Jump to content
IGNORED

zašto imati decu?


dekss

Recommended Posts

isto pitanje kao bergasa - kako to neko ima devijantno misljenje a nije devijantna licnost (kao sto si ti jasno rekao)?
Mislim da jedno devijantno razmišljanje ne čini čoveka u potpunosti nenormalnim. Osim ako to jedno razmišljanje nije "cool je ubijati ljude" ili "normalno je da imam seks sa svojom sestrom" ili neke slične "banalnosti". Ova tema ovde je domen ličnog izbora na koje te niko ne primorava, ali komentariše tvoj izbor jer, ovo je internet forum.
pa OK, ali zasto je devijantno ne zeleti da podneses zrtvu (tacnije: ne zeleti da rizikujes da podnosenjem zrtve unesrecis sebe i to potencijalno dete)? odakle taj imperativ da svako iole sposoban da ima decu i treba da ih ima (a da iskljucimo biologiju i upotrebu materica za dobrobit nacije/vrste)?
Zato što mislim da je imati dete toliko lepo da je kao takvo nadoknada za sve podnete žrtve in the process. Ne znam kako moje potencijalno dete može da me unesreći, daj mi neki primer? Ok, može da pravi sranja, da bude problematično, da tuče decu u školi, da krade i da ubije komšiskog kućnog ljubimca, ali to je verovatno moj fail kao roditelja a ne njegov kao živog bića.I odakle ti sada teorija da "svako ko je iole sposoban treba da ima decu? Ima skotova kojima ne bih dao kozu da šetaju a ne da imaju decu. Preuveličavaš stvari.
Ne razumem sta hoces da kazes.
Čitaj dok ne razumeš. Edited by Glas RazumaN
Link to comment
....jos samo ta adolescentna konfrontacija da prodje.....pa konacno zrelost, odrasle dobi.
koji cinizam, jebote..ali, to je ta dobra stara patrijarhalna matrica "Ima, bre, da radjas - milom ili silom".. :Destel sve objasnila ovde, nema sta da se doda vise. Cuj, devijantno ponasanje.. sta ljudi sve sebi dozvoljavaju?
Link to comment
muda, ispaša™
vristis, automacki se ponasas, preuzimas ulicarski forumaski recnik, nemas izgradjen vrednosni sistem, samo ga verifikujes i na sve to pomalo si (elektra)dobro.
Link to comment
@Crni Rok: za prenaseljenost vec objasnih - nije stvar prostora vec resusrsa i misli globalno a ne 'prazna sela po Srbiji'.
Jednostavno to nije tacno, ogromna prazna Kanada, prepuna resursa, samo ceka na ljude, uostalom kao i prazna sela po Srbiji, obradive zemlje koliko hoces. Hoces lokalno, hoces globalno, kao i tvoja Australija uostalom.
za Antarktik - srela sam par ljudi koji su me ubedjivali da se i sa decom moze ama bas sve u zivotu! Sve! Nista ne zrtvujes, nema sputavanja. Srela sam mnogo, mnogo veci broj ljudi koji su rekli upravo suprotno. Prost zakljucak je: ne mogu svi sa decom da imaju zivot kakav bi imali bez (regarding stvari koje se ne ticu dece). Mozes ti na Antarktik 8 meseci ako ti dete ima 12 godina a sta ako ima 2 ili1? a ti imas priliku tad i nikad vise. je l bi mogao da odes bez grize savesti? ja ne bih, a u isto vreme bih zauvek zalila za propustenom prilikom.
Mene Antarktik uopste ne privlaci, a inace mislim da je mahanjem Antarktiko kao nekim argumentom totalno bez veze, nekako mi to bas neko nezrelo, decije razmisljanje.
A to sto ti ne razumes kakve veze imaju deca u Africi sa mojom odlukom da imam ili nemam decu, pa ni ja ne razumem kako ljudi mogu da misle da je "samo nek se radjaju!" OK stav. To je povezano sa mojim misljenjem o svetu, i jednostavno ne vidim razlog da u taj takav svet dovedem jos jedno ljudsko bice.
