Jump to content
IGNORED

Serie A 2012/2013


crtamOrasi

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    285

  • gervasius twinkleminkleson

    214

  • MiddleClass

    110

  • MILF HUNTER

    104

Pjanicevom golu kumovao golman, a i cudna putanja lopte, nego sto je Osvaldo fasovao crveni?I Destro sve bolji, koji je njegov status jel otkupljen deo ugovora ili ceo ili je na pozajmici?

Link to comment
]GIANNI VIOČovjek koji zabija 15 golova po sezoni – a i ne igra!Vjerojatno za njega niste čuli, ali on ima velike zasluge za to što Fiorentina ove sezone konkurira za plasman u Ligu prvaka. Gianni Vio je 'mali čarobnjak', odnosno guru za prekidePonekad se iz opsesija mogu izroditi velike stvari. Gianni Vio bio je bankovni činovnik u svojim ranim pedesetima kojega posao nije ispunjavao, ali imao je hobi na koji je trošio ogromni dio slobodnog vremena. Viovo područje interesa bio je i ostao samo nogomet – točnije, vrlo konkretan i specifičan dio nogometa: prekidi.Ovaj Talijan godinama je razrađivao sheme izvođenja slobodnih udaraca i kornera, crtao sheme i objavljivao ih na svojoj internetskoj stranici. Sheme su postajale sve kompleksnije, a hobi se pretvorio u opsesiju i naposljetku je s kolegom objavio knjigu čije su izdavanje sami financirali. Ona je nazvana 'Plus 30 posto' i išla u paketu s CD-om koji je sadržavao detaljnije grafička objašnjenja i sheme. 'Samo za kornere sam našao 4.380 različitih šablona', Vio se kasnije pohvalio novinaru lista La Gazzetta dello Sport.Moglo je sve završiti samo kao amaterski pokušaj entuzijasta. Talijani, kod kojih je taktika tradicionalno na izuzetno visokoj cijeni, često su vrlo skeptični prema ljudima koji dolaze izvan užeg nogometnog okruženja. Kad je Arrigo Sacchi preuzimao Milan, mediji su ga ismijavali zato što nije imao nikakvog igračkog iskustva, a prije trenerske karijere je radio kao prodavač cipela – on je tada ispalio svoj najslavniji citat, koji i danas tjera na razmišljanje: 'Ni džokej nije morao prethodno biti konj.'No Vio je dobio priliku testirati svoje ideje i sheme na nogometnom terenu. Prvi mu je povjerenje poklonio Walter Zenga, nekoć sjajni vratar, a u to doba (2005) trener Crvene zvezde. On je pročitao knjigu, pogledao CD-ROM i svidjelo mu se, pa se počeo dopisivati s Viom. Kad se tri godine kasnije vratio u Italiju i preuzeo Cataniju, Zenga je nagovorio čelnike kluba da pruže priliku čudaku koji je opsjednut slobodnim udarcima i kornerima. Rezultati su došli odmah – već u prvoj utakmici s Viom kao 'specijalnim savjetnikom' Catania je postigla dva gola poslije kornera, a u utakmicama koje su uslijedile nastavila zabijati iz neobičnih, za suparnike zbunjujućih akcija iz prekida.Zenga je pokušavao držati svog novog savjetnika u tajnosti, ali golovi su privlačili previše pozornosti. Pogotovo onaj pomalo nadrealni (neki kažu i nesportski) protiv Torina, kad je dosuđen slobodni udarac na nekih 25 metara. Četiri Catanijina igrača odšetala su u zaleđe i formirala drugi, 'lažni' živi zid ispred vratara, potpuno iznenadivši suparničke igrače koji su ih gledali u čudu, ne znajući što da rade; zatim je jedan od te četvorice nakratko skinuo gaće prije nego što su svi pohitali natrag, a izvođač slobodnjaka pogodio je preko živog zida u mrežu potpuno dekoncentriranog golmana.Kad se saznalo da iza takvih ekstravagancija stoji Gianni Vio, tisak ga je prozvao 'Il Maghetto' – 'mali čarobnjak'. 'Klub je shvatio koliko je važno razraditi posebne strategije za izvođenje slobodnih udaraca i kornera, budući da 40 do 50 posto prilika za postizanje gola dolazi iz 'mrtvih lopti'. Ako uspijete izvući maksimum iz prekida, to je kao da imate dodatnog napadača u momčadi', objasnio je Vio, koji je tada objavio novu knjigu, nazvanu 'Mrtve lopte: napadač za 15 golova'.Naslov je nadahnuo sam Zenga, koji je Viov posao objasnio ovako: 'On nije samo specijalist za slobodne udarce. Imati njega je kao da imate napadača koji će zabiti 15 do 20 golova u sezoni. Ali takav napadač može se ozlijediti ili zaraditi suspenziju. No prekide ćete imati u svakoj utakmici, a on zna kako ih najbolje iskoristiti.'Zenga je iduće sezone prešao na klupu bogatijeg lokalnog rivala Palerma; Vio je nastavio surađivati s njim povremeno i na daljinu, dok su se u Cataniji treneri mijenjali češće nego u Dinamu i uglavnom nisu bili naklonjeni njegovim metodama koje su prozvane 'iluzionističkima'. Vio to zove 'organizirana konfuzija': cilj je odvratiti suparniku pozornost i dezorijentirati ga neobičnim linijama kretanja igrača. '90 posto toga je psihološki', izjavio je. 'Postoji toliko puno shema i nemoguće je braniti se protiv njih jer nikad ne znate što možete očekivati.'[/b]
:Hail:http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NogjR2lELGk Edited by MiddleClass
Link to comment
Pjanicevom golu kumovao golman, a i cudna putanja lopte, nego sto je Osvaldo fasovao crveni?I Destro sve bolji, koji je njegov status jel otkupljen deo ugovora ili ceo ili je na pozajmici?
Osvaldo je napravio sranje totalno nepotebno, po obicaju. Vukao ga je protivnicki igrac kod kornera i udario ga je laktom. Zabrinjavajuce je sto mu je ovo vec sedmi crveni za Romu (kombinovano sa onim zbog 2 zuta) u sezonu i po, plus je vec i za Italiju fasovao jedan. Mada, ne zato sto navijam za Romu, apsolutno nije zasticen i generalno se ne sudi dosta faulova nad njim, pa odatle i dodatna frustracija.Destro je na pozajmici sa pravom otkupa za fiksnu cenu na kraju sezone, mada je usmeno dogovoreno da ga Roma obavezno uzme. Na pozajmici sa pravom otkupa su i Marquinhos, Piris i Goicoechea. Taxidis je 50/50 sa Djenovom. U spoileru je lista pozajmljenih i 50/50 igraca koji su u drugim timovima, ne znam za sve u kakvom su ugovoru. Mislim da ima dosta onih koji mogu da se vrate i dobiju sansu u bliskoj buducnosti.

