Jump to content

Roland Garros P-b-P


Ros

Recommended Posts

Devedeset posto da će biti prvi meč sutra od 14:00.edit: izgleda da su od 13.00 muška polufinala ipak
Prosle godine su mecevi poceli u 14.00 (cekali su da se zavrsi rucak) i da je Novak dobio cetvrti set, zavrsili bi mec u subotu. Ove godine ne zele da ponove istu glupost.
Link to comment
  • Replies 826
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    146

  • iDemo

    89

  • Time Crisis

    53

  • burekdzija

    52

i meni nije jesno što su ljudi tako optimistični u vezi sa tim mečom ? ja ako sam mislila da će novak nekog da razvali, mislila sam to za congu, pa se onako proveo <_< .prošle godine je federer igrao skroz prosečno, sve do tog sf. kad se setim fedovog qf meča sa monfisom, pa ono je bilo smešno, mislila sam da će novak da ga oduva ... sinoć je federer kod matsa izjavio kako novak juri rekord kojeg nema ni On (eeeeej, On ga nema <_< ) ni rafa (ipak je spomenuo i rafu, fin čovek je to ...) i da će on dati sve od sebe da novaka spreči u postavljanju tog rekorda (broj uzastopnih pobeda na gs-ovima)matori je frik, to mu je vrhunska motivacija i biće to teška borba.edit: fed zna da preko rafe ne može da osvoji rg. zato imam utisak da je njemu (od kada je video žreb) u glavi samo taj meč sa novakom kao vrhunska motivacija, tj. do pehara ne može al' može opet do titule prekidačaTM niza <_<doduše, i novak deluje kao da nije glavom potpuno u mečevima, moguće da je i to razlog nekih njegovih ničim izazvanih padova u igri. moguće da je i njemu odavno to sf u glavi i ne isključujem opciju da zaigra najbolje do sada, ,morao bi i on da bude napržen na osvetu opako
Pederer mrzi Novaka, to se odavno zna. i koliko god da se pomirio sa time da ce Nadal da ga jebe u nekim stvarima, u isto vreme mu se povraca od pomisli da ce NJole nesto da osvoji. covek je prosle godine dva najbolja meca odigrao u polufinalu RG i USO. njegov problem however je da ako obojica u ovom momentu pruze maximum, Novak je bolji igrac. ja nisam ubedjen u Novakovu pobedu, jbg covek ipak igra protiv Pederera, ali ima ne vece sanse, vec daleko vece sanse da dobije mec. stavise, sigurniji sam da ce Novak dobiti Pederera kako tako nego da ce Nadal recimo dobiti 3-0
Link to comment
Pederer mrzi Novaka, to se odavno zna. i koliko god da se pomirio sa time da ce Nadal da ga jebe u nekim stvarima, u isto vreme mu se povraca od pomisli da ce NJole nesto da osvoji. covek je prosle godine dva najbolja meca odigrao u polufinalu RG i USO.
pa jeste, sve stoji, al' stoji i to da nije bilo novaka nadal bi danas imao +3 gs trofeja više. ne verujem da se federer baš pomirio i sa tim da ga nadal i tu sustigneedit:
." But I am still here to spoil the party"
hvala na potsećanju, nisam mogla da se setim šta je tačno rekao, al' znam da je bilo iritantno :D Edited by duda
Link to comment
i meni nije jesno što su ljudi tako optimistični u vezi sa tim mečom ? ja ako sam mislila da će novak nekog da razvali, mislila sam to za congu, pa se onako proveo <_< .prošle godine je federer igrao skroz prosečno, sve do tog sf. kad se setim fedovog qf meča sa monfisom, pa ono je bilo smešno, mislila sam da će novak da ga oduva ...
Gde bre igrao prosečno, Federer je prošle godine došao u polufinale bez izgubljenog seta, igrao je i servirao mnogo dobro. S druge strane ove godine su mu uzimali setove totalni anonimusi, Ungur, Gofin, Mahut, protiv Delpa ga je verovatno samo povreda spasila, a naravno i godinu dana je stariji, već u Rimu nije bio siguran da li će uopšte igrati. Apsolutno nema opravdanja da Novak ovo izgubi.
Još kad je, sa prepotentnim osmehom na licu, izjavio..." But I am still here to spoil the party" došlo mi da gađam onaj TV, sreća pa ne imadoh ništa čvrsto pri ruci...:mellow:
Sigurno da neće reći "rasturiće me Novak kao kantu" :P
Link to comment
Gde bre igrao prosečno, Federer je prošle godine došao u polufinale bez izgubljenog seta, igrao je i servirao mnogo dobro. ...
