki standardi o kojima pricam :)

Link to comment

Pa ok, lažu, valjda je to neka  nova mačo fora, da lažeš da si ispeglao kamaru veša kako bi ispao faca u muškom društvu.

ih, zaprepastio bi se :D razlicita drustva, razliciti metodi obmane.

 

sad stvarno odoh, ne zamajavajte me vise :lol:

Link to comment

Kad smo vec kod Opre....

 

Surprise—men do just as much work as women do

 

 

Everyone from economists and sociologists to Oprah knows that women work more than men. Their longer combined hours, at the home and at the office, stop men from taking afternoon naps on the couch and cause fights that end with men spending nights on the couch. And yet according to new study, those longer hours are a myth, because it's just not true that women carry a heavier load.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...