Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

kuvala ovo
izvanredno sam skuvala. jutros sam doruckovala. mnogo dobro. ne znam kako onima koji patlidzan prze jelo ne bude masno?! ovako grilovan je dzast fajn. Edited by darling
Link to comment
popodne cookanoenhy.jpgqyne.jpgsvinjske snicle od buta isekao na trake, bacio na vruce ulje, posolio, pobiberio, sipao biozacin... posle toga bacio na nji 3/4 velike glavice cluka. renne me tako posavetovao. jedini bag je sto imam mali teflonski tiganj i nemam plin, tako da je meso brzo pustilo vodu i umesto da sam ga przucnuo wok-style, prvo se kuvalo u svojim sokovima pa tek znatno kasnije pocelo da se przi. no, dobro je ispalo samo nije trajalo 5-7 minuta kako je renne predvideo nego znatno jace. na kraju sam dodao i neki prastari grcki mischung zacina za grcku musaku, i dalo mu je bas dobar twist. eto.
ficleovo se zove ficle.samo tako.i da, odlično a brzinsko
Link to comment

asiče, nisam ni znao da sam ti dao recept za ficle :D Uskoro pravim roštilj, koja sam ja budaletia, jbt, na 300 stepeni idem praviti roštilj

Link to comment

na gril idu jagnjeci kotleti marinirani od juce u limunu, nani i majcinoj dusici.uz to, u gvozdenu serpicu ide mladi krompir, cvekla sa listovima, paprika, seckana stabljika celera, crveni i beli lsalata je neki dojaja paradajz pelatcic sa sjenickim siromkalamata maslineaperitiv ce da bude mohito, a posle spricer sa tikveskom ruzicom i krdom leda, u krigli

Link to comment

jbtkako možete da kuvate na ovoj temperaturija sebi za doručak skuvao kulju sa špekom i mileramomto mi je kuvano za do sutrasamo po salati udaram (živelo makedonsko sirenje!)

Link to comment

odustao sam od grila u poslednjem trenutku i odlucio se za malo cudnu varijantu, koja je uspela iznad svih ocekivanja. jagnjece kotlete sam brzinski sotirao u jako vreloj masti. polozio sam ih u plehic, i u toj masti isprzio crveni luk, dodao crnog bibera, balzamiko i to lepo redukovao. nalio sam to preko kotleta, i dopekao jos 10 minuta na 200 stepeni. rezultat je cudesan, meso je zadrzalo sav ukus, vlaznost...odlicno je ovako raditi, probajte.

Link to comment
jbtkako možete da kuvate na ovoj temperaturija sebi za doručak skuvao kulju sa špekom i mileramomto mi je kuvano za do sutrasamo po salati udaram (živelo makedonsko sirenje!)
Nema boljeg rashladnog uredjaja od sporeta. Kad je ovako toplo idealno je praviti neku zimnicu (sutra cu da pravim pekmez). Provedes 15 minuta pored sporeta na +60 stepeni i onda odes napolje na 35 i vidis da je ladovina.
Link to comment
Savio svoju prvu pitu. Ko zna iz kojeg razloga ih nikad pre nisam pravio, ovo je boza za napraviti.
deder, ne preterujpa to mi je noćna mora. jednostavno, ne ide. puca, kida se, bude zdudanaa voliiiim.... a nema babe :cry:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...