slažem se za servis, to ga je i vadilo.ne znam, moguće da je bilo i do vetra, ne sećam se više,znam samo da je meč qf sa monfom bio očajan, ne zna se koji je od njih dvojice tu bio gori i da sam posle meča pomislila ... pa nole ima da ga odvali <_<
Link to comment
slažem se za servis, to ga je i vadilo.ne znam, moguće da je bilo i do vetra, ne sećam se više,znam samo da je meč qf sa monfom bio očajan, ne zna se koji je od njih dvojice tu bio gori i da sam posle meča pomislila ... pa nole ima da ga odvali <_<
Koliko vidim po rezulatu tog meča prva dva seta su bila rutinska, u trećem se mučio, ali ipak bez izgubljenog na kraju, potpuno druga priča u odnosu na ovu godinu. Naravno to ništa ne mora da znači, ali mislim da Novak može ovo da izgubi jedino uz neki težak raspad, a valjda je već ispunio kvotu što se toga tiče, nije spasavao onolike lopte da bi ga ovde izduvao :P
Link to comment
pa jeste, sve stoji, al' stoji i to da nije bilo novaka nadal bi danas imao +3 gs trofeja više.
U tome i jeste char - najvaznije je da sledecih 8-10 GSova 'podele' Novak i Nadal, sve ostalo me ne zanima... :)Drazi mi je Novak al' nemam problema ni sa Rafom, ako ga vec ne 'bije' Novak.
Link to comment
Apsolutno nema opravdanja da Novak ovo izgubi.
Ne bih se složio. Pedereru je jedan od galvnih kvaliteta taj što je - Pederer i sve titule i sve godine dominacije koje idu sa tim a koje svi njegovi protivnici imaju u glavi kada izađu na teren. Neprimereno je reći da on nema udarce, kretanje i servis zato što je sada eto godinu dana stariji (parafraziram), pa je manje konkurentan, toliko, da Novak ne može tj ne sme da izgubi. I Novak je godinu dana stariji, ali ide ili bi trebalo da ide ka klimaksu karijere pa je jako očigledno da se mnogo više muči ove godine nego prošle, btw, ko je bio najdominantniji u završinici prošle godine? Čiča Peder.er. Ne verujem u te priče, karijera pri kraju, stariji je, lala, to su priče za malu decu. Taj dok igra - on je jedna velika opasnost jer ima svaki udarac i kreće se i dalje više nego dovoljno brzo da namuči svakoga. To što je neko malo brži ili kondiciono spremniji nadoknadiće iskustvom, tehnikom udaraca, servom i sl. Nije on toliko glup da srlja u karijeri u poraze zato što mu je žao da ode u istoriji kao verovatno najbolji ikad. Da, verovatno bi ga još 1 gs naterao da lakše digne ruke od svega, možda trenutno vodi neku unutrašnju bitku sa sobom da vidi da li može do njega da dođe pored ovakvog Novaka i Rafe - i ako je to slučaj, to je razmišljanje za svaki respect. A i ako u tome uspe, moje mišljenje je da više nema dileme ko je najbolji ikad, koliko god ga mrze(li)o.Ukratko - i dalje je na nivou igre da u meču sa svakim ne odlučuju godine, brzina i sl već trenutna inspiracija, pristup, samopouzdanje i splet okolnosti od prve serve na meču, do poslednje. Ne pričamo o bilo kome, pričamo ako ne o najboljem, onda o top 3 igrača koji su se ikada latili reketa.
Link to comment
Naravno to ništa ne mora da znači, ali mislim da Novak može ovo da izgubi jedino uz neki težak raspad, a valjda je već ispunio kvotu što se toga tiče, nije spasavao onolike lopte da bi ga ovde izduvao :P
Eto, to mi nije jasno. Na čemu temeljiš tu izjavu, msm, po čemu se neće raspasti protiv Federera koji je osetno bolji igrač od Sepija i Conge i 100 puta teži mečap za Novaka? Ne razumem. Protiv Conge je odigrao rutinski set, ubio ga u pojam, brejkno na početku drugog i OPET nije mogao ni taj drugi set da privede kraju. Ne krivim ga, samo nemam osnove da ga postavljam za ultimativnog favorita pred polufinale. Ne mogu da mu dam više od 50% šansi sve i da hoću.
Link to comment
Mogao bih da stavim jednu crvenu, da bude zanimljivije
Zanimljivo....David protiv Golijata ( množina ) biggrin.gif. Ja ću sigurno podebljati da uzima bar jedan set Rafi sutra, ali baš da se širim na taj način...hmmmm, nije baš moja vizija dobre zabave.Možda ti je bolja varijanta da igraš dva puta na njega u dva meča, ako se već odlučiš za tu varijantu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...