Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

kad imas cokoladu u slanom receptu stavis neku sa bar 70% kakao delova,ne mora biti top kvaliteta ali da nije menaz koja nema ni 30% i mirisi na vanilu ili na sta vec..

Link to comment

kad imas cokoladu u slanom receptu stavis neku sa bar 70% kakao delova,ne mora biti top kvaliteta ali da nije menaz koja nema ni 30% i mirisi na vanilu ili na sta vec..

Jbg, na greškama se uči. Sada znam. :)

 

Edit: mada je greška njena pošto sam kupio šta je navela :D

Edited by Mil@n
Link to comment

da..i razmisljas o receptu/namirnici/postupku a ne pratis ga slepo.

 

 

 

moj stav je da ti recepti nicemu ni ne sluze  :fantom:

 

 

ali lepo je sto hocete da kuvate i da se zezate,to je za svaku pohvalu :)

Edited by ivy
Link to comment

A naravno da razmišljam, pre nego sam sručio narendanu čokoladu u smešu bio sam u fazonu nisam siguran da je ovo pametno, al reko ajde.. Valjda zna šta radi kada okači recept na sajt.

 

A recepti ne znače možda vama, nekome ko je do juče kuvao jaja viršle i pekao jaja i nema nikakvog iskustva iz oblasti i te kako znači. :)

Link to comment

A naravno da razmišljam, pre nego sam sručio narendanu čokoladu u smešu bio sam u fazonu nisam siguran da je ovo pametno, al reko ajde.. Valjda zna šta radi kada okači recept na sajt.

 

A recepti ne znače možda vama, nekome ko je do juče kuvao jaja viršle i pekao jaja i nema nikakvog iskustva iz oblasti i te kako znači. :)

https://www.youtube.com/channel/UCFsxHvQDJqI6JVaLy9Ez_sQ

ova teta pravi neke osnovne i jednostavne stvari, pa ako krećeš da učiš, probaj da kreneš od nje

Link to comment

Sarma, prva ovosezonska, sa slaninom i domaćom kobasicom

e4fb26ac33da7e458356b5d14f9e1f72.jpg

 

 

ovo ce mi biti motivacija :) 

 

moze recept za sarmu? joooj, razbolecu se koliko mi se jede a nigde kiselog kupusa na vidiku. divno izgleda, svaki listic bih pojela.

 

 

:heart: sarma

Link to comment

Za 15-ak komada pola kg mlevenog mesa (po volji i načinu ishrane, ali najbolje pola juneće pola svinjsko), šolja mala pirinča, so i biber. Zamesis smesu od toga, dodaš u smesu i tri kašike vode. Listove kupusa opreš i isečeš tvrdi deo, da se lakše mota. Poređaš u šerpu, dodaš kobasice, slaninu ili nešto drugo dimljeno i krčkaš oko dva sata. Posle toga staviš u rernu da se zapeče na 15 minuta i to je to

Link to comment

a kako sarmu umotam a da mi ne ispada sa strane? i krckam na srednjoj T?

 

i mora li u rernu, ja nju nisam palila otkako sam se uselila (3-4yr) ...tu drzim neke krpe i ne znam sta jos

Edited by mustang
Link to comment

staviš fil na sredinu. prebaciš levi kraj lista do pola fila, pa urolaš, onda samo desni kraj prstom uguraš u tu rolnu i neće se odviti

ne mora rerna, to je samo da se dobije dodatni šmek

da, srednja temperatura

Edited by renne
Link to comment

samo da kvotujem ovu staru pricu, ko vise voli cevap-sarmu, ko rastresitu :)

 


ja pravim kako prave srbijanci, odnosno, kako sam pokupio od rahmetli babe - jeo si tu sarmu, znaš.

 

e sad:  na svakih 100 grama mesa - po jedna osrednja glavica luka. ako meriš: na kilo mesa - oko 800 gr luka. luk sitno, što sitnije i pržiš ga na tiho u dosta masnoće, ne dolivaš vodu, vatra mora da je slaba. ne želiš ni kašu, ali ni čips. kad je uvenuo skroz, ubaciš meso (svinjska plećka ili mešano sa junetom) i propržiš da meso promeni boju. ako ovo ne uradiš, dobićeš kompaktan nadev u sarmi a to je sranje (kao ćevap u kupusu, ili - ko Fofina pita sa mesom: ćevap u testu) ostaviš da se ohladi, pa na ovu meru dodaješ 2dl pirinča, ne više nikako, mislim, ako ti se jede sarma, a ne pilav. začini s čim hoćeš, ja dodajem biber, alevu... zamotavaj, ređaj, krčkaj iz prve ruke 3 sata, sutra podgrej, zapeci....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...