Jump to content
IGNORED

Polemike


bergasa19

Recommended Posts

Mora sa se šališ. Bazduljev tekst je glup, haotičan, pun fillera i potpuno besmislenih digresija i referenci (uobičajeno), i povrh toga, užasno uvredljiv i ad hominem (za razliku od onog na koji odgovara). Jednom rečju - histerisanje. I sve ovo čak nema veze ni s tim da li se slažeš sa Midžićem ili ne.
:isuse:ja potpuno razumem zašto daješ ovakve kvalifikacije ali mi je nejasano iz kojih ti pobuda bergasa tercira.svakome iole nepristrasnom je očito da je bazdulj tog svebora vrlo temeljito isprašio - što je, uostalom, dotični potpuno i zaslužio - i da sam na mestu istog tog svebora ja bazdulju ne bih ni u kom slučaju odgovorio. hoću reći, taj svebor pokušava igrati u ligi kojoj nije dorastao. i hoću reći da više puta dobiti batine možda jeste hrabro ali i srazmerno glupo.mada, s druge strane, valja primetiti da to - u izvesnim slučajevima - može da doprinese bekstvu iz prokletstva anonimnosti.edit: slovo Edited by koksy
Link to comment
  • Replies 645
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    158

  • bergasa19

    121

  • kim_philby

    29

  • koksy

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja kako kazes "terciram" uz prostog razloga. Bazdulj je prvi tekst poceo tako sto je rekao da mu je dosta posledica i da zeli da govori o politici koja je po njemu najvaznija. I sta se desilo? Bazdulj je nastavio o posledicama, a politiku je obisao u velikom luku.

Link to comment
Ja kako kazes "terciram" uz prostog razloga. Bazdulj je prvi tekst poceo tako sto je rekao da mu je dosta posledica i da zeli da govori o politici koja je po njemu najvaznija. I sta se desilo? Bazdulj je nastavio o posledicama, a politiku je obisao u velikom luku.
mda. a svebor ga je, je l' tako, teoretski razbio.važi.
Link to comment

Prvo je opisao brakorazvodne parnice.Sledeci pasus je opsti kurs iz poznavanja istorije.Treci pasus pljuvanje po nekim putujucim prevarantima.Cetvrti pasus nastavlja pljuvanje po "telalima"Jedino je pomenuo politiku, ne da bi o njoj govorio, nego kao nastavak pljuvanja po izlozbi.

