Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

ni ja grickalice nikad ne pravim. nakupujem kikirikija, cipsa, bombay mix-a, krekera i udri. ne da mi se jos i s tim baktati.
mene od tih kupovnih pocne na kraju vilica da boli, koliko numem da se zaustavim, zato pravim domace, brze se zasitim :piggy:
Link to comment
mene od tih kupovnih pocne na kraju vilica da boli, koliko numem da se zaustavim, zato pravim domace, brze se zasitim :piggy:
kupujem samo za praznike pa odbijam da razmisljam o tom aspektu.a nisam znao da od grickalica moze da se zasiti. ja to jedem dok ima - jal kupovne, jal domace.
Link to comment

ima ruskih salata kod baba po pijacama, na kalenicu ih 3-4 prodaje. ne znam cenu, mada mi s obzirom na moju ravnodusnost prema istoj nijedna ne deluje kao nesto zasta bih dresio kesu.docim sa za posne sarme sa orasima i za punjene suve paprike istim sadrzajem bez problema otvorio budjelar, 600din kilo. verujem da ima i za manje para ali ove deluju dobro i posteno napravljene.

Link to comment
nenene, sve okkapiram na šta mislišali eto, nem živaca za s.r. spremanje, a voleo bih da imam
Oko pola sata drkanja sveukupno, računajući seckanje krompira, šargarepe, šunke i krastavaca.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...