Federico Viviani - PadovaAndrea Bertolacci - GenoaGiammario Piscitella - GenoaValerio Verre - SienaStefano Sabelli - BariPaolo Frascatore - SassuoloAmato Ciciretti - CarrareseFilipo Scardina - GubbioAlessandro Crescenzi - PescaraGianluca Caprari - PescaraFederico Barba - GrossetoMatteo Politano - PerugiaSimone Sini - Pro VercelliGianluca Curci - BolognaMarco Borriello - GenoaMatteo Brighi - TorinoJose Angel - Real Sociedad :puke:Marco D'alessando - CesenaGianluca Leonardi - CuneoFrancesco Proietti Gaffi - Alma Juventus FanoAlessandro Viscontini - Chieti

Inace, jedna zanimljivost, sin Luce Marchegianija, Gabriele, je u Rominoj primaveri. Isto golman, kazu da je redak talenat :)edit: :ziga: za ovo gore oko Via, tek sad citam

Edited by crtamOrasi
Link to comment

Pominje se da bi Osvaldo mogao na ljeto opet u Fiorentinu. Zeman hoce Paulinha iz Verone, a uz to vec ima Destra. Ali, s obzirom koliko crvenih dobija, ne bi volio, iako je odlican igrac. Sto se tice Rominih golmana, kazu da je Svedkauskas veliki talenat. Bio je u Fiorentini zadnje 2 godine, ali su ga se odrekli ovog ljeta da bi neki drugi, navodno isto talentovani golmani imali vise prostora.Nego, na utakmici Samp - Udinese bio samo jedan navijac Udinesea 121112-SOCCER-lone-fan-Udinese-Calcio-LA-PI_20121211202905286_660_320.JPG

