Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Nera je 100% u pravu.

 

Ja ne mogu da prihvatim "jebiga, rodio se poremećen, šta se tu može" tezu ništa više nego što mogu da prihvatim onu "jebiga kad mu drolje nisu dale, šta se tu može". Ili "jebiga kad Kalifornija nije potpuno zabranila privatno posedovanje vatrenog oružja". To sve žestoko promašuje temu, osnovno pitanje koje se valjda postavlja je u kakvoj to civilizaciji živimo kad je klinca koji je praktično sve imao na svojoj strani formirala u jednog ovakvog bednika.

probacu ovako: cak i da se rodio s tim ne znaci da nema jos mnogo ljudi s tim i da granice izmedju 'ludila' i 'normalnosti' nisu uvek tako jasne. i tim pre tvoje pitanje o civilizaciji danas nije nimalo besmisleno.

 

@verter: ne razumem sta je tvoja tvrdnja? muskarci su takodje zrtve patrijarhata?

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

Jel tebe mrzi da čitaš ili da misliš? Na sve reguješ prvoloptaški, najotrcanijim frazama i retoričkim trikovima, na tuđe reči reguješ institnktivno, ni ne pokušavajući da ih razumeš, uz to optužuješ druge za odvratne stvari (a odvratno je, ODVRATNO pripisivati drugima predrasude prema osobama sa Aspergerom). Bezobrazan si, tvrdoglav, a kad ti se na to ukaže, počinješ da histerišeš i pizdiš.

 

Vrati se na mesto gde sam "dojavio" (jebote, DOJAVIO!) da je ovaj lik ima Aspergerov sindrom, i onda pokuaj, samo pokušaj da shvatiš kontekst u kojem sam to rekao, pa se onda vrati da mi se izviniš.

 

Nemoj ti, Simane, molim te, da mi drzis drzis moralne lekcije iz kulture polemike. Mozda sam ja takav kakvim si me ovde opisao, verovatno i jesam. Ali daleko od toga da sam jedini na ovom forumu. Itekako ti tolerises i podrzavas gore opisano ponasanje, samo kad tebi odgovara.

Link to comment

@verter: ne razumem sta je tvoja tvrdnja? muskarci su takodje zrtve patrijarhata?

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

 

Patrijarhat? Sta, u Kaliforniji je odrastao u zajednici, jeo sa babom i stricevima za stolom dok ga zene dvore sedeci pored sporeta ?

 

 

 

 

 

I da, da ti odgovorim na konkretno pitanje. Neozbiljno mi je da neko pravi vezu izmedju zlocina iz strasti, pojave koja je vremenski i prostorno sveprisutna, i bilo koje ideologije ili kulturnog modela. Naravno, pod zlocinom iz strasti mislm na ove sto je Nera naknadno pokmenula, ne na ovog shootera.

Edited by Verterdegete
Link to comment

kako je dobacivanje na ulici mizoginija? seksizam, nepristojnost, kulovstina, macizam, to sve mozda, ali bas nikako mizoginija.

 

bas mi cudno sto je gardijan objavio ovaj pismeni zadatak. obicno bolje biraju. sa ovom cicom ne mozes ni da se raspravljas.

pa klasika, ljanka se dokopa zgodnih termina i ideja pa ih selektivno koristi. 

ih, kolko toga ima.

 

inace +1 za neru. sinovac je ocigledno prso ko lajsna, ali je jasno odakle je mogao da usvoji modele ponasanja.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Patrijarhat? Sta, u Kaliforniji je odrastao u zajednici, jeo sa babom i stricevima za stolom dok ga zene dvore sedeci pored sporeta ?

 

 

 

 

 

I da, da ti odgovorim na konkretno pitanje. Neozbiljno mi je da neko pravi vezu izmedju zlocina iz strasti, pojave koja je vremenski i prostorno sveprisutna, i bilo koje ideologije ili kulturnog modela. Naravno, pod zlocinom iz strasti mislm na ove sto je Nera naknadno pokmenula, ne na ovog shootera.

 

Nemoj ti, Simane, molim te, da mi drzis drzis moralne lekcije iz kulture polemike. Mozda sam ja takav kakvim si me ovde opisao, verovatno i jesam. Ali daleko od toga da sam jedini na ovom forumu. Itekako ti tolerises i podrzavas gore opisano ponasanje, samo kad tebi odgovara.

 

 

Batali te argumente Ljilja Smajli argumente, umesto da priznaš da si me pogrešno optužio, ti nastavljaš da sipaš jednako neargumentovane optužbe.