"samo nek se radjaju" je totalno tvoja konstrukcija, ja to nigde nisam spomenuo, niti tako mislim, a i dalje ne vidim vezu sa odlukom da se nemaju deca sa situacijom u Africi.
Netolerancija mozda nije prava rec, evo da pojasnim: ja se uvek iznova razocaram u ljude kad primetim sledecu pojavu - tebi je nemoguce da prihvatis da ti i ja mozemo da imamo potpuno suprotne zivotne izbore a da u isto vreme ni moj ni tvoj izbor nisu 'pravi' ili 'pogresni', 'normalni' ili 'nenormalni', i da (gle cuda) i ti i ja mozemo sa svojim izborima da budemo jednako srecni u svojim zivotima. ljudi koji mogu to da prihvate ne sole pamet drugima kako bi trebalo da zive i da li su normalni ili nenormalni.
Ima tu nesto drugo, ti da meni kazes da sam ja nenormalan jer imam dvoje dece, ja se ne bih uzbudjivao ni najmanje.
A i za tebe vazi isto sto i za Glas RazumaN - ako mislis da je OK reci da su ljudi koji ne zele decu nenormalni, onda nemamo vise sta da pricamo.
Evo ja se izvinjavam za tu moju izjavu, priznajem da sam preterao, jel ok ?Medjutim poslije ove kratke rasprave imam utisak da ljudi koji se tako implicitno i beskompromisno odricu bilo kakve pomisli da bi mogli imati decu, mozda pate od nekog nedostatka ljubavi, jer vecina dece nastaju iz ljubavi dva ljudska bica.
edit: nikad nisam nikog reportovala pa necu ni sad, ali me interesuje (ne znam bas pravila) - da li neko na ovom forumu popije ban ako npr. homoseksualce nazove nenormalnim i devijantim licnostima?
Ne znam cemu sad prica o homoseksualcima ? Ne vidim neku posebnu vezu sa ovom problematikom. A i ban me bas ne interesuje, ne predstavlja meni ovaj forum nesto posebno u zivotu. Edited by CrniRok
Link to comment
Mislim da jedno devijantno razmišljanje ne čini čoveka u potpunosti nenormalnim.
samo malo nenormalnim? :) i meni je sve jasno.
Zato što mislim da je imati dete toliko lepo da je kao takvo nadoknada za sve podnete žrtve in the process. Ne znam kako moje potencijalno dete može da me unesreći, daj mi neki primer?
stvarno ne bih znala kako tvoje potencijalno dete moze da unesreci tebe. to samo ti mozes da znas, ja nisam takvu mogucnost ni pomenula. ali sam vec dala primer kako moje potencijalno dete moze da unesreci mene - postoji mogucnost da se nadjem u situaciji gde biram izmedju naklonosti tom detetu i naklonosti nekim mojim zivotnim ciljevima. tu nema srecnog izbora, kajala bih se kako god. ti mislis da je tebi imanje deteta dovoljna nadoknada za sve, ja mislim da postoji opravdana mogucnost da meni ne bi bila. opet te pitam - zasto je moje misljenje devijantno?
I odakle ti sada teorija da "svako ko je iole sposoban treba da ima decu? Ima skotova kojima ne bih dao kozu da šetaju a ne da imaju decu. Preuveličavaš stvari.
pa iz tvog stava da je ne zeleti da podneses tu zrtvu devijantno.
Link to comment
....jos samo ta adolescentna konfrontacija da prodje.....pa konacno zrelost, odrasle dobi.
burazeru, ne poznajem tvoj forumaski opus, ali iz ovo malo interakcije ovde - stvarno me je razocarao ovaj post. ucinilo mi se da ti razumes zasto je takvo tretiranje necije odluke da nema decu jako uvredljivo. ocigledna greska.
