Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

ja radim vrlo slicno Banacaninu. dinstam meso ali vrlo kratko, tek da pobeli i postane rastresito, cim dodje u tu fazu skidam sa vatre, cilj je postignut.

 

jedino sto stavljam samo junece meso. u stvari ne mogu da se setim kada sam poslednji put za bilo sta upotrebio svinjsko mleveno, ne volim ga jbg.

Link to comment

pa nije dinstanje, već kako kaže Avram - kol'ko da promeni boju

 

ali za luk, jbg, to je to - dugo i polako, bar u mojoj varijanti

 

i ja sam neki banaćanin, pa banatsku varijantu sarme baš ne volim. ne samo da se ne prži meso, nego se i luk stavlja presan (dakle, cela smesa je presna). a sarmetine ko kličkove pesnice, jedan list - jedna sarma. i pritom se ne zapecaju, kuvaju se u dosta safta i imaju previše pirinča.

 

zato ja ne dam nikom drugom da pravi sarmu o familijarnim okupljanjima. spalim ceo dan i iskrivim kičmu, ali napravim, khm, khm, savršenstvo.

Edited by banatjanin
Link to comment

Mozda ipak cetvrtina bosanske /ustvari hercegovacke/ DNK ipak moze da se izbori sa backom glavnicom :P .... prvi put prava krompirusa from scratch i prvi put razvlacene kore :), bilo vise peace of cake nego sto sam ocekivala .... i da Backa + K, und K. uzvracaju udarac, prava becka strudla od jabuka sa orasima i przenim kockicama mlecnog hleba na puteru i jedna rolna bundevare ... i brdo sudova za pranje. Kacim na jedenje uvece kad ispecem. Ovde je before :0

 

 

CAM00821.jpg

CAM00823.jpg

Link to comment

Čestitam za kore, izgleda dobro.

 

Ja upravo izvadila iz rerne pitu od jabuka i oraha (gotove kore).

Nosim 3 parčeta komšinici, idem na kafu i trač partiju.

Edited by halloween
Link to comment

Hvala na cestitkama, mislila sam da ne vredi ni da pokusavam :).... postoji jako smesna a true story gde moja baba, inace pravi bachki neurotik u jednom od pokusaja da napravi i razvuce kore bez cepanja je toliko popizdela da je frljnula testo kroz kuhinjski prozor sa sestog sprata, svi izleteli na terasu da vide jel ko stradao .... na srecu nije, iako je malo falilo jer stan je na bulevaru :)), proletelo komsiji pored glave, siroma mislio kao Vucic da neko spremio atentat na njega. 

Link to comment

najbolju sarmu sam jeo u vreme dok je postojala jedna pekara

 

majka krene na posao i spremljenu šerpu ubace u peć, kada se vrati ode i izvadi je

 

sastojci nekad bolji nekad gori, ali sarma odlična

Link to comment

pa nije dinstanje, već kako kaže Avram - kol'ko da promeni boju

 

ali za luk, jbg, to je to - dugo i polako, bar u mojoj varijanti

 

i ja sam neki banaćanin, pa banatsku varijantu sarme baš ne volim. ne samo da se ne prži meso, nego se i luk stavlja presan (dakle, cela smesa je presna). a sarmetine ko kličkove pesnice, jedan list - jedna sarma. i pritom se ne zapecaju, kuvaju se u dosta safta i imaju previše pirinča.

 

zato ja ne dam nikom drugom da pravi sarmu o familijarnim okupljanjima. spalim ceo dan i iskrivim kičmu, ali napravim, khm, khm, savršenstvo.

Onda sam ja na ovoj temi banacanin :D. Osim ovog oko velicine, i ja mrzim velike sarme. Ne da mi se da se toliko cimam oko necega sto ce satima da se krcka.

Link to comment

Večeras sam iskrckala sve zalihe oraha, izmerim- malo jače od 500 g. Tražim recept sa tom količinom, uglavnom su to bile baklave, a nisam htela njih. Onda pronađem ovaj recept (u fil može i upola manje šećera)

http://carpe-diem-anamb.blogspot.rs/2012/12/advent-cake-adventski-kolac.html

 

Ispalo divno, divno. Prva štrudla čijim testom sam zadovoljna. U fil sam ubacila zvezdasti anis i držala na najslabijoj jačini na ringli dok se malo ukrčkao.

 

 

adventcake.jpg

Edited by halloween
Link to comment
  • 2 weeks later...

Kuvam pačiju supu, pečem 'leba, i gledam u kocke mesa divlje svinje, spremne za gulaš i osmišljavam im pac. Neki savet?

 

Internet je beskoristan, na engleskom sve opšte stvari, kod nas sve saveti pijanih lovaca po forumima.

 

Pošto je bio manji vepar, meso ima "onaj" šmek koji ja baš ne volim...

 

E sad, kontam da radim ono: so i šećer prokuvam u vodi, sirće, puno korenastog povrća, biber, lovor, korijander, karanfilić.... Osim ako neko nema neki dobar hint?

Link to comment

Kuvam pačiju supu, pečem 'leba, i gledam u kocke mesa divlje svinje, spremne za gulaš i osmišljavam im pac. Neki savet?

 

Internet je beskoristan, na engleskom sve opšte stvari, kod nas sve saveti pijanih lovaca po forumima.

 

Pošto je bio manji vepar, meso ima "onaj" šmek koji ja baš ne volim...

 

E sad, kontam da radim ono: so i šećer prokuvam u vodi, sirće, puno korenastog povrća, biber, lovor, korijander, karanfilić.... Osim ako neko nema neki dobar hint?

Italijani su majstori za divljac,narocito toskanci.Evo par linkova.

 

http://lericettedei5mondi.blogspot.rs/2012/12/cinghiale-in-umido-con-olive.html

http://culinaryadventuresinmaremma.blogspot.rs/2011/03/cacciucco-di-cinghiale-soup-of-wild.html

http://golapeccatopreferito.blogspot.rs/2014/02/tagliatelle-di-farro-con-polpa-di.html

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...