 

Znaš šta, izvini mi se za onu gadost za koju si me optužio, i možemo da nastavimo normalno da razgovaramo.

Edited by Turnbull
Link to comment

Ali kao i u slučaju Brejvika, stvarno ne vidim čemu ovo pribegavanje mentalnoj bolesti kao ključnom objašnjenju.

 

slutim da to, makar u Americi, između ostalog ima veze i sa drugim amandmanom. evo kako počinje jutrošnji prilog na NPR-u:

 

 

The mass shooting in California last weekend has lawmakers on Capitol Hill talking again... about overhauling the nation's mental health system.

 

ja dok sam ovo slušao posle "again" sam očekivao da se rečenica završi sa "about gun law reform."

ali pre će proći zakon koji olakšava da se ljudi mimo svoje volje zatvaraju na psihijatrijska odeljenja nego što će da se ograniči broj metaka u šaržeru poluautomatskog naoružanja prosečnog hilbilija. a kad je mantra NRA da ne ubijaju pištolji nego ljudi, super je zgodno da se priča o ovakvim slučajevima vodi u domenu mentalnih bolesti (što, naravno, jeste samo po sebi ozbiljna tema...).

Edited by malkin
Link to comment

pa dobro, ne znam sta tacno podrazumevaju pod overhauling the nation's mental health system, ali valjda jedno ne iskljucuje drugo.

naravno da si u pravu sto se oruzja tice.

Link to comment

mali br bolnickih kreveta, plus sam negdje zakacila i neki podatak o inflaciji licenci za counseling sto onda obara kvalitet uvodeci svasta u sistem, ne znam je li to tacno

 

edit, doduse ne govorim o npr-u nego nacelno sta se moze naci po medijima

Edited by morgana
Link to comment

pa dobro, ne znam sta tacno podrazumevaju pod overhauling the nation's mental health system, ali valjda jedno ne iskljucuje drugo.

naravno da si u pravu sto se oruzja tice.

 

načelno ne isključuje, ali u kontekstu američke politike, kad republikanac iz Pensilvanije predlaže izmene u zdravstvenom sistemu kako bi se sprečio naredni Adam Lanza, Džejms Holms ili Eliot Rodžer, apsolutno je jasno da se misli da ništa osim njihovog mentalnog zdravlja nije problem. samo sam hteo da kažem da navođenje priče na temu mentalnog zdravlja ima i taj podtekst. uočljivo je da će republikanci o svemu da pričaju kad dođe do masovnog ubistva pre nego o dostupnosti naoružanja: i o video igrama, i o nasilju u holivudskim filmovima, i o mentalnom zdravlju počinilaca, itd. 

ako možeš da okriviš ludilo ili, još bolje, neefikasni zdravstveni sistem, ne moraš da se suočiš sa ovim:

 

http://youtu.be/wijFaBQnfMI

Link to comment

jasno mi je da je spinovanje po sredi.

elem, ne razumem se ic u americki zdravstveni sistem, a bas me zanima, mislis li da je efikasan?

 

da ne bude zabune, oruzje mrzim najvise na svetu, i jasno mi je savrseno o cemu govoris, ali mi nekako pada na pamet i svajcarska, gde imaju ne znam koliko utoka po glavi stanovnika, a ovakve se stvari ipak ne desavaju.

Link to comment

jasno mi je da je spinovanje po sredi.

elem, ne razumem se ic u americki zdravstveni sistem, a bas me zanima, mislis li da je efikasan?

 

da ne bude zabune, oruzje mrzim najvise na svetu, i jasno mi je savrseno o cemu govoris, ali mi nekako pada na pamet i svajcarska, gde imaju ne znam koliko utoka po glavi stanovnika, a ovakve se stvari ipak ne desavaju.

numem da ocenim efikasnost sistema u celini, naročito ne kad je u pitanju mentalno zdravlje. ali vidim da malo-malo pa izvuku neku statistiku po kojoj se juesofej rangira po različitim parametrima u vezi sa zdravstvom u rangu slabije razvijenih zemalja. standardno važi da ako imaš para ili dobro osiguranje, najbolja moguća nega ti je lako dostupna. ako si pak sirotinja raja, kad se razboliš nije ti ništa bitno bolje nego nekom tvom pandanu u siromašnijim zemljama.

 

jel su Švajcarci stvarno naoružani do zuba? nikad ne bih rekao. ali ipak sumnjam da su blizu Amerima po broju oružja per capita.

Link to comment

jesu, jako. cak smeju i automatsko oruzje da imaju.

 

haha, gledam sada gun ownership rate na vikiju, i mi smo navodno drugi, odmah iza amera :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...