Link to comment
Jednostavno to nije tacno, ogromna prazna Kanada, prepuna resursa, samo ceka na ljude, uostalom kao i prazna sela po Srbiji, obradive zemlje koliko hoces. Hoces lokalno, hoces globalno, kao i tvoja Australija uostalom.
pa ima dovoljno ljudi u svetu. sto ne resavamo onda problem tako kako ti zamisljas?
Mene Antarktik uopste ne privlaci, a inace mislim da je mahanjem Antarktiko kao nekim argumentom totalno bez veze, nekako mi to bas neko nezrelo, decije razmisljanje.
mene bas privlaci (i ne samo Antarktik, jos ihaha zivotnih podviga koji zvi zahtevaju vreme i posvecenost). je l moraju da nas privlace iste stvari da me ne bi smatrao nezrelom?
Ima tu nesto drugo, ti da meni kazes da sam ja nenormalan jer imam dvoje dece, ja se ne bih uzbudjivao ni najmanje.
u pravu si ima tu nesto drugo - ja tebi to nikad ne bih ni pomislila da kazem.a reagujem na izjave tipa 'nenormalno', 'devijantno', 'bolesno' iz prostog razloga sto istorija pokazuje da ljudi malo malo pa pozele da 'nenormalne' prevedu u 'normalne' ili, ako ne uspe, da ih istrebe. to su ipak teske reci.
Medjutim poslije ove kratke rasprave imam utisak da ljudi koji se tako implicitno i beskompromisno odricu bilo kakve pomisli da bi mogli imati decu, mozda pate od nekog nedostatka ljubavi, jer vecina dece nastaju iz ljubavi dva ljudska bica.
znaci, mi sto ne zelimo da imamo decu:- smo devijantne licn...pardon, malo smo nenormalni (Glas RazumaN)- ocigledno nezreli (burazer)- (mozda) patimo od nedostatka ljubavi (ti)ali inace vi uopste nemate nista protiv nasih odluka, savrseno nas prihvatate i sve je kul?(i jos ja pokusavam da diskutujem :isuse: ...ajd', uzivajte bez mene)
Link to comment
u pravu si ima tu nesto drugo - ja tebi to nikad ne bih ni pomislila da kazem.a reagujem na izjave tipa 'nenormalno', 'devijantno', 'bolesno' iz prostog razloga sto istorija pokazuje da ljudi malo malo pa pozele da 'nenormalne' prevedu u 'normalne' ili, ako ne uspe, da ih istrebe.
Isto kao ono "nek se samo radjaju", podmetanje necega sto nisam nikada rekao, niti pomislio, niti mi najmanje pada na pamet da bilo koga prevodim u bilo sta, dok sebe zelis da prikazes kao osobu koja se bori protiv netolerancije i drugacijeg misljenja tesko optuzujuci druge ljude nista manje nego da zele da istrebljuje svoje neistomisljenike.Pure, pure jos...Have a nice day... Edited by CrniRok
Link to comment
samo malo nenormalnim? :)i meni je sve jasno.
Čekaj, jel moguće da treba da elaboriram na tu rečenicu? Pa nema šanse. Pogotovu ne sada kada vam je sve jasno. I pogotovu ne sada kada sam na prošloj strani lepo, velikim slovima, napisao u čemu je razlika. Pomalo bezobrazno ponavljati nešto ko papagaj, i vapiti za odgovorima, a oni su tu, koji post iznad.
ali sam vec dala primer kako moje potencijalno dete moze da unesreci mene - postoji mogucnost da se nadjem u situaciji gde biram izmedju naklonosti tom detetu i naklonosti nekim mojim zivotnim ciljevima. tu nema srecnog izbora, kajala bih se kako god. ti mislis da je tebi imanje deteta dovoljna nadoknada za sve, ja mislim da postoji opravdana mogucnost da meni ne bi bila.
Msm, stvarno imam utisak da ne čitaš uopšte šta pišem. Pri tom, pedeseti put imputira(te)š izjave, što su vidim i drugi primetili.
