Jump to content
IGNORED

zašto imati decu?


dekss

Recommended Posts

Moji razlozi su jednostavni: 1) svet je jedna prenaseljena shithole;
I sta cemo sad, da radimo na smanjenju populacije ? Mislim kakav je to argument, uopste kakve to veze ima sa bilo cime, pored toga sto je netacno. Pa Srbija je poluprazna, da ne spominjemo neke ogromne prazne drzave.
2) ja znam da sam osoba koja (najverovatnije) nije u stanju da svoj zivot potpuno posveti nekom drugom a mislim da svako ko se odluci na dete mora da bude u stanju za takvo nesto.
Komplikujes mnogo i filozofiras bez veze. Nema tu nikakvog posvecivanja svog zivota nekom drugom, to je tvoj zivot. Zao mi je, ali ne razumijes sta propustas u jednom jedinom zivotu, a jednog dana ce biti kasno.
Link to comment
I sta cemo sad, da radimo na smanjenju populacije ? Mislim kakav je to argument, uopste kakve to veze ima sa bilo cime, pored toga sto je netacno. Pa Srbija je poluprazna, da ne spominjemo neke ogromne prazne drzave.
sta je netacno? da ja mislim da je svet shithole? sorry, ali to je moje misljenje. ja mogu da ti kazem zasto tako mislim ali je bepredmetno raspravljati o tome da li je tacno ili ne da je to moje misljenje. jedan od faktora koji svet cini takvim (da napomenem, kad kazem svet mislim prvenstveno na ljudsku vrstu) je upravo ova ovde demonstrirana ljudska netolerancije prema drugacijem izboru.
Komplikujes mnogo i filozofiras bez veze. Nema tu nikakvog posvecivanja svog zivota nekom drugom, to je tvoj zivot. Zao mi je, ali ne razumijes sta propustas u jednom jedinom zivotu, a jednog dana ce biti kasno.
filozofiram, ali zasto bezveze?nije to samo moj zivot. ako mi se sutra ukaze prilika da provedem zimu na Antarktiku (kada 8 meseci ne mozes da ga napustis) ja bih isla odmah i jos pitala koliko treba da platim. vidis, to je moj zivot. ali ako imam dete to onda ne pogadja samo mene vec i zivot tog deteta.u pravu si, ne razumem sta propustam - i savrseno sam zadovoljna svojim izborom da nikad ne steknem to razumevanje. zasto me to cini losom osobom, devijantnom licnoscu itd? I zasto mislis da cu se ja sigurno jednog dana kajati zbog tog izbora ("a jednog dana ce biti kasno")? vidis, to instistiranje "ja znam bolje nego ti sta ces ti da mislis i osecas u zivotu" je upravo deo one netolerancije koju sam pomenula.okasnela pamet: jasno ti je da i ja tebi mogu da kazem da sa svojim izborom da imas decu ti "ne razumes sta propustas u jednom jedinom zivotu"? Edited by estel
Link to comment
nije, ja sam bila u Nakuru i okolini.
ok, tnx. moja poznanica je bila na mestu sa linka, pa reko da se slucajno nisu poklopili termini i mesto. svaka vama cast za te akcije.
Link to comment
Vidi druže, možda niste bolesni u mozak, ali je ovo jedan od najglupljih topika ikada na ovom forumu, pre svega zbog naslova ovako satkanog.A ja stvarno mislim da nije normalno ne želeti da imaš decu. Tvoje je pravo da ih ne želiš, moje da mislim da to nije normalno, jbg. Sad, koja je devijacija u pitanju, neću da ulazim u to, ja sam samo psiholog amater. Ne misilm da ste vi koji ne želite decu debili i retardi, ali mislim da je u pitanju neka, možda benigna, devijacija ličnosti.
Da li je i homoseksualizam "devijacija ličnosti"? U čemu se tačno tvoj stav razlikuje od stava nekog homofoba koji kaže da je homoseksualnost "bolest"? Po mom mišljenju, "devijacija", "nerormalnost", "bolest" nisu reči kojima možeš tek tako da se razbacuješ i da kvalifikuješ druge ljude - pogotovo ne ako su oni srećni i zadovoljni svojim izborom i zbog toga niko drugi ne pati.
Evo ja strikan od početka oktobra, pa hey, ko će to dočekati... I eto, znam koju radost osećam, ali kako ja to tebi da objasnim? Jer ako ne osetiš to ni u naznakama, makar kada gledaš komšijinog malog kako baulja na sve 4 u parku ispred kuće ili zgrade, onda je svaka priča suvisla. Da osetiš to "nešto", ne bi bilo ovog topika, jel.
Otkud tebi takva drskost da pretpostavljaš da ja, pošto ne želim svoju decu, ne volim decu? Ja sam ujak šest godina i moj sestrić je biće koje volim apsolutno najviše na svetu i u čijem društvu najviše uživam. Zapravo, retke su osobe koje vole decu više od mene. Anyway, estel objasnila, imam identične stavove i razloge.
Link to comment
I sta cemo sad, da radimo na smanjenju populacije ? Mislim kakav je to argument, uopste kakve to veze ima sa bilo cime, pored toga sto je netacno. Pa Srbija je poluprazna, da ne spominjemo neke ogromne prazne drzave.Komplikujes mnogo i filozofiras bez veze. Nema tu nikakvog posvecivanja svog zivota nekom drugom, to je tvoj zivot. Zao mi je, ali ne razumijes sta propustas u jednom jedinom zivotu, a jednog dana ce biti kasno.
Srbija je poluprazna jer ljudi u njoj gladuju, tako da nisi baš izabrao najbolji argument.Svoj jedan jedini život želim da proživim onako kako je meni volja, hvala na dušebrižnosti brizi. Kad bi svako više gledao svoja posla umesto da sere po tuđim životima ovaj svet možda i ne bi bio toliki shithole, kako se vrlo tačno izrazila estel. Edited by Bakemono
Link to comment
Srbija je poluprazna jer ljudi u njoj gladuju, tako da nisi baš izabrao najbolji argument.
izabrao je ocajan argument jer prenaseljenost koju sam ja pomenula nije stvar prostora koliko stvar resursa i to globalno. ali nema veze, "samo nek se radjaju deca!" stav...kako mene to nervira: samo nek se radjaju deca - kako cemo da ih prehranimo, da im damo zivot dostojan coveka, to nema veze, samo nek se radjaju. makar i sa HIVom (nedajboze da crkva u Africi pogura kontracepciju i zastitu). a onda mi neko kaze "ali sta tebe briga, tvoje dete ce rasti u boljim uslovima" i ja tek onda popizdim... tu prosto nema pravilnog i nepravilnog izbora, 'normalne' i 'devijantne' licnosti. nekome moji razlozi ne deluju dovoljni da se nemaju deca, nekome je dovoljan i neki mnogo blazi razlog.
Link to comment

