Jump to content
IGNORED

Tour de France 2012


malkin

Pobednik TdF 2012  

33 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 612
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    191

  • gervasius twinkleminkleson

    103

  • freakns

    47

  • Garnirung

    36

Prvi HC uspon ovog Tura, i to uspon koji se po prvi put vozi na Turu.PROFILCOLSCOTES_1.jpgKažu da je pogled sa ove strane Grand Colombiera mnogo lep. U skladu sa prirodom ovog Tura, Prudom je rešio da se ne penju do samog vrha i time su isekli najteže deonice (nagib ide i preko 20% na nekim delovima iznad 1500mnv).Inače, vrh može da se napadne sa četiri različite strane a ko ga osvoji sa dve ili više strana u jednom danu postaje član Bratstva Budala (?! kako se prevodi "Confrérie des Fêlés du Grand Colombier," pomagajte!) Gran Kolombijea.

Link to comment

Pih, kako sam omašio etapu na kojoj će Toma i Casar u beg. Scarponi, Martinez, Toma, Casar... - ostaje to do kraja.

Edited by Ivo Petović
Link to comment
Pih, kako sam omašio etapu na kojoj će Toma i Casar u beg. Scarponi, Martinez, Toma, Casar... - ostaje to do kraja.
Ja sam Skarponija spremio za sutrašnju pogađalicu. Voleo bih da Luis Leon uzme etapu, ali nisam još ubeđen da beg ovo dobija, bar ne ovaj beg. Videćemo kakav će tempo imati glavna grupa na Kolombijeu. Edited by malkin
Link to comment
Ja sam Skarponija spremio za sutrašnju pogađalicu. Voleo bih da Luis Leon uzme etapu, ali nisam još ubeđen da beg ovo dobija, bar ne ovaj beg. Videćemo kakav će tempo imati glavna grupa na Kolombijeu.
sjajan tempo... Sky zabole, ostali se valjda nadaju da ce Wigginsa da napadnu na hronometru... mogu i u rikverc da voze koliko su agresivni...
Link to comment

Skaj je najjači, pitanje je ko i koliko uopšte može da ih napadne i da se odvoji. Uostalom, neki napad pri kraju ovog uspona ima najviše smisla--potrošiće se bar još Porte ili Rodžers (EBH otpade malopre), a onda na spustu možda može nešto da se ućari.edit. naravno, ovo važi za Nibalija, Van den Bruka, Menjšova... ne i za Valverdea, recimo, ili Franka Šleka. Njih bi Skaj u ovom trenutku pustio da odu.

Edited by malkin
Link to comment

Bla, osim Van Den Broecka niko nije ni pokusavao. Jeste da je daleko od cilja, ali nije ni Tour bash toliko daleko od kraja, nema bash previse vremena za nadoknadjivanje razlike...

Link to comment

Odlična taktika Likvigasa. Ne sviđa mi se jedino to što se Skaj konsolidovao, teško će do vrha poslednjeg uspona Nibali da sačuva ovu prednost. Ali neka danas uzme i 30 sekundi, imaćemo ponovo trku.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...