Jump to content
IGNORED

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

evo ovaj mp40 pojma nema o tome, o 13. julu i kako se organizovao taj narodni ustanak, o zelenasima i bjelasima, o komunistima crne gore, o okupaciji cetinja 41. i ko je to podrzao i danas podrzava, o vladavini kralja nikole.. mnogo toga ima sto ne zna ali je zato glasan.
Legendo, kazi mi molim te kako si ti provalio da je o tome nemam pojma? Jesam negde nesto lupio pa se odao?
Link to comment
Legendo, kazi mi molim te kako si ti provalio da je o tome nemam pojma? Jesam negde nesto lupio pa se odao?
ne smes da odas, ako te muce istrpi kao pravi komunista.
Link to comment
  • 1 month later...
Poslije šest godina, Crna Gora za mene je poprište jednog laganog rata, sukoba. Sukobljava se svako sa svakim. Ja tako gledam. Mozda ja griješim, neka oproste svi koje pomenem. Ali, ne mogu da shvatim da se Crna Gora tako dijeli između sebe, da se mrze. Opozicionari pričaju tamo neke stvari, možda je nešto i istina, ali to je mržnja koja bi progutala kamen, a kamoli čovjeka koji je živ, prokomentarisao je u subotu uveče bivši general u penziji Jovo Kapičić, gostujući u emisiji „Živa istina“ kod Darka Šukovića na TV Atlaskapicic.jpgNekoliko mjeseci nakon napada u Beogradu, koji je izvršio nepoznati mladić, bivši general priča da i dalje osjeća fizičke tegobe. Povrijeđeno mu je uho, i još uvijek osjeća vrtoglavice. Ko je izvršio napad na njega, još uvijek se ne zna.- Po meni, izvršilac je srpska zvanična politika. Ima onih koji se bave običnim ljudima, kao što sam ja. Ima neko ko se bavi malim stvarima, i to sam ja... ali, mene od 93 godine da bace na pločnik, onda je to jedna ništavna osoba ogromnih razmjera, izjavio je Kapičić dodavši da „ne kaže da je neko odredio tog čovjeka već da je on vjerovatno dio propagande".U svom poznatom maniru Kapičić se pored Golog otoka, Tita, njegovih prijatelja i neprijatelja dotakao i Crnogoraca, tj.njihove ćudi.- Ako je zgodan, onda je Crnogorac. Ako je domaćin, onda je Crnogorac. Ako se radi o čovjeku koji je kavaljer, to je Crnogorac. Ako se radi o čvrstom karakteru, onda to nije Crnogorac, kazao je odrečno Kapičić, prisjećajući se kako je svojevremeno dva čovjeka poslao u Švedsku da rade, a da su oni o njemu zauzvrat „samo loše pisali“.Na pitanje novinara kako mu izgleda Crna Gora nakon šest godina nezavinosti, Kapičić kaže da je naša zemlja poprište jednog laganog rata, sukoba.- Sukobljava se svako sa svakim. Ja tako gledam. Mozda ja griješim, neka oproste svi koje pomenem. Ali, ne mogu da shvatim da se Crna Gora tako dijeli između sebe, da se mrze. Opozionari, pričaju tamo neke stvari, možda je nešto i istina, ali to je mržnja koja bi progutala kamen, a kamoli čovjeka koji je živ. Kako tako da stvaraš državu, da vaspitaš djecu, da se braniš od neprijatelja, naglasio je bivši general.On je kazao da je moral pao na najniže grane, i da „zlato uneseš u podgoričku kancelariju, to bi mitraljez radio ko će više uzet“.- To je vaspitanje novog vremena. Tome doprinosi i nemaština koja diriguje kako će se čovjek postaviti, dodao je Kapičić.Naravno, nezaobilazna tema su bili i aktuelni protesti u organizaciji MANS-a, čiju predstavnicu je Kapičić opisao kao „Jovanku Orleanku“.-On (bivši premijer) je sa ulice došao na vlast i sad ona djevojka traži da na ulici preda vlast. Sa 100 radnika! Je li ona luda? Nikad Milo (Đukanović) neće dati vlast na ulici i ja ga podržavam. I branim. Jer je to Crna Gora. Milo je za nas Crna Gora. A kakav je on čovjek, šta je radio, to me ne interesuje. Interesuje me država i njena moć da opstane, objasnio je Kapičić.On je dodao da Vanju Ćalović ne poštuje, ali da nema ništa protiv nje.- Ona da dovede radnike i da kaže - srušite Vladu. A ti hoćes opet žutu gredu? Prvo ti da požutiš, pa onda greda, odsječno je kazao Kapičić.93-godišnji general je ispričao da je svojevremenu bivšem premijeru Crne Gore Milu Đukanoviću kazao Titovu misao: teško je stvoriti državu, a još teže sačuvati je.- On se pozdravio sa mnom kao da ga to ne interesuje, ali ja sam to rekao jer sam se pitao da li ovaj čovjek ima mogućnost da tu državu sačuva... pričao je Kapičić.Na pitanje da li je prema njegovom mišljenju država na stabilnim nogama, Kapičić je odgovorio sa kontra pitanjem: Šta znači da se uhapse 50 ljudi iz Budve, a da drugi sjede sa milionima?Ponovio je da se u vrijeme komunizma moralo znati porijeklo imovine.- Koliko imaš me ne interesuje, interesuje me kako si to stvorio.Na kraju, za sve znatiželjne, Šuković je upitao Kapičića da li zaista ne zna gdje je sahranjen Draža Mihajlović, general je odgovorio:-Ne znam, i da znam ne bih rekao.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...