Jump to content
IGNORED

Roland Garros P-b-P


Ros

Recommended Posts

Eto, to mi nije jasno. Na čemu temeljiš tu izjavu, msm, po čemu se neće raspasti protiv Federera koji je osetno bolji igrač od Sepija i Conge i 100 puta teži mečap za Novaka? Ne razumem. Protiv Conge je odigrao rutinski set, ubio ga u pojam, brejkno na početku drugog i OPET nije mogao ni taj drugi set da privede kraju. Ne krivim ga, samo nemam osnove da ga postavljam za ultimativnog favorita pred polufinale. Ne mogu da mu dam više od 50% šansi sve i da hoću.
zasto je Pederer tezi matchup od Tsonge? :unsure: Tsonga je jedan od najnezgodnijih tenisera za igrati protiv, jer kada krene sopati(a protiv Novaka je krenuo), jako malo u mecu zavisi od tebe. svakako da je NJole mogao odigrati bolje, ali Tsonga je pocetkom drugog seta promenio taktiku, krenuo na sve ili nista, i to je bilo sve vecim delom 2/3/4 seta.
Link to comment
  • Replies 826
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    146

  • iDemo

    89

  • Time Crisis

    53

  • burekdzija

    52

Ne bih se složio. Pedereru je jedan od galvnih kvaliteta taj što je - Pederer i sve titule i sve godine dominacije koje idu sa tim a koje svi njegovi protivnici imaju u glavi kada izađu na teren. Neprimereno je reći da on nema udarce, kretanje i servis zato što je sada eto godinu dana stariji (parafraziram), pa je manje konkurentan, toliko, da Novak ne može tj ne sme da izgubi. I Novak je godinu dana stariji, ali ide ili bi trebalo da ide ka klimaksu karijere pa je jako očigledno da se mnogo više muči ove godine nego prošle, btw, ko je bio najdominantniji u završinici prošle godine? Čiča Peder.er.
Završnica godine mu dođe kao utešna nagrada, slaba mu je to vajda - i pored te završnice nije ništa uradio u Australiji :)
Ne verujem u te priče, karijera pri kraju, stariji je, lala, to su priče za malu decu. Taj dok igra - on je jedna velika opasnost jer ima svaki udarac i kreće se i dalje više nego dovoljno brzo da namuči svakoga. To što je neko malo brži ili kondiciono spremniji nadoknadiće iskustvom, tehnikom udaraca, servom i sl. Nije on toliko glup da srlja u karijeri u poraze zato što mu je žao da ode u istoriji kao verovatno najbolji ikad. Da, verovatno bi ga još 1 gs naterao da lakše digne ruke od svega, možda trenutno vodi neku unutrašnju bitku sa sobom da vidi da li može do njega da dođe pored ovakvog Novaka i Rafe - i ako je to slučaj, to je razmišljanje za svaki respect. A i ako u tome uspe, moje mišljenje je da više nema dileme ko je najbolji ikad, koliko god ga mrze(li)o.
Kako god, činjenica je da ima svega dva GS-a u zadnjih 3 1/2, bezmalo 4 godine. I to je uz ogromnu sreću osvojio ta dva u 2009. inače je lako mogao da završi sa osvajanjem zaključno sa 2008. godinom. Posle 27. ili 28. godine niko više nije redovno kupio GS-ove, ne verujem ni da će Fed biti izuzetak.
Eto, to mi nije jasno. Na čemu temeljiš tu izjavu, msm, po čemu se neće raspasti protiv Federera koji je osetno bolji igrač od Sepija i Conge i 100 puta teži mečap za Novaka? Ne razumem.Protiv Conge je odigrao rutinski set, ubio ga u pojam, brejkno na početku drugog i OPET nije mogao ni taj drugi set da privede kraju. Ne krivim ga, samo nemam osnove da ga postavljam za ultimativnog favorita pred polufinale. Ne mogu da mu dam više od 50% šansi sve i da hoću.
Na poslednjem turniru pred RG u Rimu, Novak se patio protiv Monaka i izgubio set, patio se dosta i protiv Tsonge, dok je Federer uništio Sepija za nekih 40-ak minuta. Posle toga u polufinalu Novak Federera prolazi u dva seta bez problema. Naravno, ovde su mnogo veći ulozi, ali dok je Novak podložan oscilacijama, za Federera već ne bih rekao. Tako da ne verujem da će Federer igrati bitno bolje/drugačije nego do sada, dok Novak može sigurno daleko bolje. Može i gore, ali držimo palčeve :D Edited by Time Crisis
Link to comment
zasto je Pederer tezi matchup od Tsonge? :unsure: Tsonga je jedan od najnezgodnijih tenisera za igrati protiv, jer kada krene sopati(a protiv Novaka je krenuo), jako malo u mecu zavisi od tebe. svakako da je NJole mogao odigrati bolje, ali Tsonga je pocetkom drugog seta promenio taktiku, krenuo na sve ili nista, i to je bilo sve vecim delom 2/3/4 seta.
