Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Kuvam pačiju supu, pečem 'leba, i gledam u kocke mesa divlje svinje, spremne za gulaš i osmišljavam im pac. Neki savet?

 

Internet je beskoristan, na engleskom sve opšte stvari, kod nas sve saveti pijanih lovaca po forumima.

 

Pošto je bio manji vepar, meso ima "onaj" šmek koji ja baš ne volim...

 

E sad, kontam da radim ono: so i šećer prokuvam u vodi, sirće, puno korenastog povrća, biber, lovor, korijander, karanfilić.... Osim ako neko nema neki dobar hint?

ja u marinade za divljac stavim te drvenaste zacine sto izvlace miris - stap cimeta, star anis, kleku, semenke korijandera. i zabodem nekoliko klincica u glavicu luka.

Link to comment

Odustao od prvobitne ideje i napravio marinadu od crvenog vina, po ugledu na ove Žabare, a sa štanglom cimeta slušajući vas. Plus malo sirćeta, seckani cluk,dosta bibera u zrnu, korijander, lovor, timijan i čubrica. Do srede u tome.

 

Praviću svoj vinski perkelt, valjda će biti ok...

Link to comment

ubacila u ćup cluka,celera,karfiola,sargarepu,bluka,komoraca,so,biber,majcine dusice,kumina,piskavice,jedan lovorov list,malo vode zacinila dobro odgore snicle svinjskog vrata,poklopila,u rernu na 45min..odlicno!!

Link to comment

Carbonade flamande sa irskom govedinom, lukom braće Marokanaca, mednfom, Orvalom i mrvom Džekovog Tennessee Honey. Uz to ću neke rernirane krumpirčine. Krčka se od pola 6, pustiću ga do 9, da se dezintegriše. Do tada udišem mirise, srčem Džekov base product i espreso, pušim. Za salatu ću svežu  ciabattu i vops. Hrana je rados'.

Link to comment

U DISu na Mirijevu pileći bataci&karabataci 200 a svinjski file 430 dinara.

 

Sad imam 5 kila bataka&karabataka da očistim od kostiju.

 

:s_w:

 

A treba i file filovati.

Link to comment

A u toj mesari sam izvrsio poprilicnu mikroagresiju :isuse:

 

Pitao devojku koja radi, onako sitnu malo, "A da li neko moze da dodje da lupi rebra satarom malo" :isuse:

 

Rekla mi "Mogu to i ja, ne brinite nista". Tras. Tras.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...