Jump to content

Roland Garros P-b-P


Ros

Recommended Posts

Ali napuštanje tribina posle četvrtog seta....bruke jedne bezdušne.To je transparentan pokazatelj koliko je ,,zapadnjak,, spreman da uloži strasti i vernosti u nešto što je lišeno ikakvih rodbinskih i finansijskih konekcija i predstavlja gistro zabavu.Da prevedem ako Conga nije razumeo: "Platiću kartu, navijaću iz sveg glasa dok ti ide....ali da kisnem dok te dere Djoksy u petom setu....mislim ....oprosti."Conga: ,,ali još nije počeo peti set.....Navijač: ,,brate ....rekoh oprosti...na kom li sam nivou parkirao...."Džaba vam i RG i tradicija i Janik Noa...sad ste ga ukenjali za sve franke.
Slabi su sa emocijama, medicinski je dokazano. Sad me ovo, koliko smo mi emotivni, podseti na jedan od najdrazih sportskih momenata. Cetvrtfinale fjucersa u Prokuplju pre neku godinu, nas Vemic izgubio prvi set protiv favorizovanog Uzbekistanca Batyra Sapaeva, u tom trenutku njihovog sedamnaestog reketa i igraca u vrhunskoj formi, pa poceo ocajno i drugom. Bio na pragu poraza covek. E neces ga, vala! Poce publika iz inata da navija. Kad je vratio brejk i izjednacio u setovima bacismo i topovski udar na teren. Uzbekistanac kao da se usrao od toga i baklji koje smo zapalili kad ga je Vemic brejknuo odmah na pocetku treceg, odlucujuceg, seta. Do kraja je na terenu postojao samo jedan igrac, i to nas. Posle smo svi vikali "ole-ole" na svaku razmenu. Jedan decko iz publike ga je i gadjao petodinarkom. Bas je bilo lepo slavlje posle, a Vemic, legenda, je bacio i jednu znojnicu u publiku.
Link to comment
  • Replies 826
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    146

  • iDemo

    89

  • Time Crisis

    53

  • burekdzija

    52

nole ce proci slicno kao u rimu ako uopste dodje do finala. a ja mislim da moze.
novak ce oduvati federera, a u finalu nikako nece biti bez sansi.btw, kolika je kvota sad na novakovo osvajanje turnira?
Link to comment
novak ce oduvati federera, a u finalu nikako nece biti bez sansi.btw, kolika je kvota sad na novakovo osvajanje turnira?
ne znam samo odakle ti toliki optimizam da ce oduvati federera? jest da ni federer ne igra nista i da samo zbog povrede delpa je u sf ali i onda...kolika je kvota na nadala?
Link to comment
Sve zavisi, isti argument može i danas da važi - koliko vredi Rafin USO gde je jedan jedini jak meč bilo finale protiv polumrtvog Novaka (polufinale protiv Youzhny-ja i slično) Ili koliko su jaki igrači od top 5 pa nadole, kad Ferrer može godinu dana da bude 5. na svetu, u 30. godini i bez ijedne titule jače od ATP500? Tipsarević 8. na svetu, prvu ATP titulu u karijeri osvojio krajem prošle godine, dve ukupno? Uvek mi je bilo bezveze poređenje različitih perioda, takvi su kakvi su :)
Slazem se s tim sto je Federer igrao par godina u okruzenju u kome je bilo pitanje "koliko su jaki igrači od top 2 pa nadole"...
Link to comment

mislim da sam prvi covek ovde koji ce docekati svaku sansu da se posere po Pedereru, ali covek nije najbolji zato sto su ostali u njegovo vreme bili losi? kako je to tacno njegova krivica? covek je sa 19 godina prekinuo Samprasov niz od 30+ pobeda na Wimbledonu, potpuno redefinisao tenis kao igru, razvaljivao sve koji su mu dosli pod ruku... i sada nije najbolji zato sto Roddick i Hewitt numeju pikati lopte? nemojmo se zajebavati... covek je postao GOAT onog momenta kada je uzeo RG i tu nema dalje sta da se prica. to sto je picka i govnar je vec drug par cipela

Link to comment
to sto je picka i govnar je vec drug par cipela
Mis'im da smo se slozili oko kljucnih stvari, sve ostalo je stvar ukusa i citanja statistickih godishnjaka.
Link to comment
Kad igraju Djokovic i Federer?
Devedeset posto da će biti prvi meč sutra od 14:00.edit: izgleda da su od 13.00 muška polufinala ipak Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment
ne znam samo odakle ti toliki optimizam da ce oduvati federera? jest da ni federer ne igra nista i da samo zbog povrede delpa je u sf ali i onda...
i meni nije jesno što su ljudi tako optimistični u vezi sa tim mečom ? ja ako sam mislila da će novak nekog da razvali, mislila sam to za congu, pa se onako proveo <_< .prošle godine je federer igrao skroz prosečno, sve do tog sf. kad se setim fedovog qf meča sa monfisom, pa ono je bilo smešno, mislila sam da će novak da ga oduva ... sinoć je federer kod matsa izjavio kako novak juri rekord kojeg nema ni On (eeeeej, On ga nema <_< ) ni rafa (ipak je spomenuo i rafu, fin čovek je to ...) i da će on dati sve od sebe da novaka spreči u postavljanju tog rekorda (broj uzastopnih pobeda na gs-ovima)matori je frik, to mu je vrhunska motivacija i biće to teška borba.edit: fed zna da preko rafe ne može da osvoji rg. zato imam utisak da je njemu (od kada je video žreb) u glavi samo taj meč sa novakom kao vrhunska motivacija, tj. do pehara ne može al' može opet do titule prekidačaTM niza <_<doduše, i novak deluje kao da nije glavom potpuno u mečevima, moguće da je i to razlog nekih njegovih ničim izazvanih padova u igri. moguće da je i njemu odavno to sf u glavi i ne isključujem opciju da zaigra najbolje do sada, ,morao bi i on da bude napržen na osvetu opako Edited by duda
Link to comment

Još kad je, sa prepotentnim osmehom na licu, izjavio..." But I am still here to spoil the party" došlo mi da gađam onaj TV, sreća pa ne imadoh ništa čvrsto pri ruci...:mellow:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...