Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

gotova ruska, mimoza, testo sa piletinom i crvenmi biberom i renom, prasetina, podvvarak, sarma, slani galeti, katarina, reforma, neka rolat torta sa kivijem i bananama, medenjaci, sitni keski.sutra pita sa razvlačenim korama i proja, a verovatno i projara. od mene dosta

Edited by renne
Link to comment

Uh dobro me podseti. Volim rusku ali mi je mimoza mnogo draza. Ali posto je Nova Godina onda cu da ispostujem protokol i da se drzim ruske, prasetine i piva.

Link to comment

Sarma gotova još juče.Pašteta od pileće džige - check.Tapanada od zelenih maslina - check.Tapanada od crnih maslina - check.Nezaobilazna ruska - biće noćas seckanje i mešanje.Ćurka brajnovanatm, sutra rolanje i rerna.Goveđa repina (zapravo dva komada) se brčka u crnom vinu i začinima, uskače u rernu posle ćurke.Pekara će da umesi testo za slane i slatke kiflice, i tu će biti svašta nešto (malo sa mesom, malo sa plavim sirom, malo sa ribom, a u slatkom paketu džemovi, mak, orasi...)Pola tone raznoraznog povrća (tikvice, patlidžan, paprika, bundeva, cvekla, lukovi, krumpir...) ide pod grill poslednje.Gđa završila urmašice, sad se baca na Vasinu tortu, a negde usput će se umesiti i još sitnih kolačića bez pečenja (bajadere, toblerone, keks salama, smokva kuglice).Voćnih rakija u izobilju (kruška, dunja, jabuka).Jebemti. :wub:

Link to comment

Historian, poštovanje.Ispred Božića idem do tate, treba tu nešto posno spremiti na Badnji dan. Izbor pao na sarmu sa bulgurom. Pravim pri put, našla skroz jednostavan recept za bulgur (pšenica se kuva 1 sat, procedi stavi da se osuši dan- dva, samelje i to je to), ako sam na putu da se zajebem, vičite, da se preorijentišem na žito sa šlagom.

Edited by halloween
Link to comment

mislim da je Aram postovao ovde recept za losos tartar, pravim i to, samo sa krastavcicima umesto kapra (ne volim onaj iz salamure, a drugog nema)i salatu koju moja zena voli umesto ruske, najjednostavnija na svetu: gomila sitno seckanog praziluka, feta sir, majonez i sunka.tu je nezaobilazni cheese cake, sa zelatinom fi 10, prepunim crvenog vocai salata od crvenog pasulja i crvenog luka

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Ruska gotova, izašla na lakši kondicioni trening na teracu, da bude spremna za sutrašnja iskušenja. U pripremi je salata sa tunjevinom, kukuruzom i lukom, a žena je upravo ušla u kuhinju da spiči čizkejk. Sutra kad ustanem pravim humus i tahini sos, a uveče bacam najrazličitije pice za ekipu, onako pijan.edit: i dalje ne pijem ništa i ne slušam ništa.

Edited by henrik larsson
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...