5. set protiv Federera ne bi bio isto sto i 5. set protiv Tsonge. Edited by Kayser
Link to comment
Sutra izgleda prvi meč Rafa vs. David a Novak kako stvari stoje "not before saturday".....isuse.gifdry.gif
Gde si to nasao (na sajtu turnira nema jos rasporeda za sutra.I da li neko zna ko odlucuje o ovome, rangiranje, neko drugo pravilo, direktor ili slucaj?
Link to comment
a kako moze da bude not before saturday?
I ja sumnjam da nece zavrsiti u petak, ako pocnu u 1 kao sto je najavljeno, ne verujem da ce se klati 5 sati Nadal i Ferer, tako da ostaje dovoljno vremena za drugo polufinale.
Link to comment
zasto je Pederer tezi matchup od Tsonge? :unsure: Tsonga je jedan od najnezgodnijih tenisera za igrati protiv, jer kada krene sopati(a protiv Novaka je krenuo), jako malo u mecu zavisi od tebe. svakako da je NJole mogao odigrati bolje, ali Tsonga je pocetkom drugog seta promenio taktiku, krenuo na sve ili nista, i to je bilo sve vecim delom 2/3/4 seta.
Zato što je Federer bolji igrač od Conge. Conga jeste jako nezgodan, ali samo kada to šopanje ulazi a na mečevima na 3 dobijena seta jako je teško održati taj nivo, pogledaj 5i set, nije ga bilo na terenu, bukvalno, a čovek izgleda kao mutant hulka i terminatora. Zaključak, mentalno - Pederer je stabilniji nebrojeno puta, i nezgodniji. Conga jeste dobijao Novaka neretko, ali opet - i Pederer uvek natera Novaka na dodatne napore što je prošla godina najbolje pokazala, i na US openu i na RG. Ubeđen sam da Novak može da bira protivnika - između njih dvoje, uvek bi odabrao Congu.
Kako god, činjenica je da ima svega dva GS-a u zadnjih 3 1/2, bezmalo 4 godine. I to je uz ogromnu sreću osvojio ta dva u 2009. inače je lako mogao da završi sa osvajanjem zaključno sa 2008. godinom. Posle 27. ili 28. godine niko više nije redovno kupio GS-ove, ne verujem ni da će Fed biti izuzetak.
Možda neće kupiti, ali on je konstantno tu, polufinala su za njega redovna. I ne govorimo o tome da li će on da osvoji već ko će da dobije ovo polufinale, ja sam samo rekao da reći da Novak ne sme da izgubi i da je veliki favorit - po meni ne stoji, pogotovu ne posle meča gde je spasio 4 meč lopte i posle meča gde se protiv 20 i nekog na svetu vratio sa 0:2. I na jednom od tih proteklih GS-a Roge je Novaka zvekno u TOP formi, a i na US openu znamo šta je bilo.
Naravno, ovde su mnogo veći ulozi, ali dok je Novak podložan oscilacijama, za Federera već ne bih rekao. Tako da ne verujem da će Federer igrati bitno bolje/drugačije nego do sada, dok Novak može sigurno daleko bolje. Može i gore, ali držimo palčeve :D
Naravno, SVE je moguće, pa i čišćenje Novaka, zato jednostavno mislim da je neumesno davati decidirane tvrdnje i teške klasifikacije. Uostalom, sam kažeš, Novak jeste podložan oscilacijama, po meni, verovatnije je da oscilira u meču sa Federerom gde je pritisak i dobar protivnik i ulog je veliki, itd, nego protiv Sepija npr pa je opet bilo drž ne daj. Upravo te oscilacije su ga i koštale finala RG prošle godine, pogledaj setove, Novak je svoje mnogo lakše dobijao, ali na kraju - tropa.Jebem li ga. Videćemo. Tj vi ćete videti, ja unapred najavljujem da neću imati herca da gledam meč, ne znam koji mi je qrac kada gledam Đovaka, svaki poen i svaki udarac doživljavam ko da nekome život zavisi od toga.
Link to comment
sta vam je "sopanje"?
Šopanje je kada Conga udara lopticu svom snagom (a jak je ko konj na steroidima), loptica prelazi mrežu i ulazi u teren te na taj način stvara velike probleme protivniku. Praktično neodbranjivo, samo što je teško igrati taj tenis stalno i pogađati.
Link to comment
I ja sumnjam da nece zavrsiti u petak, ako pocnu u 1 kao sto je najavljeno, ne verujem da ce se klati 5 sati Nadal i Ferer, tako da ostaje dovoljno vremena za drugo polufinale.
Neće se klati toliko, ali pitanje je šta se dešava ako bude kiše.
sta vam je "sopanje"?
Udri pa gde ode :P
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...