Jump to content
IGNORED

zašto imati decu?


dekss

Recommended Posts

ja nisam nikakav pobornik protiv imanja dece. Koji je tebi đavo?
Izvini ali jesi, dok nećeš da ih imaš. Protiv imanja ili za nemanje dece, nije neka razlika. Msm, ti nećeš da imaš dece, right?
Glas, zaista predlažem da iskuliraš jer ovde već prelaziš granice pristojnosti. Nazvao si nečije odluke devijantnim a onda kada su stali u svoju odbranu proglasio si ih pobornicima protiv odluka koje su suprotne njihovim odlukama. To je baš kvarno. Ljudi koji ne žele da imaju decu su tiha manjina ovog društva koja ćuti sve dok se ne susretnu sa denuncirajućim osudama, poput ovih koje si izneo.Ne znam šta mi treba da se javljam na ovom topiku ali stvarno neveruem šta čitam.
Link to comment
Glas, zaista predlažem da iskuliraš jer ovde već prelaziš granice pristojnosti. Nazvao si nečije odluke devijantnim a onda kada su stali u svoju odbranu proglasio si ih pobornicima protiv odluka koje su suprotne njihovim odlukama. To je baš kvarno. Ljudi koji ne žele da imaju decu su tiha manjina ovog društva koja ćuti sve dok se ne susretnu sa denuncirajućim osudama, poput ovih koje si izneo.Ne znam šta mi treba da se javljam na ovom topiku ali stvarno neveruem šta čitam.
Ček, čovek neće da ima dece, znači pobornik je ideje da čovek ne treba da ima dece? Kad kažem pobornik ne mislim na to da on ide sa tablom i zalaže se za tu ideju, već jednostano, čoek je takvog shvatanja. Ne vidim ništa posebno neukusno, ispravi me slobodno? U suštini sam hteo reći da je Bakemono jedan od najglasnijih "nemača dece"™ ovde. Mi što hoćemo decu smo jedna ideologija, ovi drugi druga. To je kao kad bi se ja ljutio kada bi mi on rekao "ti si pobornik ideje da treba imati decu", pa svakako da jesam dok pišem ovde šta pišem.
Link to comment

pod 1 - Jedva cekam da postanem roditeljpod 2 - Potpuno se slazem sa estel i Bakemonom@ Glas"Ček, čovek neće da ima dece, znači pobornik je ideje da čovek ne treba da ima dece"Ne, "pobornik je ideje" da on ne zeli da ima decu. Razlika je prilicno ocigledna. Vec receno, ali imam potrebu da ponovim - nazivajuci necije licne odluke, koje ne ugrozavaju druge, devijantnim, a zatim se baviti ovakvim zamenama teza je onako bas...

Link to comment

Ček, Bakemono neće da ima dece. On misli na primer da planeta zemlja nije pogodno tle za njegovo dete. Da li na osnovu toga može da se zaključi da on misli da planeta zemlja nije pogodno tle ni za moje dete? Pa kontam da može, sa tim da on to nije eksplicitno naznačio. Ne bi valjda preporučio najboljem drugaru npr da ima dece iako misli da je svet oko nas surov i težak ili šta li već... Dakle, kontam da taj njegov stav može da se shvati i malo opštije i opširnije od konkretno njegovog individualnog slučaja.

Link to comment
Ček, Bakemono neće da ima dece. On misli na primer da planeta zemlja nije pogodno tle za njegovo dete. Da li na osnovu toga može da se zaključi da on misli da planeta zemlja nije pogodno tle ni za moje dete? Pa kontam da može, sa tim da on to nije eksplicitno naznačio. Ne bi valjda preporučio najboljem drugaru npr da ima dece iako misli da je svet oko nas surov i težak ili šta li već... Dakle, kontam da taj njegov stav može da se shvati i malo opštije i opširnije od konkretno njegovog individualnog slučaja.
Dva puta sam poceo da kucam pa brisao, sta god da napisem osecao bih se kao da se ponavljam.Kome do sada nije jasno, nece mu ni biti.
Link to comment

Jedno je sigurno: ne bih preporučio drugaru ni da ima, ni da nema dete. Zašto? Zato što ne želim da se mešam u tuđ život i tuđe odluke. Dok propagiranje podrazumeva aktivno ubeđivanje i "širi dalje" stav. Za mene je ovaj svet shithole, za tebe nije. Zašto ne bismo mogli da uvažimo each other's stavove i da diskutujemo bez uvredljivih kvalifikacija?

Link to comment
Mi što hoćemo decu smo jedna ideologija, ovi drugi druga.
a mi što smo bili srećni i dok nismo imali decu a srećno smo i sada kada ih imamo + smatramo da ni imati ni nemati decu nije ni dobro ni loše & da je to jedna individualna odluka smo treća Edited by Amelija
Link to comment
Ček, Bakemono neće da ima dece. On misli na primer da planeta zemlja nije pogodno tle za njegovo dete. Da li na osnovu toga može da se zaključi da on misli da planeta zemlja nije pogodno tle ni za moje dete?
Ne. Odluka da se ima/nema dete je jedna od najbitnijih odluka koje čovek napravi u životu. Kada odluku određene osobe da ne želi da ima dete nazoveš devijantnom, nazvao si samog donosioca odluke devijantnim. Ne radi se o odabiru da se kupi Mek ili PC, ili da se ode na Santorini ili Skopelos, pa da mogu da prihvatim ovo razdvajanje etiketiranja ličnosti i odluke te ličnosti.
Link to comment
kako imate nerava da sa tako zaostrenih pozicija razgovarate o jednoj sasvim licnoj odluci koja nema apsolutno nikakvih reperkusija na zivot sagovornika tj oponenta?izvinjavam se, ali meni je to komicno :D
+1, mada mi se čini da su se ovakvi tonovi u raspravi jednostavno nastavili na neke ranije, niske kvalifikacije, koje su proturili neki koji nisu ovde trenutno, i tako...ako ovo ne vrati indy-ja, ne znam šta će Edited by zorglub
Link to comment

Čudan topik, kao i misli koje provejavaju. Želje za imanjem/nemanjem dece se posmatraju kao večna odluka zbog trajnih okolnosti koje izazivaju, kao da su one nepromenljive. Međutim, to nije tako - dete, njegov razvoj, formiranje ličnosti nije baš predvidivo, kao ni roditeljstvo, pa su dileme samo trenutne. Ne može se baš posmatrati kao neka konstanta, razvoj karijere, stan ili kuća i sl, život nosi svašta.Dalje, mislim da u ljudima ipak postoji neki kod koji pretežno razvije želju za roditeljstvom, nekom kasnije, nekom ranije, naravno , ne stoprocentno, ali većinski. Neko pomenu gore da lično ne može da prihvati usled svog životnog ritma - može poželeti da sutra ode na Severni pol, ili negde drugde, slobodno i bez ograničenja. I ja sam bio takav, kao mlađi - posle, čini mi se da me je baš roditeljstvo upotpunilo, i da je, kroz njene oči, svaki Severni pol™ koji je videla, istovremeno i moj, isto tako blizak i lep.Prema tome, ovu temu treba shvatiti samo kao trenutni presek mišljenja i želja u ovoj godini, a ne kao duboki, nepromenljivi stav

Link to comment
stvar, najvažnija, ni najmanje nisam oduševljen idejom da mi dete raste u ovakvom svetu.
a tebi nije problem da ti zivis u ovakvom svetu?ovaj svet je ok za tvoje usvojeno dete ali nije ok za tvoje rodjeno dete?finansijski nezavisan = "biti sam svoj gazda"? :blink: Edited by Djuro
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...