Suština narativa je jasna: treba priču o Jugoslaviji lišiti svakog političkog sadržaja. Jer u politici je ključ, politika (u osnovnom značenju riječi, ne u kafanskoj vulgarizaciji koja politiku svodi na dnevno-operativne spletke i mahinacije) je krucijalna dimenzija jugoslovenske ideje i jugoslovenskog projekta. Nije se Jugoslavija sastavljala zbog kinematografije, popularne muzike ili fudbala, sastavljala se iz političkih razloga. Biti subjekt, biti slobodan, biti (politički) faktor, ne biti kolonija, ne biti resurs, ne biti okupiran – zbog toga se sastavljala Jugoslavija. Sve drugo dolazi poslije kao, kako se to kaže, kolateralna korist.
I nastavio pljuvanje po izlozbi preko njenog naslova.A gde si ti to video politiku?
Link to comment
:isuse:ja potpuno razumem zašto daješ ovakve kvalifikacije ali mi je nejasano iz kojih ti pobuda bergasa tercira.svakome iole nepristrasnom je očito da je bazdulj tog svebora vrlo temeljito isprašio - što je, uostalom, dotični potpuno i zaslužio - i da sam na mestu istog tog svebora ja bazdulju ne bih ni u kom slučaju odgovorio. hoću reći, taj svebor pokušava igrati u ligi kojoj nije dorastao. i hoću reći da više puta dobiti batine možda jeste hrabro ali i srazmerno glupo.mada, s druge strane, valja primetiti da to - u izvesnim slučajevima - može da doprinese bekstvu iz prokletstva anonimnosti.edit: slovo
M.B. je pompezni naduvenko koji se puno frlja referencama i svojim zavidnim obrazovanjem bez da ista relevantno iskomunicira sem tog istog obrazovanja sto ga ne cini preterano interesantnim materijalom za citanje. citao sam tek 4,5 njegovih tekstova i rekao bih reko da je u pitanju klasicano balkansko mesetarenje 1 populiste koji je zeli da se postavi u ulogu zvanicnog korespondenta lokalnog posleratnog/tranzicionog iskustva preruseno u nekakav vajni autodidaktizam i oridjinalstvo [istraga poturicatelala, ko je tip, a ko licnost, ko je 'autentican' a ko nije i sl]. pazite, coveku je tolko stalo da slucajno ne dodje do zabune kod najsire populacije ko epitomizuje 'narockost', a ko 'telalstvo' da on nicim izazvano u uvodniku neke rasprave u 2012 citatom priziva jebenog Dzonija Stulica. pa mislim, stvarno, how fucking corny.S.M. se uopste nije uvatio frajerstva iz nebuha jer je frajerstvo zapravo codename za balkansko ludilo / specijalnost [nesto sto raja ovde voli da slusa i sto je M.B. vise nego voljan da ponudi]. u prilog tome ide M.B.-ovo dalje autovanje u odgovoru S.M.-u da u njegovu magistralu jugoslovenstva upadaju cak i 1 bogumili [like, hello ?] mislim, mnogo mu je transcedentalan i aistorijski taj zahvat jugoslovenstva. tak da sam misljenja da 1 razborit, koncizan i fokusiran sagovornik poput S.M. moze vrlo lako izaci na kraj sa takvim prolupalo-poetskim diskursom [tj. ako oce i ako smatra da mu je uopste u interesu da se dopisuje].a tebi Koki il neki bias ozbiljno distorzira percepciju il ti je Svebor marno ribu, pa si nesto mnogo ozlojadjen [tvoj ostrasceni recnik je u boldu].+ M.B.-ova opaska da svi marginalci Jugosloveni koliko je i Kenedi Berlinac - pa nece biti da je tako. ipak je biti Jugoslovenom znacilo nesto vise od proste retoricke figure - znacilo je nadu u bolje sutra. [a to nema apsolutno nikakve veze sa frajerstvom, a kamoli sa nekakvim, sakloni bobe, bogumilima]. Edited by DarkAttraktor
Link to comment
M.B. je pompezni naduvenko koji se puno frlja referencama i svojim zavidnim obrazovanjem bez da ista relevantno iskomunicira sem tog istog obrazovanja sto ga ne cini preterano interesantnim materijalom za citanje. citao sam tek 4,5 njegovih tekstova i rekao bih reko da je u pitanju klasicano balkansko mesetarenje 1 populiste koji je zeli da se postavi u ulogu zvanicnog korespondenta lokalnog posleratnog/tranzicionog iskustva preruseno u nekakav vajni autodidaktizam i oridjinalstvo [istraga poturicatelala, ko je tip, a ko licnost, ko je 'autentican' a ko nije i sl]. pazite, coveku je tolko stalo da slucajno ne dodje do zabune kod najsire populacije ko epitomizuje 'narockost', a ko 'telalstvo' da on nicim izazvano u uvodniku neke rasprave u 2012 citatom priziva jebenog Dzonija Stulica. pa mislim, stvarno, how fucking corny.
+1000Ponoviću, nije neophodno slagati se sa Midžićem, pa videti da Bazduljesku lupeta za medalju, histeriše i ispušta sve konce iz ruku.
S.M. se uopste nije uvatio frajerstva iz nebuha jer je frajerstvo zapravo codename za balkansko ludilo / specijalnost [nesto sto raja ovde voli da slusa i sto je M.B. vise nego voljan da ponudi]. u prilog tome ide M.B.-ovo dalje autovanje u odgovoru S.M.-u da u njegovu magistralu jugoslovenstva upadaju cak i 1 bogumili [like, hello ?] mislim, mnogo mu je transcedentalan i aistorijski taj zahvat jugoslovenstva. tak da sam misljenja da 1 razborit, koncizan i fokusiran sagovornik poput S.M. moze vrlo lako izaci na kraj sa takvim prolupalo-poetskim diskursom [tj. ako oce i ako smatra da mu je uopste u interesu da se dopisuje].
Pa to je to, ne možeš ti frajera zajebat.
Edited by Syme
Link to comment
a tebi Koki il neki bias ozbiljno distorzira percepciju il ti je Svebor marno ribu, pa si nesto mnogo ozlojadjen [tvoj ostrasceni recnik je u boldu].
bingo, provalio si me traktore! "marno" mi je ribu. i slaba mi je uteha što sad ore brazdu koju sam ja već proorao.
+1000
:lolol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...