Jump to content
IGNORED

Tenis 2012


Ros

Recommended Posts

Igračka for teh win :D

prateći, recimo, bilijar, stojim iza toga da je "glava" ono što odvaja jako dobre igrače od velikih šampiona...
Ne slažem se, da li to znači da je razlika između Federera i Ferera ili Tsonge samo u glavi? Daleko od toga :)
U ovom trenutku je razlika između prve četvorke i ostatka prije svega igračka, i to ogromna.Hajde da izostavimo Del Potra iz ove priče, ko zna kako bi se razvijala njegova karijera da nije bilo povrede - jedini teniser iz prvih 20 za koga smatram da je ozbiljan underachiever je Berdih. Mada i on ima neke ozbiljne manjkavosti u igri, na primjer, potpuno odsustvo skraćenih lopti u repertoaru, on je primjer igrača koji mentalno ne može da se nosi sa najboljima.
Berdih se obično kreće između 6. i 7 mesta i to mu je i mera, top 3 ili 4 sigurno nije. Onaj meč na ovogišnjem AO je dobar primer, odigrao je sjajno, ali Nadal je ipak bio bolji i na kraju zasluženo pobedio :) Edited by Time Crisis
Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Time Crisis

    168

  • duda

    166

  • Jean-Luc Picard

    148

  • bergasa19

    136

Top Posters In This Topic

Posted Images

evo malo da se zabavljate dok traje US Open...http://www.sporcle.com/games/mpolzkill/men-who-made-the-most-grand-slam-semifinals-in-the-open-eraYou got 29 out of 34 answers correct

Link to comment

Nije tako teško pogoditi toliko, s obzirom da možeš gađati i više puta. Dovoljno je samo orjentaciono znati najveće igrače u pojedinim periodima vremena i nabošćeš ih 25+ sigurno. Ja sam napravio 28

Link to comment
29 si pogodio? :Hail:
znao sam jos jednog sigurno ko je, ali ne znam mu tacno ime(onaj litvaranac Gerilaitis ili kako vec)
Nije tako teško pogoditi toliko, s obzirom da možeš gađati i više puta. Dovoljno je samo orjentaciono znati najveće igrače u pojedinim periodima vremena i nabošćeš ih 25+ sigurno. Ja sam napravio 28
babo jedna, pojma nemas :P
Link to comment
http://sport.blic.rs/us-open-2012/vesti/184002/Janko-Neka-devojke-zaradjuju-kao-i-muskarci-ali-ako-igraju-pet-setovaJanko malo tvitovao o jednakosti polova.Što se mene tiče, šta njega briga koliko novca dobijaju teniserke, da li ih plaća on lično iz svog džepa?Po toj logici da li i takmičarke u drugim sportovima treba da dobiju neke druge medalje, np. bakarne, kartonske i plastične umesto standardnih koje će ostati rezervisane za mačo muškarčine.
Link to comment

on je ovo pokrenuo jos ranije i mnogi su se slozili... Simon znam da je jedan od onih sto su rekli da je u pravu...a da li ih placa licno iz svog dzepa? ne direktno, ali obzirom da postoji nagradni fond za GS, on se sada deli ravnomerno na WTA i ATP. da je drugacija raspodela, Tipsarevic bi zaradjivao vise novca. i realno, dok sestrice nisu pocele da seru o tome, muskarci su dobijali vise para. ali jbg, moras udovoljiti sestricama. ionako ne idu na Indien Wells odavno jer su rekle da je publika rasisticka, i slicni njihovi ispadi. sreca te je Braasch bio dovoljno lud(covek je imao pripreme tako sto se opijao po raznim kafanama i trenirao sa cigaretom u ustima) pa kada je bio 200 i neki na rang listi odlucio da ih ucutka kada su kenjale o tome kako bi razbile bilo kojeg lika van top20 sa ATPa...zene definitivno ne zasluzuju iste pare jer em igraju manje setova, em je razlika u interesovanju nestvarna. doduse, za interesovanje su zasluzni Federer, Nadal i NJole, te donekle Murray, nikako ne Tipsarevic, ali jednacina je poprilicno jednostavna. ja im prvi ne bih dao vise od 50% onoga sto muskarci zaradjuju, ako i toliko

Link to comment

Pa Tipsarević bi od Serene izgubio i da igraju i u tri dobijena seta.Mislim, cela ta priča je jadna, a on baš nema neki kredibilitet da o tome priča. Sestre su osvojile preko 20 Gredn Slemova, a Džanko ni jedan jači turnir. A gluposti tog tipa, sigurno, nikada nećeš čuti od Đokovića, Federera ili Nadala.To, naprosto, zvuči kao čista zavist jednog prosečnog muškog sportiste.

Link to comment

Secam se kad je Jelena Jankovic sa druge strane ovog burzujskog fronta izjavila da publika izmedju ostalih dolazi da gleda zene u minicima, a ne Davivenka. :isuse:A da je Janko u pravu - u pravu je, ali onda bi moglo da se postavi i pitanja zarada tenisera i golfera uopste, spram npr., plivaca i gimnasticara.

Link to comment
To, naprosto, zvuči kao čista zavist jednog prosečnog muškog sportiste.
potpuno si u pravu. biti 8. na svetu u bilo cemu je nista do suvi prosek... rekao bih cak i ispod proseka, kao kada dobijes trojku na kontrolnom iz matematike u trecem osnovne....
Link to comment

Prosečan teniser je danas baš tako rangiran. Nikada neće bitu u top 4, nikada neće osvojiti ATP turnire serije 1000 i GS, jer su oni nadprosečni pretplaćeni na to. Svi ispod 15 mesta su samo topovsko meso na turnirima za ovu četvoricu.Uostalom , zar fudbalsaka reprezentacija Jugoslavije (Srbije i Crne gore), nije bila jedanaesta na rang listi reprezentacija, pre jedno 7-8 godina, što je potpuno nerealno za ispodprosečnan skup fudbalera

Link to comment
Pa Tipsarević bi od Serene izgubio i da igraju i u tri dobijena seta.
Ne vidim smajli pa pretpostavljam da si ozbiljna. Djokovic ne bi izgubio. Nijedan od njih. Kolika god da je razlika izmedju muskog i zenskog sporta u egzaktnim disciplinama poput atletike i plivanja gde se sve vidi na metru i stoperici, razlika u igrama je jos veca. Zenska kosarkaska ili rukometna ekipa moze sparingovati sa pionirima, sa kadetskom ekipom do 16 godina ce izgubiti svaku, a sparing sa 18-godisnjacima nema nikakvog smisla. Tako je i u tenisu i to nije nikakav sovinizam, to je jednostavno tako.
Mislim, cela ta priča je jadna, a on baš nema neki kredibilitet da o tome priča.
Slazem se da je prica jadna, a i Janko se vec jednom oglasio pre nepuna dva meseca, sta je sad on postao borac za muska prava? Janko je po profesiji zabavljac kao i muzicari i glumci i oni su u principu preplaceni, a sad da neki kvalitetan pevac koji dobro zaradjuje "ljubomorise" po medijima na nekog nekvalitetnog Bibera bi bilo isto ovako jadno.
Link to comment

tacno, ta prica mu ne treba, ali je u pravu, kao sto je istina da. zasluzne logike u finans. raspodeli osim one komercijalne, I kod drugih sportova nemaslazem se sa frikomarkadija, serenu bi oladio malo bolji junior da ne zna sta je snaslo

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...