Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Najgori su oni kojima na nalepnici nema ni naslikano voće nego neki zamrljani obrisi. Ti nemaju uopšte voće i ne smeju na etiketi da stavlju slike voća.

Upravo spremila grčku alvu od griza po ovom receptu uz modifikaciju da nije jedna šolja ulja nego 125 grama maslaca otopila pa procedila u šolju i pošto nije bila puna dopunila maslinovim uljem do pune šolje. Umesto badema orah. Ko hoće da pravi nek se pripremi da meša alvu do besvesti.

Vrlo interesantno, starinsko jelo koje " priča" sa onim ko ga sprema. Smenjuju se oblici, boje, mirisi, zvuci, povećava se pa smanjuje pa opet povećava, nisam htela da uključujem aspirator jer sam htela baš da se nadišem ovih mirisa. Izvadila sam je iz kalupa samo da je slikam, pa vraćam natrag da se ohladi i prenoći.

IMG_20160206_162337.jpg

 

 

 

 

Edited by halloween
Link to comment

Da, da zumanjak.A vazdusate su jer su odstojale dobrih 4-5 puta po 15 -20 minuta (izmedju razvijanja testa oklagijom) I da ne bi bilo zabune, hanuminih ruku delo  :lol:

Link to comment

au, odlicne podgacice!

 

ja sam se popravio sa pasuljem, verovatno zato sto sam se ovaj put setio da na malo maslinovog ulja prethodno proprzim 2 glavice cluka i 5-6 cenova onog starinskog mikro bluka, uz malo narendanog celera i sargarepe. tek sam posle toga pristupio kuhanju, koje se oteglo preko svake mere jer sam poverovao smezuranoj babi u crnini sa pirotske strafte koja mi je prodala genijalno izgledajuci pasulj. zapravo mozda bogohulim, ne znam da li sam je pitao koliko se dugo kuva, tek nisam ga natapao i na kraju sam ga mrcvario jedno tri sahata na sporetu na srednjoj vatri. inace nikad u zivotu nisam video takav pasulj, potpuno su okrugla zrna ali ne mala kao pasuljica nego normalne velicine, vecina je zift crne boje i poneko zrno sareno. kada se na kraju skuvao ispao je jako dobro, zrna su skuvana ali se ne raspadaju, tako da sam uzeo 5-6 kasika i ubacio u blender da bih ga time malo zgustio, brasno ne dodajem. na pocetku sam dodao belog bibera u prahu i lepe aleve koja je zaostala od nekog madjara sa kulenijade u erdeviku, sada taman malo rezi na dnu jezika. narokao sam carskih rebara misleci da sam preterao a sad posto sam prvi tanjur napunio pola pasulja pola suvog mesa, vidim da je trebalo jos da stavim. bilo kako bilo s ovim bih mogao u svatove, narocito meksicke posto izgleda 100% kao meksikanac i ukus nije daleko.

Edited by yolo
Link to comment

Influenca™ level 4, pola vrtica bolesno, klinac se kilavi po kuci vec drugi dan. Elem, kuva se supa. Naravno, uskoro ce da se probudi, ustane i kaze da nece <_< .

Link to comment

au, odlicne podgacice!

 

ja sam se popravio sa pasuljem, verovatno zato sto sam se ovaj put setio da na malo maslinovog ulja prethodno proprzim 2 glavice cluka i 5-6 cenova onog starinskog mikro bluka, uz malo narendanog celera i sargarepe. tek sam posle toga pristupio kuhanju, koje se oteglo preko svake mere jer sam poverovao smezuranoj babi u crnini sa pirotske strafte koja mi je prodala genijalno izgledajuci pasulj. zapravo mozda bogohulim, ne znam da li sam je pitao koliko se dugo kuva, tek nisam ga natapao i na kraju sam ga mrcvario jedno tri sahata na sporetu na srednjoj vatri. inace nikad u zivotu nisam video takav pasulj, potpuno su okrugla zrna ali ne mala kao pasuljica nego normalne velicine, vecina je zift crne boje i poneko zrno sareno. kada se na kraju skuvao ispao je jako dobro, zrna su skuvana ali se ne raspadaju, tako da sam uzeo 5-6 kasika i ubacio u blender da bih ga time malo zgustio, brasno ne dodajem. na pocetku sam dodao belog bibera u prahu i lepe aleve koja je zaostala od nekog madjara sa kulenijade u erdeviku, sada taman malo rezi na dnu jezika. narokao sam carskih rebara misleci da sam preterao a sad posto sam prvi tanjur napunio pola pasulja pola suvog mesa, vidim da je trebalo jos da stavim. bilo kako bilo s ovim bih mogao u svatove, narocito meksicke posto izgleda 100% kao meksikanac i ukus nije daleko.

e neksi :D

 

ja cu vecheras da pustim u proizvodnju jednu turu.

Link to comment

 

a jos juce spremio duplu kolicinu ovog

 

 

Samo mi nikako nije jasno zasto EGG rolls kad jaja uopste ne idu.

 

edit: idu bar u kore

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...