Da se razumemo, jedno je želeti decu ali neću zbog toga i toga, a drugo je ne želim dete, koji će mi ono đavo.
Ti mi više deluješ kao da spadaš u ove prvo, pa ne znam ni što vodimo ovaj razgovor uopšte.
opet te pitam - zasto je moje misljenje devijantno?
Zato što mislim da je imati dete najlepša stvar u životu svakog od nas iz milijardu razloga koji su manje više pobrojani od početka topika pa mi je nenormalno da sebi neko želi da uskrati jedno takvo iskustvo i sve što ono nosi. Pa pogledaj izjavu Bakemonoa, on je od najtvrđih pobornika ovde protiv imanja dece, a čovek kaže da niko od njega ne voli decu više na ovom svetu. Svog sestrića voli najviše na svetu i u njegovom društvu najviše uživa. Koliko bi tek bio srećan i koliko bi tek voleo svoje dete i uživao u njegovom društvu? Retoričko.
- smo devijantne licn...pardon, malo smo nenormalni (Glas RazumaN)
Evo opet imputacije zato što nisi u stanju da odvojiš čoveka kao celinu od njegovog pogleda na jednu od 500 milijardi stvari koje nas okružuju. Jel stvarno misliš da tvoje mišljenje na ovu temu čini tebe čovekom kakav si? Ili ima tu možda nebrojeno više mnogo važnijih osobina i crta tvog karaktera koje te čine pogodnim ili ne da ne kažem normalnim ili ne da budeš deo društva oko sebe?
ali inace vi uopste nemate nista protiv nasih odluka, savrseno nas prihvatate i sve je kul?
Naravno da nemamo ništa protiv vaših odluka, eventulano protiv vaših stavova. Ja recimo tvoju odluku da nemaš dece apsolutno podržavam. Šta ima idiotskije od teranja nekoga da ima dete ko to ne želi? Ovde pričamo o razlozima zašto ih imati ili ne, valjda. Edited by Glas RazumaN
Link to comment
Zato što mislim da je imati dete najlepša stvar u životu svakog od nas iz milijardu razloga koji su manje više pobrojani od početka topika pa mi je nenormalno da sebi neko želi da uskrati jedno takvo iskustvo i sve što ono nosi. Pa pogledaj izjavu Bakemonoa, on je od najtvrđih pobornika ovde protiv imanja dece, a čovek kaže da niko od njega ne voli decu više na ovom svetu. Svog sestrića voli najviše na svetu i u njegovom društvu najviše uživa. Koliko bi tek bio srećan i koliko bi tek voleo svoje dete i uživao u njegovom društvu? Retoričko.
Alo, kralju, ja nisam nikakav pobornik protiv imanja dece. Koji je tebi đavo? Prvo vređaš davanjem dijagnoza, onda vičeš da sam to i tražio, jer zaboga, mi smo na javnom forumu, pa konstatuješ da mora da imam 15 godina, i na kraju menjaš teze??Nema sumnje da bih uživao u društvu svog deteta, ali ima drugih stvari u životu koje ne želim da propustim u kojima bih još više uživao. Sasvim sigurno ne smatram da je imati dete najlepša stvar na svetu, mogu da zamislim mnogo stvari koje bi me mnogo više ispunile. To što ti ne možeš da zamisliš da neko ne razmišlja kao ti govori o tebi, ne o meni. Druga stvar, najvažnija, ni najmanje nisam oduševljen idejom da mi dete raste u ovakvom svetu.I da, ako treba ponoviću ti - nema nikakve razlike između tvog stava i razmišljanja jednog homofoba (naročito ono "Zamisli da svi odluče da budu gejevi nemaju decu"). Forumi ne služe da svakom s čijim se mišljenjem ne slažeš lupiš psihijatrijsku dijagnozu. Očito ti to tako zamišljaš, ali ja to ne očekujem makar od ovog foruma. Edited by Bakemono
Link to comment
Alo, kralju,
Reci kralju?
ja nisam nikakav pobornik protiv imanja dece. Koji je tebi đavo?
