Jump to content

Tenis 2012


Ros

Recommended Posts

Izgubio je mec u drugoj polovini prvog seta. Nije je iskoristio da odigra neki riskantan udarac, da promeni ritam malo, izadje na mrezu, probudi se nekako, vec je prosto prespavao i nezagrejan usao u drugi set. Da je uzeo barem jedan ili dva gema u prvom mnogo bi sigurnije poceo drugi i pritiskao bi Federerov servis od pocetka, ne misleci toliko na svoj. Ovako je cekao kravatu i ocekivano ga izduvao.

Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Time Crisis

    168

  • dùda

    166

  • Jean-Luc Picard

    148

  • bergasa19

    136

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma idi. Za ono u prvom setu, da sam bio na meču, bi mu zviždao (osim ako nije povredjen, u šta ne verujem)Ovaj drugi solidan, al za nekog drugog, ne za Feda (Rafu, Endija).Izbor loba na set loptu :isuse:

Link to comment
slomio ga je rafaborg na šljaci sa tri lake pobede ove godine
za onaj poraz u rimu (a to je bio drugi, ne znam da je već tada bio slomljen rafinom zaslugom) može da krivi pre svega svoju glavu (ili mentalno stanje, kakogod) a ne rafu
Link to comment
slomio ga je rafaborg na šljaci sa tri lake pobede ove godine
Kao što sam već rekao par puta i bio žestoko napljuvan, a nadam se da je nakon večerašnjeg meča to konačno jasno, Novak ima ogroman problem u glavi i stoga nije u stanju da igra svoj vrhunski tenis. Protiv Feda, Nadala a koliko vidim i Mareja (znači protiv igrača za koje oseća da su mu bliski po veštini), izlazi unapred da izgubi, a ne da pobedi.Taj luzerski momenat se najbolje vidi u prilikama kada može da uzme brejk ili set u ključnim trenucima, bez razlike praktično uvek odigra neku ziherašku alibi loptu, umesto da napadne i reši poen. I to su doslovce svaki puta završi gubitkom šanse.Zaisa mi ga je užasno žao. Dobar je momak, čovek, zaista bih voleo da si nekako pomogne.
Link to comment
Kao što sam već rekao par puta i bio žestoko napljuvan, a nadam se da je nakon večerašnjeg meča to konačno jasno, Novak ima ogroman problem u glavi i stoga nije u stanju da igra svoj vrhunski tenis. Protiv Feda, Nadala a koliko vidim i Mareja (znači protiv igrača za koje oseća da su mu bliski po veštini), izlazi unapred da izgubi, a ne da pobedi.Taj luzerski momenat se najbolje vidi u prilikama kada može da uzme brejk ili set u ključnim trenucima, bez razlike praktično uvek odigra neku ziherašku alibi loptu, umesto da napadne i reši poen. I to su doslovce svaki puta završi gubitkom šanse.Zaisa mi ga je užasno žao. Dobar je momak, čovek, zaista bih voleo da si nekako pomogne.
+1 ... Edited by mire
Link to comment

@Laki:Naravno da si bio popljuvan, jer je problem u glavi veoma nezgrapna, da ne kazem nepristojna dijagnoza. Narocito kada se primeni sa aspekta cinjenice da je momak i u ovom krucijalnom mometnu eskalacije problema u glavi, medju par najboljih na svetu. Drugo, problem u glavi je najuzasnija moguca isprika za poraz.Trece, nisu li i Nadal i Federer imali probleme u glavi kada su igrali slabije?I konacno cetvrto, ovde ljudi ocekuju da sportisti uvek igraju na gornjim limitima vlastitih mogucnosti. A to se ne desava cesto. Naprotiv, cesce se ne desi nijednom.

Link to comment

naravno Laki, vidi se da si ti u pravu. NJole je dobio Nadala 6x za redom u finalima zato sto ima problem u glavi... lupetas za sve pare, kao i obicno.problemi postoje, ali definitivno nisu vezani za tenis, vec se odrazavaju na tenis

Link to comment
naravno Laki, vidi se da si ti u pravu. NJole je dobio Nadala 6x za redom u finalima zato sto ima problem u glavi... lupetas za sve pare, kao i obicno.problemi postoje, ali definitivno nisu vezani za tenis, vec se odrazavaju na tenis
Čini mi se da poseduješ kapacitet i za nešto smislenije. Očigledno da ga u vremenu od 6x nije imao, ali ga zato sada ima, i te kako. Toliko je to očito da bode oči. Izbija. Takđe je indikativan stav i način na kojiobjašnjava poraze na konferencijama za štampu. Samo nadopunjuje sliku.A problem, poreklo, geneza, ja je ne znam. No, šta god bilo, žestoko sjebava dečka. To je činjenica.
Link to comment
naravno Laki, vidi se da si ti u pravu. NJole je dobio Nadala 6x za redom u finalima zato sto ima problem u glavi... lupetas za sve pare, kao i obicno.problemi postoje, ali definitivno nisu vezani za tenis, vec se odrazavaju na tenis
+1Nego, nisam primetio ni njegovu devojku u publici. Osim toga, onaj matori što se slikovao na početku je zagrlio Feda, a Novaka ostavio dva koraka iza kao da je slučajno tu i da uopšte nije bitan....
Link to comment

Ne misli na iste probleme jedno je kad si ti psihicki ne stabilan i nesiguran kao zbog svoje igre a drugo kad je razlog toga desavanja van terena. Kao sto je Rafa imao onaj period kada mu razvodili roditelji. Po vasim pricama ovde izgleda da se i novak nalazi u tom problemu.

Link to comment

e, a da se smanji malo to "lupetaš" i još žešća nipodaštavanja...noletu nešto fali, to je evidentnosporiji je u startu, mlatara folirantski na teškim loptama, pokazuje malodušnost, nema vatru u očimasamo njegova izgrađena veština, gde je u kompletu, po meni, neprikosnoven broj 1, održava ga i dalje vrlo visokoda nešto nije u redu iz aviona se vidi, ja mu samo želim da uključi mozak, stane na lopv, pa redom u rešenjainače, najbolji je teniser

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...