Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

ili da uzmeš njihov Vranac ili Ergo Temetov - to bi ti leglo uz divljninu

 

nego, taj Syrah mi je uvek bio onako - banalno drvo, previše kafe na nosu, kao jeftina Južna Afrika...

dočim mi j enjohov Signature merlo jedno od najboljih balkanskih vina

 

 

pa ceo kamnik ide u tu stranu, kao novi svet na prvu, drvenu loptu... za te pare nema sanse da budu prvi izbor.

 

jebo te lopatar, sad sam u iskusenju da promenim namenu ovom bifteku od 2.2 kg u frizideru i zabodem ga u slow cooked wine stew do sutrasnjeg rucka. realno da sam kupio neku od ovih modernih bundeva, ladno bi to i uradio.

Link to comment

sve redom.... ruska, slanina, pirotski kačkavalj, turšija, ražani lebac, prebranjeros, sarma, hren, zaječarsko.....

 

sreća svima. trebaće nam. 

Link to comment

Uh al sam se upio. Od 5 sati do 11 sam spremao specijalitet za goste, oni dovukli svoju ljankase kumu. Ona kad vide rozle biftek poče da kenjka da pečenje voli pečeno :isuse:  Vratim sve i pustim da joj dopečem, rikne struja do bandere. Sve se ohladilo al njeno stiglo da se oprlji. Onsa dam se planski brzinski opio i eto me sad srećnog uz Beki Bekića

Link to comment

Uh al sam se upio. Od 5 sati do 11 sam spremao specijalitet za goste, oni dovukli svoju ljankase kumu. Ona kad vide rozle biftek poče da kenjka da pečenje voli pečeno :isuse: Vratim sve i pustim da joj dopečem, rikne struja do bandere. Sve se ohladilo al njeno stiglo da se oprlji. Onsa dam se planski brzinski opio i eto me sad srećnog uz Beki Bekića

:lolol:

bre kapetane, a sto nisi to prosto otero u kurac seljacki :D

Link to comment

PA nisam zbog mojih dobrih prijatelja koji su je doveli a kapiram da im se privalila u zadnji momenat.

 

To Yolo: A biftek- opisan je u temi kulinarskoj - oprljiš ga malo u tigalju sa malo ulja, prethodno posloljenog i obiberenog, To kratko pečenje služi da mu se zatvore sve pore i sokovi ostanu unutra. Onda zamotaš u svašta (po izboru) na kraju napraviš veknu i 35 min na 200 stepeni u rernued

 

 

it: žena slikala mobilnim - proviruje šunka u koju je omotan sa sve pečurkama i kestenom. Desno je u manjoj posudi sos od zelenog bibera

biftek_zps275aeeb1.jpg

Edited by kapetanm
Link to comment

Svaka čast!

Ako nije huljenje jel neko probao sa nečim drugim osim bifteka?

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Svaka čast!

Ako nije huljenje jel neko probao sa nečim drugim osim bifteka?

Evo ga jutrošnji doručak :)

 

6b437e88570a597db7f0d17a03cc2780.jpg

 

Ovako je izgledao uoči rolanja:

 

cf0db79462ee2471275bb1d20c655b2c.jpg

.

PS Kapetane, specijalitet ti izgleda za tri medalje. Bači recept ako već nisi.

 

-

Edited by beowl
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...