Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Ja bojkotujem K Plus i Premia proizvode. Ima dobrog putera na Kaleniću. A i na drugim pijacama.

  

 

molim za navigaciju za Kalenic

treba mi jeftin maslac za moje eksperimente s kolacima.

 

ja iz istog razloga tragam za jeftinijim varijantama od standardnih. pre NG naletela na blokove maslaca u Zlatiborcu, uzela da probam, nije bio los, 900 din/kilo otpr bilo.

Link to comment

maslaci iz halal radnji koje sam probala, kapiram da je i taj pesterski iz te kategorije, nisu fini za fine kolace. verovatno su super za neke seljacke jednostavne kolacose, slana testa, tartove, ali za ladure ekler koji se kanim da pravim bas ne. treba mi maslac s ukusom slatkog vrhnja. osim ako taj tvoj koji preporucujes nije bas fin :)

 

 

  

molim za navigaciju za Kalenic

ja iz istog razloga tragam za jeftinijim varijantama od standardnih. pre NG naletela na blokove maslaca u Zlatiborcu, uzela da probam, nije bio los, 900 din/kilo otpr bilo.

 

900 je skupo, idi u najblizu krunu komerc, to su specijalizovane mlecne radnje i kod njih ima na meru maslaca u bloku po 700 dinara kilo. mislim da kruna ima i na kalenicu. 

Edited by darling
Link to comment

Ne, to je jednostavan seljacki maslac, nisam znao da postoje finese u kvalitetu kod biranja maslaca za kolace :) nov sam u toj grani kuvanja.

Link to comment

vidi ovu lepotu. svu vanilu i neznost iz ovog eklera pojeo bi maslac s pestera s ukusom krave. :) al recimo za one kiflice sa dzemom od sljive koje si pravio s mascu, sigurno bi bio super. 

 

IMG_6721.jpg?resize=640%2C426

Link to comment

joj što dobro izgledaju ovi ekleri  :piggy:

 

malsac na meru se meni ne dopada, jedno vreme sam ga kupovala, zbog cene, naravno

taj maslac je poprilično slan, pretpostavljam da je to neki štos da se dobije na kiilaži jer so veže vodu

 

nikako ne volim već posoljen maslac, čak ni u slanim jelima

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...