Pored toga, ne želim da mi deca rastu u agresivnom i upravo bolesnom društvu koje satanizuje i obračunava se sa svakim vidom različitosti. Jedino što bih uradio je da usvojim dete, i to ako budem finansijski nezavistan.

Edited by Bakemono
Link to comment

tema je: 'zasto imati decu', a Ne, nemati. ljudi koji odlice da nemaju, (za sada) takodje treba u tom pravcu da razmisljaju i kazu svoje. toliko ima izvrsnih ljudi koji pisu o roditeljovanju i nemaju decu. bitan je + stav.

sorry, ali sta je anti roditelj? ne zeli decu? mrzi decu? ne kapiram.i gde ti ovde spadaju svestenici? psiholoski roditelji? zasto bi oni bili psiholoski roditelji vise od nekog recimo profesora na faksu koji ne zeli da ima decu?
napisala si u svom postu:
ja mislim da svi ti svestenici, monahinje, patrijarh Pavle i slicni,
....znaci i profa je treci roditelj....ako tema iz modaliteta imati preraste u biti, pisacu o anti roditelju. Edited by burazer
Link to comment
tema je: 'zasto imati decu', a Ne, nemati. ljudi koji odlice da nemaju, (za sada) takodje treba u tom pravcu da razmisljaju i kazu svoje.
pa valjda je s odgovorom na to pitanje ista stvar kao i sa "zasto nemati?"? evo, npr, ako pogledas moje razloge, odgovor na "zasto imati?" bi bio "zato sto verujes da ce ti zivot biti lepsi i ispunjeniji ako ga posvetis stvaranju jos jednog ljudskog bica, bez obzira na to kakav je svet. mozes, npr. (ako ti je cela ova prica oko sveta uopste bitna) da se nadas da ce to ljudsko bice koje stvoris doprineti tome da svet bude bolje mesto za zivot". U mom slucaju, kombinacija mog vidjenja sveta(nase vrste) i mog karaktera daje kao rezultat odgovor "ne, ne verujem da bi mi zivot bio lepsi i ispunjeniji...". neko drugi ima drugaciji odgovor, pa sta?btw, znam da ti nije bila namera, ali i ovo 'za sada' je uvredljivo. OK, ljudi menjaju misljenje, ali ako moze malo postovanja - mozda je OK reci mi za sada kad imam 20 godina, ali meni vec preko 10 godina govore "pitacu te za koju godinu!" (pa se jos i naljute kad za koju godinu dobiju jos ubedjeniji stav). Ako neko kaze 'ne zelim da imam svoje dete, ne za sada, nego za ceo zivot' - to bi moglo malo da se postuje.
Link to comment
sta je netacno? da ja mislim da je svet shithole? sorry, ali to je moje misljenje.
Uopste nisam komentarisao da li je shithole, u tome bih se mogao cak i djelimicno sloziti sa tobom, nego tvoju tvrdnju da je prenaseljen, sto jednostavno nije tacno navodeci jasne primere polupraznih oblasti koje prakticno cekaju da ih neko naseli.
filozofiram, ali zasto bezveze?nije to samo moj zivot. ako mi se sutra ukaze prilika da provedem zimu na Antarktiku (kada 8 meseci ne mozes da ga napustis) ja bih isla odmah i jos pitala koliko treba da platim. vidis, to je moj zivot. ali ako imam dete to onda ne pogadja samo mene vec i zivot tog deteta.
Koliko mi je poznato na Antarktik i slicna mesta idu ljudi i koji imaju decu, tako da mi je taj razlog, onako hmmmm
I zasto mislis da cu se ja sigurno jednog dana kajati zbog tog izbora ("a jednog dana ce biti kasno")? vidis, to instistiranje "ja znam bolje nego ti sta ces ti da mislis i osecas u zivotu" je upravo deo one netolerancije koju sam pomenula.
