Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

ja tako pravim sarmu u tudjini - s ribancem. al ne sto me mrzi no sto retko ima kiselog kupusa u glavicama a ribanca od najezde poljaka ima na svakom koraku.ot - nasao dobrog divljeg lososa, eno ga u rerni, uskoro ce napolje. naseckao na krupnije praziluk i komorac, stavio u pleh, malo mulja, soli, bibera i balzamika u to i u zagrejanu rernu (na 200) jedno petnaestak minuta. izvadio, stavio na to komade lososa, posolio, pobiberio i nazad u rernu na jos desetak minuta. da se losos ne presusi. skuvao mlade krompirice i napravio zelenu salatu. kad izadje iz rerne, cednem malo limuna preko toga i uzivam.

Link to comment

Ispekao tikvice na roštilju i napravio musaku anjc a. Kupio i lubenicu za zaslad, ali ispade roza, majke joj ga spalim. I još sam uzeo inicijalno drugu, ali mi đavo nije dao mira te uzeh ovu. Što je najgore, ima petstosedamsto kila u njoj, ne mogu ni kroz prozor do kontejnera da je zafrljačim.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

tri šnite mooooog kulenaprvi koji sam načeo, a punjen u kate (slepo crevo), rukom sečen, mužljanska domaća paprika i tako tona preseku pravi, ko miki maus profiljoš nije zreo potpuno, ali morao samšto je dooooobariskreno, posle nekoliko godina drkanja, uspelo mi je u potpunosti. treba da se usavrši, odnosno da izgradim svoju pušnicu, da me ne zezaju majstori, nija na najboljoj temperaturi dimljenubacio šnite u vruće lepinje, malo milerama (s pijace) i kriše paradajzanjac

Link to comment
Ispekao tikvice na roštilju i napravio musaku anjc a. Kupio i lubenicu za zaslad, ali ispade roza, majke joj ga spalim. I još sam uzeo inicijalno drugu, ali mi đavo nije dao mira te uzeh ovu. Što je najgore, ima petstosedamsto kila u njoj, ne mogu ni kroz prozor do kontejnera da je zafrljačim.
zato moj dobar drugar kod brace turaka kupuje samo na polovine2 polovine = 1 celo, a nemas tih problema(jes da te prodavac malo cudno gleda al ko mu jebe mater)
Link to comment

burgere od povrća..joj kako ja to volim,svaki dan bih ih jela..izrendane tikvice,iseckam cluk,papriku iseckam sitno,začini po ukusu,ja obično stavim so,biber,crvenu papriku,malo kurkume,bosiljak..šta god..malo brašna i malo vode da poveže..i pržitislužiti sa šopskom ili sezonskom salatom :P

Link to comment

hm,pa zavisi kakav tiganj imaš...po mom iskustvu je najbolji teflonski jer ne mora ulje,samo kapljica na početku,da se tikvice ne napiju uljem...dakle uzmeš količinu smese običnom kašikom,staviš na tiganj i malo pritisneš da rastanjiš...na srednjoj vatri rekla bih...ali i to vidiš kako se odvija..

Link to comment
hm,pa zavisi kakav tiganj imaš...po mom iskustvu je najbolji teflonski jer ne mora ulje,samo kapljica na početku,da se tikvice ne napiju uljem...dakle uzmeš količinu smese običnom kašikom,staviš na tiganj i malo pritisneš da rastanjiš...na srednjoj vatri rekla bih...ali i to vidiš kako se odvija..
e pa zapravo sam hteo da pitam koliki su, onda se lako udene vatra.ovo su burgercici. meni je burger pleska od 200g ispecenog mesa, debela barem 2 prsta, pa mi nije jasno bilo kako se to lepo ispece bez da izgori
Link to comment

ja nikad ne znam vesto da nazovem to sto kuvam ,meni forma nikad nije bila bitna ali nekad se istripujem pa kao ajde da dam i naziv da to nekako zvuci..i eto zabune :Dinace..ostala samo jos dva,i to ovaj jedan zagoreli kada sam isla da brisem poplavu od pljuska kroz prozor

24062013130.jpg

Link to comment

pazi - dovoljno si dobro opisala da me zainteresujes da pravimtako da - operacija uspela!+ volim tikvice al mrzim da ih pohujem. nekad ih samo przim u tiganju isecene na kolutove, al ovako ce biti nesto slicno ko pohovane, cenim. dakle - savrsene.

Link to comment

bas mi je drago :) ja tikvice tako pravim bas dugo a bobami i mnogo..tek sam odnedavno dodala cluk i papriku,doda bas fino aromu i kranch..mislim da sam videla od nekog tv kuka..pa sam nastavila tako da pravim mnogo,kad god ne znam sta cu a ja to i nece mi skoro dosaditi,samo miksujem povrce i zacine i to je to :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...