Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Samo da prijavim da mi je kitnikez ispao dobro preko svih ocekivanja, s obzirom na to da nikad nisam pravio pekmeze i slicne stvari.

 

Sta sam uradio: iseckao 2 kile dunja (to jest, posle seckanja je bilo 2 kg), sa sve korom (nisam znao da se u nekim krajevima one zovu i dgunje  i gunje, svasta), sipao vode da ogrezne i kuvao dok ne pocnu da se raspadaju. Ispasirao sam tu masu da postane homogena.

U to sam dodao 1.5 kg secera i sok 2 limuna, kao i narendanu limunovu koru.

Stavio sam,  po uputstvima za hardkor kuvanje kitnikeza, serpu na najjacu vatru i mesao bez prestanka 2 sata  :lala: Ako se mesa bez prestanka, nema prskanja. U drugom satu to bez prestanka zaista znaci bez prestanka, inace ode mast u propast.

Dobijena smesa je izuzetno gusta i zagasito ljubicaste boje.

Sipao sam 400 grama oraha, prethodno istucenih u avanu, da bude i mlevenih delova, i skoro celih jezgara, i polomljenih.

Prelio sam u modlu i sada se to hladi i susi jos od nocas. Mislim da cu sutra vaditi iz modle.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

pa to se jede kao bombone,na komad..a i zgodno je,bilo u proslosti, sto moze da se kao osusi i cuva dugo u zimu

 

Bas tako, ovo sam napravio za par meseci. 

Imas li Ivy neki savet za cuvanje?
Nije mi jasno kako orasi ne uzegnu od tolikog stajanja.
Link to comment

ja ga pravio prošle godine, s tim da nisam kuvao dunje, već sam ih očistio i narendao krupno.

 

stavio u kastrolu, dodao vode i kuvao lagano, zatim dodao šećer kad su dunje omekšale. šećer je bio 1:2 u korist voća.

 

bio je totalni horor stajati sve vreme pored šporeta, zajebana rabota.

 

razlio u mastan pleh, a onda sekao na kockice pa na svaku stavljao po pola jezgre oraha odozgo.

 

nisu imali kad da užegnu orasi, slistili za nedelju dana

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...