Pre svega nisam rekao da ces se kajati, nego samo da ce jednoga dana biti kasno, sto je jednostavno stvar biologije. Da li ces se kajati, ko to zna, kako sada stvari stoje, verovatno neces, ali nije nemoguce ni da hoces.Ne vidim zasto si zapela za netoleranciju u svemu ovome, valjda u raspravi svako moze da kaze sta misli.
okasnela pamet: jasno ti je da i ja tebi mogu da kazem da sa svojim izborom da imas decu ti "ne razumes sta propustas u jednom jedinom zivotu"?
Jasno da mozes, samo jos da obrazlozis malo.
Srbija je poluprazna jer ljudi u njoj gladuju, tako da nisi baš izabrao najbolji argument.
Netacno, Banglades je npr prenaseljen, a u njemu ljudi gladuju.
Svoj jedan jedini život želim da proživim onako kako je meni volja, hvala na dušebrižnosti brizi. Kad bi svako više gledao svoja posla umesto da sere po tuđim životima ovaj svet možda i ne bi bio toliki shithole, kako se vrlo tačno izrazila estel.
Cemu nervoza, ko tebi sta namece uopste, pogotovu na forumu.
izabrao je ocajan argument jer prenaseljenost koju sam ja pomenula nije stvar prostora koliko stvar resursa i to globalno. ali nema veze, "samo nek se radjaju deca!" stav...kako mene to nervira: samo nek se radjaju deca - kako cemo da ih prehranimo, da im damo zivot dostojan coveka, to nema veze, samo nek se radjaju. makar i sa HIVom (nedajboze da crkva u Africi pogura kontracepciju i zastitu).a onda mi neko kaze "ali sta tebe briga, tvoje dete ce rasti u boljim uslovima" i ja tek onda popizdim...
Ovaj stav fakat ne razumem, necu da imam decu jer se u Africi radjaju deca sa HIV-om. Ima li ista bolje od toga.
Pored toga, ne želim da mi deca rastu u agresivnom i upravo bolesnom društvu koje satanizuje i obračunava se sa svakim vidom različitosti. Jedino što bih uradio je da usvojim dete, i to ako budem finansijski nezavistan.
Ovde bih se slozio sa tobom, ako nisi finansijski nezavisan, tj ako ne mozes da se brines o samom sebi, onda je naravno bolje da nemas decu.
Link to comment

ako dopustate da se umesam letimicnim pregledom postova :)estelin stav mi lici na tvrdnju koju i sama praktikujem: necu rasno kuce od uzgajivaca pasa, jer mi ne treba jos nerodjeni "rasni" pas, kad je toliko lutalica, koje umiru od gladi i crkavaju po ulicama i bivaju pregazene, mucene i ubijane svakog dana.e sad tu akrobatiku od psa do deteta jos nisam u svojoj glavi napravila da bih sada (a jos manje pre 10 god) znala sta hocu. znam sta trenutno necu -_- ali ne mogu se prema tome odrediti bez vremenskog ogranicenja, postujem ako drugi mogu

Link to comment
Ja ne razumijem ljude koji ne zele da imaju djece i mislim onako ukratko da nisu normalni.
ja mislim onako ukratko da ovaj post tebe isključuje iz ikakve dalje pristojne rasprave
Link to comment
ja mislim onako ukratko da ovaj post tebe isključuje iz ikakve dalje pristojne rasprave
Mislim da je poslije uvodnog posta i sledece tvrdnje sa akcentom na objektivno
Objektivno gledano deca su (čisto) maltretiranje
moj odgovor bio adekvatan i u duhu ostalih pristojnih rasprava. :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...