Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

spremam izmisljotinu svoga uma.upravo pecem svinjski but na klocnama. kad se ohladi, narezacu ga na tanke snite i politi marinadom koju sam jos juce spremio: sok od limete, soja sos, mnogo belog luka i djumbira, med i malo burbona. do sutra ce meso popiti sav taj ukus. ovo ce se servirati na parcicima tosta, zajedno sa kriskama dobro ohladjenog krastavca.pravim takodje i salatu koju volimo, sunka, feta sir, praziluk i majonez.pecem suve paprike nadevene sirom.bice i salate od kukuruza, verovatno i gibanice.i uz to cheesecake.

Link to comment

bice nako, pasta klasik crvena, sa pekorinom ozgo za odrasle, bice zelena chorba od tikvica i pire za bolesnike, bice panforte neki za osobe sa zubima, kiflice s makom i slatka pita od griza za djecu.za sutradan ce se peci leba i suve paprike punjene nechim. i shta pretekne od prethodnog dana, a nece pretec nishta osim slatkog.mislim da nam se najvishe jede burek iz pekare, da je prilika :s_w:

Edited by thermal bug
Link to comment

meni stigli mostarci i doneli sir i kajmak iz mijeha, suve jarcevine i sudzuka. uz to guscja pasteta s konjakom, dimljeni losos na palacinkicama, jos sireva plus gibanica i buredzike. posle pecena junetina (rib, tri rebra debelo) sos od bibera, bernez, krompir, povrce, zelena salata i za kraj cheesecake, domaca baklava cokolade i razno voce. pica svakojakog... i sve to za sedam ljudi. cenim da cemo to mumati jedno nedelju dana...

Link to comment
Dobih jarecu lecku, svezu. Ima li nekih predloga sta da radim sa tim? :)
jel imas djuvecaru tj. duboku posudu sa poklopcem?moja keva ce da pravi jagnjecu plecku u ovakvoj posudi. stavice mast i so [ako ne volis, moze ulje] poklopis i vozi misko.edit:neko je spomenuo reformu tortu. ove godine ce se ona naci kao slatkis. moram da priznam da mi ova torta uopste ne izgleda primamljivo.. Edited by bob mould hair style
Link to comment

ja ne mogu da se setim te torte. iznenadjen sam vasim odusevljenjem. keva mi kaze da je pravila pre, ali ne mogu da se setim. npr, meni je zerbo i cokoladna ono.. treci kamen od sunca tj. nesto najbolje sto postoji u galaksiji, a torta je. :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...