Link to comment

Tesko da ce ga dati Fiorentini, Sefe. Nekako mi dosta nelogicno, zbog para pre svega, da ne gledamo eventualno pojacanje direktnih rivala u ligi. Ne bih imao nista protiv ako ga plate 20+ kk, buduci da je placen Espanjolu 15, al znamo da nece to da se desi. Valjda bi i Fiorentina imala pametnijih nacina da utrosi pare od eventualne prodaje Jovetica. A Zeman nema bas nekog uticaja na transfere, posebno kada su u pitanju veca imena, cak nisu hteli da ga poslusaju i dovedu Saua za neku bagatelu pre pocetka sezone.

Link to comment

Dobro, Sabatini se bavi transferima, ali naravno da ce dovesti nekoga ako Zeman bude insistirao. Btw, taj Paulinho je iz Livorna, ne iz Verone, my bad.Ne vjerujem ni ja da ce doci Osvaldo iako se o tome prica vec jedno vrijeme, mada mislim da ce Fiorentina na ljeto dati solidne pare za nekog spica [nezavisno od odlaska Jovetica]. Ali mislim da ce Osvaldo otici iz Rome, moguce i u Juventus.. Pogotovo sad kad se i Pjanic pokazuje kao odlican u napadu. Pominje se i moguca razmjena Cassani - Immobile. Svidja mi se Immobile, ali nisam siguran da bi Juve pristao da da ikoga Fiorentini, odnosi izmedju klubova si nikakvi, posle onoga sa Berbatovim.Inace, ljetos su pitali Zemana o Verrattiju, Insigneu i Immobileu i rekao je da misli da su prva 2 apsolutno igraci za Serie A, a Immobile nije. Sto se za sad pokazalo kao tacno [iako je Verratti u PSG, naravno, ali ocigledno da ima kvalitet[

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Uh, ne verujem da ce Roma pojacavati direktne rivale, posebno ne bih voleo da to bude Juventus. Ne kazem da nece uslisiti Zemanu neku zelju, ali problem sa njihm je sto ma koji god trener dosao posle njega verovatno nece gajiti sti nacin igre, te je besmisleno prilagodjavati ekipu njemu u potpunosti. Immobile se i meni svidja mnogo.

Link to comment

Sabatini i Baldini su i sa Enriqueom i sa Zemanom jasno dali do znanja kakav ih fudbal zanima - ko god da dodje posle Zemana [ma kad to bilo] ce, skoro sigurno, biti neko ko gaji ofanzivan, 'neitalijanski' fudbal. Al svejedno, dok ti je neko trener, normalno je da gradis tim u skladu sa onim sto on zeli. Pogotovo kad se radi o igracima koji nisu narocito skupi, tipa Paulinho. Sto se Osvalda tice, mislim da se Roma nece ustrucavati da ga proda i u Italiju ako pare budu dobre [mada je pitanje postoji li iko u Italiji, osim Juventusa, ko moze da plati 15+ miliona za bilo kojeg igraca] prevashodno zbog problematicnog ponasanja na terenu. A i, kao sto rekoh, zato sto i u samom klubu imaju alternative.Btw, Roma je drugi najmladji tim Serie A, jedino je Pescara mladja.A Fiorentina dovodi nekog Vecina, mladog Urugvajca.

Link to comment

I ja ne verujem da ce Osvaldo tako lako otici, nadam se nekom scenariju kao i sa Vucinicem da sto duze ostane a onda da ode za nekih 15tak milki.Ali ono zasto sam dosao da topic je Totti i njegova sjajna igra ove sezone i velika verovatnoca da karijeru zavrsi na drugoj poziciji najboljih strelaca svih vremena u Kalcu (da ne pominjem koliko je pauzirao zbog problema sa kolenom-sigurno celu sezonu kad se sve povrede saberu). Znam da je za vecinu odvratna seljacina, ali kao fudbaler je bog otac :Hail: .

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...