Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

Došlo je vreme da popričamo šta će ko spremati za najluđu noć i najmamurniji dan.U mom domaćinstvu već su počele pripreme za gozbu koja će obuhvatiti sledeće ajteme: - Juneća rebra iz salamure, dugo pečena, glazirana sosom od redukovane kokakole i drugih američkih sastojaka - Grčki tejk na prebranac - pečen sa dodatkom kvalitetnog paradajza koji sam čuvao od letos za ovakvu priliku - Salata od praziluka (feta, majonez, praziluk, šunka) - Meksička tuna salata (crveni pasulj, crveni luk, sok od limete, tunjevina i pečena paprika) - Još nekakva salata od kukuruza - Pihtije - Čatni od jabuka.Eto tako sam osmislio, baš me zanima šta ćete vi praviti.

Link to comment
- Juneća rebra iz salamure, dugo pečena, glazirana sosom od redukovane kokakole kompota breskve i drugih američkih sastojaka
Ja jutros naručio 3 kg kod Šicka :lol: Za ostalo još vagam...
Link to comment
Ja jutros naručio 3 kg kod Šicka :lol: Za ostalo još vagam...
hm vidi sad... tako znači? i kada ih preuzimaš? ja ih zvao danas, rekli mi da u principu ujutru imaju rebra....ako ne, poručiću sutra za četvrtak, 3 dana salamure mi je sasvim dosta.pošto su uopšte?
Link to comment

Idem u vikendicu na 4 dana sa djevojkom. Već je poručena klopa od drugara koji drži kuhinju gotovih jela. Mislim da su sledeće porcije na meniju:Ćufte u paradajz sosu; Prebranac; Riblja čorba; Sarme; Grašak sa junetinom; Musaka sa tikvicama;Ribić na kajmaku; Piletina u kari sosu.Turšija i gajba piva. To se jede za ručak. Za večeru se spremaju pizze.Za večeru pizza u izobilju. Za doručak seljački ajvar, kajmak i sir i šta sve ide uz to.

Link to comment

Pa da, i ja cenim da se odmaraju 48h, taman.U četvrtak pre podne, a cenu ne znam tačno ako veruješ, oko 400...Edit: žena zna, naravno - 459 din

Edited by historian
Link to comment
Pa da, i ja cenim da se odmaraju 48h, taman.U četvrtak pre podne, a cenu ne znam tačno ako veruješ, oko 400...Edit: žena zna, naravno - 459 din
e do kurca, znaci moram sutra da poranim, jebo ih ja, i jos da ih molim da pozure...fala na infou, spasao si mi has (valjda)
Link to comment

Ja cu za NG noc jesti verovatno odmrznutu picu, a 1. januara cu ici kod mame i tate na rucak gde cu jesti neko meso koje nije svinja jer to ne volim. Ako se neko sazali, moze slobodno da me pozove da jedem nesto super, a da nije daleko od mog uobicajenog stanista. U suprotnom moze da mi posalje.

Link to comment
Ja cu za NG noc jesti verovatno odmrznutu picu, a 1. januara cu ici kod mame i tate na rucak gde cu jesti neko meso koje nije svinja jer to ne volim. Ako se neko sazali, moze slobodno da me pozove da jedem nesto super, a da nije daleko od mog uobicajenog stanista. U suprotnom moze da mi posalje.
gospode, pa imas majin indeks u komsiluku.
Link to comment
Ja cu za NG noc jesti verovatno odmrznutu picu, a 1. januara cu ici kod mame i tate na rucak gde cu jesti neko meso koje nije svinja jer to ne volim. Ako se neko sazali, moze slobodno da me pozove da jedem nesto super, a da nije daleko od mog uobicajenog stanista. U suprotnom moze da mi posalje.
ovo okaci na perspic, bice sigurno dovoljno kavaljera da pomognu mornarki u nevoljija sam prelomio sta cu da porucim od mame za ng: peceno praseeeee :piggy: (i lesnik tortu, i neku slanu tortu s pecenim paprikama, i gibu, i jos ponesto, moram da smislim)
Link to comment
gospode, pa imas majin indeks u komsiluku.
A najbolje da je u komsiluku. Maja je na nekoj periferiji na koju ja ne zalazim cesto. Ali nije ti losa ova ideja, mozda se prosetam do Maje. Samo sto garant nece raditi u najludjoj noci :(
Link to comment

Najbolje da NS ima periferijuElem, ja cu standardno - gomila malih sendvica koje ce mi napraviti matorci, uz obilne kolicine kokakole i mozda poneko pivo

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
A najbolje da je u komsiluku. Maja je na nekoj periferiji na koju ja ne zalazim cesto. Ali nije ti losa ova ideja, mozda se prosetam do Maje. Samo sto garant nece raditi u najludjoj noci :(
ama cim mozes da prosetas znaci da je komsiluk. ceo ns je bre komsiluk.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...