Jump to content
IGNORED

Roland Garros P-b-P


Ros

Recommended Posts

  • Replies 826
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    146

  • iDemo

    89

  • Time Crisis

    53

  • burekdzija

    52

Zato što je Federer bolji igrač od Conge. Conga jeste jako nezgodan, ali samo kada to šopanje ulazi a na mečevima na 3 dobijena seta jako je teško održati taj nivo, pogledaj 5i set, nije ga bilo na terenu, bukvalno, a čovek izgleda kao mutant hulka i terminatora. Zaključak, mentalno - Pederer je stabilniji nebrojeno puta, i nezgodniji. Conga jeste dobijao Novaka neretko, ali opet - i Pederer uvek natera Novaka na dodatne napore što je prošla godina najbolje pokazala, i na US openu i na RG. Ubeđen sam da Novak može da bira protivnika - između njih dvoje, uvek bi odabrao Congu.
Federer je bolji igrac, nije tezi matchup. Tsonga kada krene igrati, dzabe ti sve. ne mozes da udjes u ritam, ne mozes da diktiras poen. go glineni golub si. to je jako zajeban matchup. kvalitet je nesto drugo. jer Tsonga moze sa tom igrom svakoga da pobedi, bez obzira kako dobro udjes u mec. pogledati pod AO 2008 SF vs Nadal. a 5ti set juce je bio pitanje psihe, nista drugo. a puco je i Pederer pod takvim uslovima, tako da ni tu nema neke razlike...
jasno, hvala na objasnjenju. to se pre zvalo "keranje", za "sopanje" prvi put cujem
jebesga, otkad znam za sebe uvek je bilo sopanje(tj šopanje, da ne citas prvo s :D)
Link to comment
a puco je i Pederer pod takvim uslovima, tako da ni tu nema neke razlike...
apsolutno, prosle godinu na us openu se raspao posle the shoota, sledecu mec loptu je od sajle nicim izazvan ispucao u aut a onda je statirao naredna dva gema, potpuno nestajanje.
Link to comment
Ovde se naslucivala 2011. Porediti mentalnu snagu Novaka i Federera je neozbiljno.
ne bih isao tako daleko... mislim da je Tignor uporedio Novaka sa Serenom, i jeste tako. mozda nisu mentalno jaki tokom meca, medjutim kada ih sateras u cosak, postaju kao ranjena zivotinja, i treba ce ti cudo da ih savladas ako ih ne ubijes sledecim udarcem.
Link to comment
ne bih isao tako daleko... mislim da je Tignor uporedio Novaka sa Serenom, i jeste tako. mozda nisu mentalno jaki tokom meca, medjutim kada ih sateras u cosak, postaju kao ranjena zivotinja, i treba ce ti cudo da ih savladas ako ih ne ubijes sledecim udarcem.
Novak je za Federera mentalna planina.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...