Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

imam kineski kupus, tikvice i sampinjone pa sam mislio da napravim bareni prilog uz meso. da kuvam malo, tj blanshiram kineski ili da sve togetha izdinstam i rknem soja sosa?

mislio sam prvo cluk, pa sampinjone, pa kupus pa tikvice ubacivati

Link to comment

Nikako zajedno! Kineskom kupusu je bukvalno potrebno minut ili dva da bude gotov.

Šampinjoni, pa tikvice, pa kineski kupus.

hvala, mislio sam da mu treba malo vise od tikvica. ma kad sam rekao zajedno mislio sam pomenutim redosledom u istoj posudi :lol:

Link to comment

A, ok. 

Inače nemoj blanširati taj kupus, on se najbolje pravi tako što se izdinsta na vrlo malo ulja u širokom tiganju, voku ili šerpi. Stavi se na jaku vatru i mulja okolo, njegova sopstvena voda će završiti posao za minut-dva i spašće na (bez preterivanja) jednu petinu, ako i toliko, početnog volumena.

Link to comment

Vok! E to sam hteo da cujem care. Pitao sam se kako se tretira posto bude socan, i tvrd i mek kod azijata.

Inace meni je on hit uz rostilj, redovno ga mecem na rostilj u foliju

Link to comment

Prečica do pečuraka

 

upload_-1.jpg

 

Šampinjoni, suvo meso, slanina, cluk i so.

Nemam zemljani krčag ni kriglu, ali, našao sam kriglicu jednu keramičku, koju pamtim još iz detinjstva i nemam pojma kako se zadesila ovde, ali, poslužila je sasvim za pijenje tamnog piva koje mi je, nekako, hobitskije od svetlog. Fali, računam, drvena kašika i pas da glodje kožure, al' nemam, jbg.

 

Jedini problem je što uopšte nisam gladan,

Edited by Bujodrag
Link to comment

Ja imam goste u pet popodne da ih najedem, pa da krenemo put Pionira. :D Kuvaću pastu putanesku za predjelce, a kao glavno filete lososa sa orasima i mirodjijom iz rerne, onaj kuvani pa pečeni krompir s čenovima belog luka i to je to. I zelene salate. Bol u ledjima i karlici ne dozvoljava da spremam slatko. 

 

E da, juče popodne bezveze kupim onu našu Čoka Sangriju i nasečem u čokanj pomorandžu i jabuku i sipam sangriju. Bilo mi strava. Tako da ću ja to danas isto da pijem iako baš i ne fituje, a gosti mogu da biraju.

Link to comment

Verujem. Dok sam sipala u čokanj, zapuhnuo me neki sranje miris, ali kad je upilo voćne sokiće postalo mi je baš lepo. Ja sam devojčica i volim te voćne ukuse. 

A i nije to jedina krdža koju ja volim. Ja strašno volim Cedevitu i Bravo sok Sunny Orange.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...