Jump to content
IGNORED

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pa ne bavi se time ovde (ne bih se bunio), vec sa onim "e, da vam kazem ja kako je bilo 1941"... mislim, dokle vise.
pa bavi se ovde ipak nekim univerzalnim stvarimao kojima se izgleda nikada nećemo složitija recimo nikada neću razumeti kako je moguće hajlovati čoveka koji je dokazani zlikovac (bio, jeste, nebitno)tj. nejasno mi je da li neki ljudi misle da je poželjno ubijati za (samo) određene ideale ili šta je već tu na stvaridok sam živa braniću stav da je zločin upravo to što jeste, bez obzira na predznak, boju, vreme u kome se dogodi itedesa tog stanovišta mi je ova tema aktuelna Edited by duda
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

Ne pada sneg da pokrije breg... o ovim stvarima se prica zato sto se danasnje klike prepucavaju, nema to nikakve veze sa onim sta je bilo nekada. (To, izmedju ostalog, objasnjava i olako hajlovanje zlikovaca, sa obe strane).

Link to comment

Doviđenja, generale, valkire te medovinom pojile!Bio si trinaesti preko neretljanskog mosta, i da je to sve - pa bi bilo dosta.kapicic.jpg

Edited by Filipenko
Link to comment
. (To, izmedju ostalog, objasnjava i olako hajlovanje zlikovaca, sa obe strane).
što je meni pretužnopogotovo ako se zna da ovde pišu relativno obrazovani i misleći ljudi
Link to comment
Ne pada sneg da pokrije breg... o ovim stvarima se prica zato sto se danasnje klike prepucavaju, nema to nikakve veze sa onim sta je bilo nekada. (To, izmedju ostalog, objasnjava i olako hajlovanje zlikovaca, sa obe strane).
to je upravo ono sto je najgore. uslovno desni o cetnicima sude samo na osnovu statuta jvuo-a, dok ce tzv levi pravdati svakakva "leva skretanja" jedino u zelji da napakoste prvima. otuda i pojadnostavljenje po kome je goli otok mesto gde su isli (pupupu!) rusofili, spijuni i izdajnici, a ne oni koji nisu mogli da se pravilno ideoloski prestroje u sekundi. to je zapravo 1 cripple fight, u kome se intelektualno sakati bore na dnu dnevnopoliticke wc solje.
što je meni pretužnopogotovo ako se zna da ovde pišu relativno obrazovani i misleći ljudi
soprostenjem, kurac su to misleci i obrazovani ljudi. potrebno je biti veliki ignorant i slepac, pa da bi se ovaj sajko mogao ripovati. ako je nekom potreban simbol borbe protiv fasizma nek uzme npr savu kovacevica, a ne ovog koji se kompromitovao gde god je stigao. i za kog mogu da se kladim u 10 evra da ce da se povampiri. Edited by Miralem
Link to comment
soprostenjem, kurac su to misleci i obrazovani ljudi. potrebno je biti veliki ignorant i slepac, pa da bi se ovaj sajko mogao ripovati. ako je nekom potreban simbol borbe protiv fasizma nek uzme npr savu kovacevica, a ne ovog koji se kompromitovao gde god je stigao. i za kog mogu da se kladim u 10 evra da ce da se povampiri.
Klasična seljačka logika. Heroj je Sava jer je poginuo, a to što je streljao i ubijao i punio pasija groblja nije bitno, nego ćemo to pripisati Jovi, koji nikoga u ratu ubio nije iz obesti, zato što je živ. Nisam iznenađen. To je zdrava kapitalistička logika "samo je mrtav partizan dobar partizan". Tako su i "intelektualci" žalili one izvorne salonske komuniste, kao oni su bili dobri. A bili su dobri zato što su bili pohapšeni i okupljeni po logorima, pa pola ubogaljeni pola pobijeni. Edited by Filipenko
Link to comment
KL, o cemu ti to... jel si nesto lose sanjao?
Posto je sledece godine stogodisnjica pocetka WW1, bice dosta price o tome, a kod nas pogotovo o tome da li nas svet vidi kao krivce i da li je Princip terorista ili patriota bio. Vec su pocela prepucavanja, racunam da ce nam sledece godine u ovo vreme WW1 izlaziti na nos.
Link to comment
Klasična seljačka logika. Heroj je Sava jer je poginuo, a to što je streljao i ubijao i punio pasija groblja nije bitno, nego ćemo to pripisati Jovi, koji nikoga u ratu ubio nije iz obesti, zato što je živ. Nisam iznenađen. To je zdrava kapitalistička logika "samo je mrtav partizan dobar partizan". Tako su i "intelektualci" žalili one izvorne salonske komuniste, kao oni su bili dobri. A bili su dobri zato što su bili pohapšeni i okupljeni po logorima, pa pola ubogaljeni pola pobijeni.
budalesas po obicaju.
Link to comment
Genaral sam rekao da je bio sedamnajesti>http://www.e-novine....v-Miloevia.html
Priredili ste prijem u ambasadi povodom dodjele Nobelove nagrade?KAPIČIĆ: Jesam, naravno. Bilo je fantastično. Pored mene je za stolom sjedio najstariji član Nobelovog komiteta. “Zašto je Andrić, a ne Miroslav Krleža dobio Nobelovu nagradu?” – pitao sam ga. Andrić je veliki nacionalni pisac koji je opisao svoj narod i zato je dobio Nobelovu nagradu”.
:dry: Edited by Yoda
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...