Jump to content

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

Izvorna, true, jedina prava original primogenitorska ruska salata - sa graškom ili sa bez? Smatrajte ovo mini bazenom, da ne otvaram sad novi topik, ali BITNO JE MIR U KUĆI JE U PITANJU!

Edited by Ariel
Link to comment

Izvorna, true, jedina prava original primogenitorska ruska salata - sa graškom ili sa bez? Smatrajte ovo mini bazenom, da ne otv

 

Grouse, veal tongue, caviar, lettuce, crayfish tails, capers, and smoked duck + mayonnaise, made with French wine vinegar, mustard, and Provençal olive oil.

 

Znači bez. :fantom:

Link to comment

Au, jel to stvarno original? A hajd onda da čujemo glas naroda - kako su koga učili? Mene da mora grašak inače nije to to.

Edited by Ariel
Link to comment

Au, jel to stvarno original? A hajd onda da čujemo glas naroda - kako su koga učili? Mene da mora grašak inače nije to to.

mora grašak, inače je francuska salata.

 

al da te razočaram odma - mora i npr. cvekla. tako je rusi prave (ako su rusi lagali mene i ja lažem vas)

Link to comment

Au, jel to stvarno original? A hajd onda da čujemo glas naroda - kako su koga učili? Mene da mora grašak inače nije to to.

PT je u pravu, Rusi izvorno™ stavljaju i cveklu. I sad da me ubiješ ne mogu da se setim da li je išao i grašak, a jeo sam je. Ako ti nešto znači totalna je kršina u poredjenju sa onom koja se pravi na ovim prostorima.

 

Fora i jeste u tome što svako podneblje ima svoju varijaciju. Inače, prošle godine sam ostavio dobar recept za rusku ovde i grašak je naravno uključen :)

Link to comment

Zar nije francuska isto kao ruska, samo bez mesa?

renne verovatno zna bolje. kako sam pročitala dilemu na temi, zaronila sam u frižider, i sad jedno vreme ne mogu da mislim.

 

kad smo već kod pitanja - da li još nekog duša boli za sve one kockice šunke ili krompira ili nečega koje ostanu na dnu činije nepojedene?

ruska je zakon.

svežina mamurnog 1.1. jutra, kad krmeljiv zaroniš u frižider i tamo te čeka ladno buđenje u 2 kašike.

ruska je više od života.

Link to comment

Ja kad sam bio u rusiji domaći mi objašnjavali da oni ono što mi zovemo ruska zovu francuska jer je odande i došla...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Meni Ruskinja objašnjavala da ovo što mi zovemo ruskom salatom, nema veze sa tom njihovom.

Grašak, cvekla, ako se dobro sećam i kiseli krastavčići, i ono što je najviše razlikuje od ove naše

jeste neka riba koju oni stavljaju.

 

slovca

Edited by svashtabezneshto
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...