Izvini ali jesi, dok nećeš da ih imaš. Protiv imanja ili za nemanje dece, nije neka razlika. Msm, ti nećeš da imaš dece, right?
Prvo vređaš davanjem dijagnoza
Dijagnostikovao sam tvoj stav na ovu temu, ne tebe kao čoveka. Pri tom, malo ste to "nenormalno" preuveličali do krajnjih granica.
, onda vičeš da sam to i tražio, jer zaboga, mi smo na javnom forumu
Nisam rekao da si to tražio već sam rekao da je normalno da će ponekad tvoja izjava da izazove reakciju.
pa konstatuješ da mora da imam 15 godina
Ne, konstatovao sam da ti tako postovi izgledaju.
Nema sumnje da bih uživao u društvu svog deteta, ali ima drugih stvari u životu koje ne želim da propustim u kojima bih još više uživao.
Koje su to stvari ako nije tajna? Čisto me zanima šta ti je bitnije od toga. I jasno ti je da možeš da uživaš u više stvari istovremeno?
Sasvim sigurno ne smatram da je imati dete najlepša stvar na svetu, mogu da zamislim mnogo stvari koje bi me mnogo više ispunile.
Moja greška, pravilno bi bilo da ti voliš decu više od ogromne većine ljudi na planeti zemlji, to zaključujem iz ovog:
Zapravo, retke su osobe koje vole decu više od mene.
To što ti ne možeš da zamisliš da neko ne razmišlja kao ti govori o tebi, ne o meni.
Ja savršeno mogu da zamislim da neko ne razmišlja kao ja, očigledno je da ti imaš taj problem care.
I da, ako treba ponoviću ti - nema nikakve razlike između tvog stava i razmišljanja jednog homofoba
To što ćeš ti to da ponavljaš do sutra ne znači da to što si rekao ima blage veze sa životom.
Link to comment

kako imate nerava da sa tako zaostrenih pozicija razgovarate o jednoj sasvim licnoj odluci koja nema apsolutno nikakvih reperkusija na zivot sagovornika tj oponenta?izvinjavam se, ali meni je to komicno :D

Link to comment
Izvini ali jesi, dok nećeš da ih imaš. Protiv imanja ili za nemanje dece, nije neka razlika. Msm, ti nećeš da imaš dece, right?
:isuse: Isuse bože. Znaš li ti uopšte šta znači reč "pobornik"? To znači da se neko zalaže za nešto. Ja se sasvim sigurno ne zalažem da ljudi nemaju dece.
Dijagnostikovao sam tvoj stav na ovu temu, ne tebe kao čoveka. Pri tom, malo ste to "nenormalno" preuveličali do krajnjih granica.
Taj stav ti je nenormalan. Ti si nenormalan.To je podjednako uvredljivo zato što u suštini znači isto, samo malo drugačijim rečima.
Nisam rekao da si to tražio već sam rekao da je normalno da će ponekad tvoja izjava da izazove reakciju.
Pa da, ali čovek se ipak trudi da bira društvo. Na Krstarici se sigurno ne bih začudio da se to toleriše.
Ne, konstatovao sam da ti tako postovi izgledaju.
Možeš misliti.
Koje su to stvari ako nije tajna? Čisto me zanima šta ti je bitnije od toga. I jasno ti je da možeš da uživaš u više stvari istovremeno?
Ne pada mi na pamet da ti se ovde ispovedam.
Moja greška, pravilno bi bilo da ti voliš decu više od ogromne većine ljudi na planeti zemlji, to zaključujem iz ovog:
Jedno ne proizilazi iz drugog.
Ja savršeno mogu da zamislim da neko ne razmišlja kao ja, očigledno je da ti imaš taj problem care.
Gde sam ja sagovornike ili njihove stavove nazivao nenormalnim? Edited by Bakemono
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...