Jump to content

Tenis 2012


Ros

Recommended Posts

Spori beton jeste uberdosadan i najziheraškiji. Za razliku od šljake, gde barem odskok spina u kombinaciji sa dropšotom služi kao validno oružje protiv prebacivke, ova podloga taman toliko ubije spin i podigne drop da mnogi pokušavaju i uspevaju da dobiju mečeve smaranjem protivnika.
Naravno, postoje razlozi zašto Nadal nije toliko dobar na ovakvim podlogama koliko bi možda ljudi očekivali. Na ovakve terene se najbolje prima klasičan pušeraj žilsimonovskog tipa. Mislim, tenis se tu ne razlikuje od drugih sportova. Ne može fudbalski meč da bude za uživanje ako je rezultat bio 0-0, ma koliko da je tu bilo trčanja i lijepih poteza. Niti može košarkaški da bude kvalitet sa rezultatom 45-44. I u tenisu je formula krajnje prosta, ako je u meču bilo više neiznuđenih grešaka nego vinera, bio je to loš meč. End of story.Ne da imam nešto protiv Huana Monaka, mislim da bi on morao da bude regular top 20.
Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Time Crisis

    168

  • dùda

    166

  • Jean-Luc Picard

    148

  • bergasa19

    136

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kako je krenulo, ili će u rasponu od RG do OI da bude tenis nivoa :ziga: sa paklenim mečevima ili će ova godina da bude totalni antiklimaks

Link to comment

Isti meč kao i juče... perfektan prvi set i onda zombi-mod do tajbrejka. Nadam se da neće tako nešto pokušati u finalu, Endi je ipak malo bolji igrač od Monaka :P

Link to comment
Meni ovo lici na samotestiranje.
nije ni tignor daleko od takvog zaključka
Djokovic has lived on the edge for much of 2012. The clinical periods haven’t lasted as long as they did last year. But the confidence that he'll ultimately win hasn’t left him, either. He walked close to the edge in Melbourne, but pulled himself back each time, and he’s done the same the last two nights in Key Biscayne. I almost felt like Djokovic was a little too confident tonight in his ability to get himself out of any jam, and that was part of the reason he kept putting himself in them.
Link to comment

Da mi je znati šta li mu je bilo u glavi tokom drugog seta...A promena u stepenu agresivnosti u prvom i drugom je neverovatna. U prvom napadi, u drugom pimplovanje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...