Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Spremam se da pečem smuđa od kilo i po, našla sam ga u nekoj torbi ispred Maksija pa ako može neki savet.. :)
:lolol:jebote tolike godine sam ostavljao torbu u radnji.. ako je to neko uzeo da bi jeo (a ne znam zasto bi drugo uzeo) neka mu je alal jbg Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Lagana večera.Pola šargarepe, jedan veliki šampinjon, trećina tikvice, jedna babura, malo svežeg graška. Sve to iseckao pa bacio na mulje i krčkao desetak minuta. Onda ubacio dva oljuštena paradajza, beli luk, so, biber i punu šaku iseckanog bosioka, i dokrčkao još 5 minuta. Baš mi odgovara ovakva hrana.

Link to comment
Lagana večera.Pola šargarepe, jedan veliki šampinjon, trećina tikvice, jedna babura, malo svežeg graška. Sve to iseckao pa bacio na mulje i krčkao desetak minuta. Onda ubacio dva oljuštena paradajza, beli luk, so, biber i punu šaku iseckanog bosioka, i dokrčkao još 5 minuta.Baš mi odgovara ovakva hrana.
uh sto volim da cujem ovakav padez, tako je govorila i moja baba.jelo se i bez toga doima kao vrh, treba koristiti ove blagodeti dobre pijace koja nece dugo potrajati.
Link to comment
uh sto volim da cujem ovakav padez, tako je govorila i moja baba.jelo se i bez toga doima kao vrh, treba koristiti ove blagodeti dobre pijace koja nece dugo potrajati.
Pisao sam već, ova povrtna osnova je idealna za eksperimentisanje. Pre par nedelja sam umesto bosioka ( :)) i bibera i bluka koristio sam šafran, korijander i kari. Kapiram da bilo koja finta može da prođe, sve zavisi od raspoloženja.Edit: rabim Dragovićevo maslinovo ulje sa pijace, po tvojoj preporuci. I jamaica biber iz Veropulosa. Edited by pacey defender
Link to comment

puniću tikvice i paprike piletinom, -u zamrzivaču imam -u novčaniku nemam- kombinacija..ali kontam da bi trebalo da bude ok kad se doobroo začini..

Link to comment

ja to jednostavno, meso, jednaka kolicina cluka, glavica bluka, sangarepa, parcence pancete, par listova lorbera, dve tri grancice majcine dusice, so, biber i umesto horgoske kasicica kajenske, veca konzerva pelata usitnjena stapnim mikserom. danas bez vina posto nisam imao a mrzelo me da izlazim..panceta naseckana na najtanje i najsitnije da zarumeni, na to cluk, bluk i paprika, kad kljone, meso na krupno i tako dok ne dobije boju™, sve to zalijem onim pelatom, dodam lorber, md so papar i kad baci prvu kljuc smanjim na keca i ostavljam da krcka, i krcka i tako.kad bude gotovo ici ce sa nekim makaronima, ne znam jos s kojim, videcu kad se sin vrati iz prodavnice :)i da, krcka se poklopljeno ali otskrinuto.

Edited by Takanohana
Link to comment

to je super, recepis lici na nacin na koji sam poslednji put spremao ragu od govedjeg repa, i to u eskpres loncu. naravno, termodinamika je drugacija ali ko nema vremena za akanje, sasvim radi posao da se sve nabije u ekspres lonac, uz paznju da se minimalna potrebna kolicina punjenja koju svaki lonac ima zadovolji. voda ne treba da se dodaje, sve to lepo pusti vodu i bude socno, za 45 min max je gotovo.NC: letnji pasulj. kupio sam pre par dana mlad pasulj na kalencu, baba mi rekla da ga ne kuvam u vodi nego dinstam i pred kraj nalijem vodom. tako sam poceo, prodinstao slatki luk, dodao pasulj, malo podlio i ostavio sat vremena da krcka na tiho. dodao suvo povrce (koje gle cuda preferiram u odnosu na sveze jer volim efekat koji dehidratacija ostavlja na korenastvom povrcu, bude sladje i hrskavije) i sve to dinstao. na kraju sam samleo jedan veliki paradajz u blenderu, jednu glavicu mladog belog luka, saku bosiljka i sve to sjedinio sa pasuljem. dobila se masa koji nije ni tecna ni suva, znaci nesto na sredini. ukus je perfektan, ovo mogu da zamislim da bude specijalitet nekog grckog ostrva ili neke bivse daleke otomanske provincije. sipacu si casu 70/30 sovinjona, naseci pljevaljskoga sira, bela hleba iz sarloa i zamastiti se kao svinja. mozda dodam i neku sardelu sa lezbosa, masline takodjer.

Edited by gazza1
Link to comment

Video da Oliver na TVu nesto petlja oko Cevichea pa mi delovalo dovoljno lagano i kul te sam napravio u svojoj reziji sa gamborima umesto ribe i urolao u kupovne tortilje1004782_10153012554380171_1523811309_n.jpg999319_10153012554385171_2092336577_n.jpgI zapravo je za ovu vrucinu ispalo prilicno dobro.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...